Caravantrekker.nl

AL-KO ATC Trailer Control i.c.m. VW trailer control

Jean vraagt op 13 februari 2017:

Mijn nieuwe Dethleffs caravan is uitgerust met het AL-KO ATC trailer control system. Daarnaast is mijn 2016 VW Tiguna 2.0 TDI 7-DSG uitgerust met trailer control. Ik heb nog geen ervaring met het rijden van deze combinatie omdat de caravan nog afgeleverd moet worden. Ik ben benieuwd of de forum leden ervaring hebben met deze combinatie van veiligheidssystemen. Is het misschien wat dubbel op, conflicteren deze systemen wellicht ? Is het raadzaam één van beide te de-activeren? ik ben benieuwd naar de reacties

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Kees antwoordt op 13 februari 2017:

Nee hoor, kunnen prima naast elkaar functioneren en vullen elkaar aan.


TheoS antwoordt op 13 februari 2017:

Ik ben wel benieuwd of ze iets aan elkaar toevoegen, dan wel of het meer van het zelfde is.


TheoS antwoordt op 13 februari 2017:

Sorry, niet goed gekeken. Menno heeft het antwoord al gegeven.


Elliot antwoordt op 13 februari 2017:

Menno, bedoel je niet TSP (ofte VW trailer assist) wanneer je ESP schrijft?
Want mijn wagen is met ESP uitgerust (electronic stability program) maar heeft géén TSP/TA (trailer stabilty program/Trailer assist)


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 13 februari 2017:

Ja, dat bedoel ik. Maar TSA is eigenlijk een uitbreiding op ESP (en eigenlijk alleen software matig). VW's nieuwste TA (trailer assist) is wel iets heel anders en helpt sturen bij het achteruitrijden, maar auto's die daarmee zijn uitgerust helpen natuurlijk ook het slingeren tegengaan bij gekoppelde aanhanger.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker