Caravantrekker.nl

Tempo 100 wel Bestatigung geen sticker

M. Joosen vraagt op 11 september 2011:

Ik heb onlangs een caravan gekocht met in de papieren een tempo 100 bestatigung. De nieuwe combinatie voldoet aan de regels, echter ontbreekt de sticker op de caravan. Hoe kan ik een sticker verkrijgen?
Ik heb een foto van de caravan ten tijde dat de sticker nog wel aanwezig was.

mvg,

M. Joosen

Naar laatste bijdrage

Reacties:

John antwoordt op 11 september 2011:

Er zal op de bijgevoegde papieren toch wel een adres staan!!!!
En anders even googlen of hier in de kolom zoeken 'tempo 100' ingeven.


Frank antwoordt op 11 september 2011:

Bij Tüv vindt de keuring plaats. Het Strassenverkehrsamt verstrekt de stickers. Als je het keuringsformulier hebt, kun je hiermee bij hen voor ca. € 15,- een sticker krijgen met een geldigheidszegel.
Voorzorgshalve even bellen en met hen afstemmen.


PieteR antwoordt op 11 september 2011:

Mijn sticker geldt niet meer en gaat er af.
Hij komt ook niet meer terug, omdat de ervaring leert dat er zoveel inhaalverboden zijn, dat het ding nog nauwelijks waarde heeft.
Voor mijn gevoel heeft het keuren meer tijd gekost dan het me ooit op de weg heeft opgeleverd 😉

BTW: De ouwe sticker is niet te koop, doe dus geen moeite...


@Eric antwoordt op 11 september 2011:

Wordt de keuring niet afgegeven per combinatie?
Dus bij verkoop van de caravan wordt de gekeurde combinatie verbroken dus misschien ongeldig?


rob antwoordt op 11 september 2011:

Volgens mij wordt de carvan gekeurd, maar maakt het niet uit welke auto er voor hangt. De auto moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen.


Rob antwoordt op 11 september 2011:

De Tempo100 is een mooi voorbeeld van geldklopperij.
De keuring hoort bij de caravan, niet bij de combinatie, maar mag alleen gebruikt worden met een trekauto die ook aan de nodige eisen voldoet.
In de praktijk blijkt de boel niet handhaafbaar. Met camera's (Duitsland flitst van voren!) gaat het niet, en de politie heeft andere prioriteiten als jouw combinatie er niet al te disproportioneel uitziet (Ford Focus met tandemas Tabbert, ofzo).
Daarnaast: inhaalverboden en een slechte conditie van het asfalt beperken je snelheid. In de praktijk heb je er niets aan, en levert het weinig tijdwinst op. Ik zou me de moeite van het uitzoeken besparen.


Tijs antwoordt op 12 september 2011:

Hangt er wel van af waar je in Duitsland rijdt. Scheelt ons toch een hoop tijd in Duitsland of je 80 of 100 mag rijden. Op de trajecten die wij vaak rijden heb je goed onderhouden lange vlakke stukken waar die sticker dus zijn nut heeft.

Of je doelbewust de max. snelheid van 80 km/u naast je neer wil leggen moet iedereen zelf beoordelen. Ik ben zelf ook geen engel, maar een overschrijding van 20 km/u vind ik te veel. Of de politie daar actief op controleert, daar kan ik niet over oordelen. MAar bij ons is die sticker er ook op de nieuwe caravan dit jaar weer opgekomen. Je moet inderdaad zelf zorgen dat je de trekauto aan de voorwaarden voldoet: alleen de caravan wordt gecontroleerd.


rob antwoordt op 12 september 2011:

Helemaal met Tijs eens. Als je dan een keer niet gelimiteerd ben door inhaalverboden of snelheidsbeperkingen is het fijn dat je legaal een stukje harder kan rijden. De kosten van een keuring + sticker vallen reuze mee en het is zo geregeld. Mijn caravan is voor de deur gekeurd terwijl ik er zelf niet eens bij was.


Frank antwoordt op 12 september 2011:

Net als anderen heb ik erg veel plezier van de sticker.
Gewoon legaal 100 km rijden, probleemloos vrachtwagens inhalen zonder op de Polizei te hoeven letten, het is gewoon relaxed.
Een keuring kost € 39,- bij de Tüv en is het dubbel en dwars waard.


JTH antwoordt op 12 september 2011:

In Duitsland worden caravans over het algemeen helemaal niet door de TÜV gekeurd voor de Tempo100, da's typisch Nederlands. Bij de fabrikant of importeur kun je een Tempo100 Bestätigung op papier krijgen. Als je dan met de papieren naar een willekeurig Strassenverkehrsamt gaat (bijv. Kreis Borken of Heinsberg) kun je ter plekke een sticker kopen en het zegel erop krijgen. Misschien werkt dat ook wel met Nederlandse papieren.

Tempo100 geldt tegenwoordig alleen voor de caravan, niet voor de combinatie. Je bent zelf verantwoordelijk om aan de voorwaarden van de combinatie te voldoen (gewicht, bandenleeftijd, ABS etc.).

Overigens ken ik al minstens 2 Nederlandse caravanners die bekeurd zijn in Duitsland door een politiewagen in burger. Combinatie was niet uitzonderlijk (bijv. kleine trekauto of zo) want qua gewicht hadden ze zelfs een sticker kunnen krijgen.


John antwoordt op 12 september 2011:

"Overigens ken ik al minstens 2 Nederlandse caravanners die bekeurd zijn"
Van al die honderdduizend die er rondrijden: peanuts. 😉
Rijd al jaren 100km/h zonder keuring en sticker, zonder problemen.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker