Fimme de Vries vraagt op 8 maart 2009:
Mijntrekauto is een Renault Scenic 1,9 dci 88 kw/120 pk;mag max 1300 kg trekken. Mijn kip caravan Celebration 44 weegt leeg 1035 kg maar mag max 1500 kg zijn. Ik laad +- 250 kg
hoe weeg ik gewicht caravan: alleen de 2 wielen of ook neuswiel?
kan ik 110 km licentie in duitsland krijgen met deze combi?
met vriendelijke groeten, Fimme
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 8 maart 2009:
In praktijk worden alleen de 2 caravanwielen gewogen.
Om voor de 100 km/u keuring in aanmerking te komen (tempo 100) moet aan een aantal eisen voldaan worden. Zie http://www.tuev-nord.nl/Keuringen/Tempo100.htm
Als op het kentekenbewijs van jouw Scenic nog niet het rijklaargewicht vermeld is dan kan je via de RDW een nieuw kentekenbewijs aanvragen waar dat wel op staat. Je auto is dan voor de Duitse keuring 100 kg zwaaarder en dan kan net genoeg zijn om boven de 1500 kg uit te komen.
Let je bij het beladen van je auto wel op het maximaal toegestaan treingewicht?
Theo antwoordt op 8 maart 2009:
Het is geen 110 kim, maar 100 km. sticker/licensie. Deze is aan de caravan gekoppeld, niet aan de auto.
Als je de sticker voert, dient de auto wel aan een aantal voorwaarden te voldoen. Een belangrijke is het gewicht.
Als het rijklaargewicht van de auto ( dus inclusief de 100kg die Menno vermeldt) minder is dan 1500 kg (het totaal gewicht van je caravan), moet je het totaal gewicht van de caravan omlaag brengen tot het rijklaargewicht van de auto om de sticker in Duitsland te mogen voeren.
Zelf heb ik b.v. mijn caravan teruggebracht van 1500 naar 1470 kg.
Tino2L antwoordt op 8 maart 2009:
ik doe het zelf altijd zonder neuswiel...dus gewoon aangehaakt.
bij controle word er ook niet losgekoppeld gewogen.
de 110 sticker!! ik dacht toch werkelijk dat het de 100km sticker was.
als U zich netjes gedraagd in het verkeer en niet inhaald waar dat niet mag dan is er weinig om een aanhouding te veroorzaken.
de combi moet overigens aan een X aantal eisen voldoen en de sticker gaat achterop de caravan.
na-controle aan de hand van zo'n sticker is nihil.
QQ
ps. ik neem aan dat u B.E. heeft.
Jan antwoordt op 8 maart 2009:
Alle draadje doorgelezen over 100km sticker?
Al met al een onzinnig gedoe, wil je 100 rijden, doen. Geen polizei die je aanhoud
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!