Dabbertje vraagt op 7 september 2009:
Gezien er in het draadje wegligging VW Passat iedere keer de electronische parkeerrem aan de orde komt even een tip voor Passat bezitters die dit nog niet weten:
De electronische parkeerrem lost zichzelf zodra je gas geeft en de koppeling op laat komen. Dus niet eerst rem trappen en knop indrukken. Ik zie het nog wel eens als ik voor een verkeerslicht sta dat deze handeling door mijn voorganger wordt gedaan.
Wel je autogordel dragen anders werkt het niet, dan moet je wel de moeilijke handelingen verrichten.
I.c.m. een caravan werkt de electronische parkeerrem heel erg fijn. Dus laat je niet weerhouden om een VW Passat te kopen of een ander automerk met electr. parkeerrem want die handrem heb je echt niet nodig.
Was alles maar zo simpel 😉
Gr. Daphne
Ed Peeters antwoordt op 9 september 2009:
Bedankt voor het uitlichten van deze topic, dabbertje.
(Ik overweeg de aanschaf van een Passat Variant.)
1. Ik lees in de gebruikerservaringen (of was het TCotY verslagen?) op deze site wat kritische noten over deze dashboard 'hand'rem. Hebben die gebruikers het niet goed begrepen?
2. Bij de Passat bestaat ook zoiets als Auto Hill Hold. Deze wordt standaard meegeleverd bij een DSG bak en is als optie te bestellen bij de handgeschakelde versie. Is dit een alternatief voor de handrem of zit ik er helemaal naast?
Cris antwoordt op 9 september 2009:
Bedankt voor de informatie. Dit is mij tijdens het kopen van de auto nooit verteld. Mij is altijd alleen verteld dat ik op de rem moet drukken om de parkeerrem aan te doen en uit te schakelen.
Vandaar dat ik ook niet echt plezierig met de caravan reed als ik op een helling stond met de caravan.
Bert antwoordt op 9 september 2009:
RTFM Cris. 😉
Een hillholder is geen vervanger van de handrem (elektronisch of een 'normale'). Die heb je nodig (voertuig-eis) ook wanneer je de motor uitschakelt. Een hillholder t.o.v. de el. handrem in de Passat schakelt één handeling uit, n.l. het indrukken van de parkeerremknop.
Hillholder: Je komt aanrijden op een helling en je moet stoppen, je remt dus. Laat vervolgens de rem los en de auto zakt niet achteruit. Vervolgens rij je weg door gas te geven (koppeling op laten komen ook bij een niet-DSG 😉 )
dabbertje antwoordt op 10 september 2009:
Informatie over de electronische parkeerrem van de Passat kun je vinden in de bijgeleverde brochure 3.2 blz 24 t/m 26.
Let ook even op de opmerking op blz 26 over het wegrijden met aanhanger. Je kunt de electr. parkeerrem dan ook gebruiken zoals je een handrem gebruikt (alleen moet je een andere hand gebruiken 😉 ) Lijkt me zeker geschikt voor auto's die wat minder power hebben of een hele zware aanhanger.
Gr. Daphne
Ed Peeters antwoordt op 19 september 2009:
Ik neem aan, dabbertje, dat je met de 'brochure' bedoelt de handleiding, die bij de auto geleverd wordt? Ik heppum nog niet . . .
@Bert: bedankt voor de toelichting. Deze deed me denken aan een leuke cocktailjurk: Kort genoeg om boeiend te blijven; lang genoeg om het onderwerp geheel te bedekken.
Met RTFC in mijn gedachten heb ik wat catalogi bekeken:
NE: Noemt de parkeerrem maar verklaart niets.
DE: Die elektronische parkbremse fixiert das Fahrzeug sicher und bequem auf Knopfdruck. Beim Anfahren löst sie sich automatisch nach einer kurzen Betätigung des Bremspedals.
ES:.Útil: simplemente pulsando un botón, el freno de estacionnamente electrónico fija el vehiculo de forma segura. En cuanto se pone en marcha, el freno se libera automáticamente.
Vrij letterlijk vertaald: Gebruik: eenvoudig op een knop drukkend, fixeert de elektronische parkeerrem het voertuig op een veilige manier. Wanneer het zich weer in beweging zet, bevrijdt de rem zich automatisch.
Over de Autohold zijn deze vier talen het eens, met dien verstande dat de Britten het op één hoop gooien:
UK: Helpful: the electronic parking brake with auto hold function secures the vehicle easily and reliably at the touch of a button. It releases automatically as soon as you pull away, preventing your Passat Estate from rolling back when hill starting.
Mierenliefhebben? Nee, toch niet:
Mijn oprijlaan is hellend en wordt halverwege afgesloten met een ketting. Dat betekent twee keer uitstappen en weer instappen en wegrijden. En dat gaat echt volgens het boekje: handrem flink aantrekken en geleidelijk loslaten terwijl gas gevend de koppelomvormer de rest doet. Ik heb vorige week de helling gemeten (op vier plaatsen) en die is 16-18%.
Geen van mijn caravangasten heeft ooit problemen gehad. Maar ik ga er toch maar geen driehoekig bord met 18% bij plaatsen.
Vraag aan Passatrijders: werkt de Autohold (zoals VW hem noemt) ook als je helling af gaat stilstaan?
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.