Volgens een onderzoek van ACSI staan in onderstaande grafiek de meest populaire trekauto's onder caravanners van de laatse jaren.

Op Caravantrekker zijn dit momenteel de meest berekende auto's en caravans. De percentages zijn gebaseerd op 43057 berekeningen sinds 26 oktober 2026, 20:09.
In totaal zijn er op Caravantrekker al 81.913.971 berekeningen gemaakt.
| 1 | Volkswagen Golf | 2,3% | |
| 2 | Volkswagen Passat | 2,0% | |
| 3 | Ford Kuga | 1,8% | |
| 4 | Skoda Octavia | 1,8% | |
| 5 | Volkswagen Tiguan | 1,7% | |
| 6 | Kia Sportage | 1,5% | |
| 7 | Mazda CX-5 | 1,5% | |
| 8 | Citroen C4 | 1,4% | |
| 9 | Ford Mondeo | 1,4% | |
| 10 | Nissan X-Trail | 1,4% | |
| 11 | Ford Focus | 1,3% | |
| 12 | Nissan Qashqai | 1,3% | |
| 13 | Opel Astra | 1,2% | |
| 14 | Toyota RAV4 | 1,2% | |
| 15 | Hyundai Tucson | 1,1% | |
| 16 | Opel Zafira | 1,1% | |
| 17 | Mitsubishi Outlander | 1,0% | |
| 18 | Volkswagen Touran | 1,0% | |
| 19 | BMW 5-serie | 0,9% | |
| 20 | BMW X1 | 0,9% | |
| 21 | Volvo V60 | 0,9% | |
| 22 | Renault Scenic | 0,9% | |
| 23 | Mercedes-Benz C | 0,9% | |
| 24 | Volvo XC40 | 0,9% | |
| 25 | Kia Sorento | 0,9% | |
| Elektrisch: | 3,9% |
| Plug-in Hybride: | 9,7% |
| Benzine: | 54,7% |
| Diesel: | 31,7% |
Top 5 Elektrisch (3,9%)
| 1 | Tesla Model Y | 0,3% | |
| 2 | Skoda Enyaq | 0,2% | |
| 3 | Kia EV6 | 0,2% | |
| 4 | Audi Q4 | 0,2% | |
| 5 | Volvo EX40 | 0,2% | |
| 1 | Ford Kuga | 1,1% | |
| 2 | Lynk-Co 01 | 0,6% | |
| 3 | Mitsubishi Outlander | 0,5% | |
| 4 | Volvo XC60 | 0,5% | |
| 5 | Volkswagen Tiguan | 0,4% | |
Top 5 benzine auto's (54,7%)
| 1 | Mazda CX-5 | 1,4% | |
| 2 | Volkswagen Golf | 1,4% | |
| 3 | Nissan Qashqai | 1,1% | |
| 4 | Kia Sportage | 1,0% | |
| 5 | Ford Focus | 1,0% | |
Top 5 diesels (31,7%)
| 1 | Volkswagen Passat | 1,1% | |
| 2 | Volkswagen Golf | 0,8% | |
| 3 | Ford Mondeo | 0,8% | |
| 4 | Skoda Octavia | 0,8% | |
| 5 | Nissan X-Trail | 0,7% | |
| Automatisch: | 45,7% |
| Handgeschakeld: | 54,3% |
| 1 | Hobby | 15,9% | |
| 2 | Fendt | 11,6% | |
| 3 | Knaus | 9,7% | |
| 4 | Dethleffs | 7,5% | |
| 5 | Kip | 7,1% | |
| 6 | Eriba | 6,8% | |
| 7 | Burstner | 4,9% | |
| 8 | Adria | 3,8% | |
| 9 | Caravelair | 3,1% | |
| 10 | Chateau | 2,8% | |
| 11 | LMC | 2,5% | |
| 12 | TEC | 2,4% | |
| 13 | Beyerland | 2,3% | |
| 14 | HomeCar | 2,2% | |
| 15 | Sprite | 2,1% | |
| 16 | Kabe | 1,7% | |
| 17 | Tabbert | 1,7% | |
| 18 | Avento | 1,4% | |
| 19 | Wilk | 1,2% | |
| 20 | Elddis | 1,1% | |
| 21 | Eifelland | 1,1% | |
| 22 | Sterckeman | 1,0% | |
| 23 | Biod | 0,8% | |
| 24 | Weinsberg | 0,7% | |
| 25 | Delta | 0,5% | |
| 1 | Fendt Apero 465 GE Activ | 5,5% | |
| 2 | Hobby De Luxe 495 UL | 3,5% | |
| 3 | Eriba Novaline 442 | 3,1% | |
| 4 | Knaus Sport 420 QD | 3,0% | |
| 5 | Fendt Bianco 465 TG Selection | 2,8% | |
| 6 | Eriba Feeling 442 | 2,8% | |
| 7 | Fendt Apero 465 SFB | 2,5% | |
| 8 | Fendt Bianco 515 SGE Activ | 2,5% | |
| 9 | Fendt Next 380 | 1,8% | |
| 10 | Sprite Mondial 490 SE | 1,6% | |
| 11 | Caravelair Sport line 480 | 1,6% | |
| 12 | Dethleffs Summer Edition 460 EL | 1,5% | |
| 13 | Fendt Bianco 495 SG Selection | 1,4% | |
| 14 | Fendt Bianco 465 SFB Selection | 1,4% | |
| 15 | Kip Vision Outback | 1,4% | |
| 16 | Fendt Apero 495 SKM | 1,4% | |
| 17 | Kip Kompakt | 1,3% | |
| 18 | Weinsberg CaraOne 450 FU | 1,3% | |
| 19 | Knaus Sport 500 EU | 1,2% | |
| 20 | Fendt Tendenza 515 SG | 1,2% | |
| 21 | Kip Kompakt | 1,1% | |
| 22 | Fendt Tendenza 465 SFB | 1,1% | |
| 23 | LMC Sassino 460 E | 1,0% | |
| 24 | LMC Style 450 D | 1,0% | |
| 25 | Eriba Touring 542 | 1,0% | |
Totaal 4796 caravans met model 2027
| 1 | Dethleffs c-joy Active 460 LE | 4,1% | |
| 2 | Fendt Tendenza 515 SG | 2,9% | |
| 3 | Fendt Next 380 | 2,9% | |
| 4 | Eriba Feeling 442 | 2,6% | |
| 5 | Fendt Bianco 515 SGE Activ | 2,2% | |
| 6 | Knaus Sport 460 EU | 2,0% | |
| 7 | Eriba Novaline 442 | 1,9% | |
| 8 | Fendt Bianco 445 SFB Activ | 1,9% | |
| 9 | Knaus Sudwind 460 EU | 1,8% | |
| 10 | Fendt Bianco 465 TG Selection | 1,5% | |
| 11 | Hobby De Luxe 495 UL | 1,3% | |
| 12 | Kip Kompakt | 1,3% | |
| 13 | Weinsberg CaraOne 480 EU | 1,3% | |
| 14 | Hobby De Luxe 460 UFe | 1,3% | |
| 15 | Fendt Tendenza 465 SFB | 1,2% | |
| 16 | Fendt Bianco 515 SG Selection | 1,2% | |
| 17 | Hobby De Luxe 460 LU | 1,1% | |
| 18 | Fendt Bianco 465 SFB Selection | 1,0% | |
| 19 | Fendt Bianco 390 FHS Activ | 1,0% | |
| 20 | Fendt Apero 465 TG | 0,9% | |
| 21 | Fendt Apero 390 FH Activ | 0,9% | |
| 22 | Hobby Ontour 460 DL | 0,9% | |
| 23 | Eriba Touring 542 | 0,9% | |
| 24 | Fendt Bianco 495 SG Selection | 0,9% | |
| 25 | Adria Action 391 LH | 0,9% | |
Totaal 40329 caravans met model 2026
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.


Laat een review achter op Google over het gebruik van Caravantrekker.

Hoe wordt het maximaal trekgewicht bepaald en waarom zijn er zulke grote verschillen?

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.