Gebruikerservaringen

Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD met een Dethleffs

De ervaring van Paul met een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD (222 pk/163 Kw, bouwperiode: 2019 - 2025) en een Dethleffs Nomad 530 DR van 1597 kg geplaatst op 18-08-2025:

Deze combinatie is de mooiste die ik ooit heb gereden. Er is namelijk altijd voldoende kracht beschikbaar en je rijdt altijd heel soepel. Benzineverbruik beetje afhankelijk van waar ik rijd tussen de 1:9,5 en 1:10,5. De eerste keer met deze combinatie een vrachtwagen inhalen zat ik ongemerkt op 130 km/u. Het gemak waarmee dat ging schrok ik een beetje van. De caravan is naar schatting tegen de 1.600kg. Kogeldruk op 80-85kg.
Echt een fijne combinatie!

Bekijk berekening

Wijzigen


Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD met een Burstner

De ervaring van Reinier met een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD (222 pk/163 Kw, bouwperiode: 2019 - 2025) en een Burstner Premio 530 TL van 1435 kg geplaatst op 27-07-2025:

Onze Burstner mag 1.600 kilo wegen en dat weegt ie bijna. De RAV heeft qua trekkracht en vermogen geen enkel probleem met de caravan, maar is gevoelig voor lage kogeldruk. De Burstner is achter de as nog behoorlijk lang, wat het deinen in de hand werkt. Pas vanaf 75 kilo is het deinen binnen de perken en rijdt het echt wel comfortabel. Tussen de 80 en 85 kilo is plezierig. 95 tot max. 100 km/h vindt de combinatie dan lekker. Tussensprintjes om in te halen zijn een fluitje van een cent, zelfs heuvelop.
De caravan is lang en het passeren van grote bestelbussen, caravans/campers of trucks geeft wat zuiging en daardoor beweging. Die dempt zich echter snel weer vanzelf uit. De stabiliteit lijdt er gevoelsmatig niet onder.
Verbruik ongeveer 1 op 9.5 op veelal vlakke wegen.

Bekijk berekening

Wijzigen


Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD met een Knaus

De ervaring van Alwin met een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD (222 pk/163 Kw, bouwperiode: 2019 - 2025) en een Knaus Sudwind 500 FDK van 1400 kg geplaatst op 09-06-2025:

Zeer fijne trekauto! Duidelijk overwicht op de caravan welke in “vakantietoestand” 1500+ kg weegt, zeer stabiel rijgedrag, ik zorg wel voor dat er 80 kg kogeldruk aanwezig is, ondanks dat 70 (te weinig) is toegestaan.
Een verademing is het file rijden of optrekken bergopwaarts in het buitenland, de elektromotoren zijn zo sterk dat als de rem word losgelaten, de combinatie al begint te rijden! Door de traploze transmissie is er ook meteen reactie op het gaspedaal als er ingehaald moet worden, en met 222pk en veel koppel door de 2 elektromotoren die bijspringen als het nodig is, kom je niets te kort!

Bekijk berekening

Wijzigen


Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD met een Dethleffs

De ervaring van Gijsbert de Jong met een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD (222 pk/163 Kw, bouwperiode: 2019 - 2025) en een Dethleffs van 1464 kg geplaatst op 30-04-2023:

Deze combinatie hebben we sinds 2 maanden. Wat me juist opvalt is de goede stabiliteit. De combinatie ligt als een blok. De stijlste stukken op de brenner hier naar italy moest hij er vlink tegen aan en had ik hem eigenlijk uit de cruise control moeten halen. Na dit huzarenstuntje rook ik de koppeling. (Bijzonder met een ctv) moet wel opbiechten dat we waarschijnlijk over de max 1650 zitten. 2 electrische fietsen voorop en een 6,3 meter Thule luifel.. brandstof ja ergens 1:8 maar dat deed mijn oude toyota camry 2.4 ook. Erg tevreden met deze set. Rav4 2.4 222pk en Dethleffs nomad avantgarde 510LE

Bekijk berekening

Wijzigen


Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD met een Fendt

De ervaring van peter van loon met een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD (222 pk/163 Kw, bouwperiode: 2019 - 2025) en een Fendt Bianco 445 TFB Selection van 1420 kg geplaatst op 10-12-2021:

na heel lang diesels met schakelbak gereden te hebben (voor de caravan) moest er een automaat komen, en liefst een zuinige, en dan kom je op hybride (in onze situatie). Ervaringen zijn apart maar geweldig.
Wegrijden op elk terrein is gewoon super, de elektromotoren grijpen aan na loslaten van de rem en heel rustig kom je altijd zonder enige stress met volle en dus zware combinatie van de plaats.
Altijd heb je vermogen maar door duwband heb je regelmatig geen van acceleratie met toerental maar wel is elke "normale"snelheid vlug haalbaar. Wij rijden op het gemak volbeladen 1 op 10, en op binnenwegen 1 op 9. Iets dat we met en zware diesel ook net haalden. Of te wel, altijd kracht, super en zelfs zuining in langzaamrijdende files, en rust, vooral rust . Deze auto heeft letterlijk overgewicht, en laat zich niet van de wijs brengen.

Bekijk berekening

Wijzigen


Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD met een Dethleffs

De ervaring van Gerbert met een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD (222 pk/163 Kw, bouwperiode: 2019 - 2025) en een Dethleffs Camper 460 EL van 1335 kg geplaatst op 17-02-2021:

In juli 2020 deze RAV4 gekocht nav de lovende prestaties over het vorige model en reviews over dit nieuwe model.
De caravan heeft een verzwaarde as ivm extra opties zoals mover etc omdat anders het (standaard) laadvermogen al snel zou worden overschreden...
In 2020 4 weken door Duitsland gereden (Eifel, Hundrück, Schwartzwald en Bodensee) Voor mij was de Eifel een beproeving vwb de combinatie, maar de auto trekt de caravan echt zonder problemen een 15% helling op en heeft dan nog genoeg "over" om snelheid te kunnen maken. Echt fantastisch. Op langere steile hellingen zet ik de pook dan wel in de T2 of T3 stand om wat meer touren te maken, maar ook op de automaat gaat dit nog goed. Het gemiddeld verbruik met de caravan valt mij ook reuze mee. Zo tussen de 10 en 12 liter per 100km. Solo haal ik gemiddeld 6.5 liter per 100. (Soms 5.5 l/100 als ik met een fluwelen rechtervoet rijd...)
Op de snelweg rijdt de combinatie heel erg fijn, zelfs op cruise control, maar dan moet je natuurlijk wel de 'power' meter in de gaten houden om te voorkomen dat je ineens een draaikolk in de benzinetank krijgt, want de auto blijft wel doorgaan op de ingestelde snelheid, ook als het omhoog gaat. (Ik mag in Duitsland 100km/u rijden)
Ik heb nu pas slechts 6000km ervaring met deze auto, maar ben zeer tevreden over de prestaties.

Bekijk berekening

Wijzigen


Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD met een Elddis

De ervaring van Karel Joukes met een Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD (222 pk/163 Kw, bouwperiode: 2019 - 2025) en een Elddis Affinity 550 van 1355 kg geplaatst op 04-07-2020:

Ik ben onlangs 2 weken in Nederland wezen kamperen met mijn Toyota RAV4 van mei 2019 (Executive All Wheel Drive) en een Elddis Avante 550 caravan.

Na montage van de trekhaak enkele maanden geleden leek de kogel iets te hoog te zitten; volgens Toyota zou het geen probleem mogen zijn, hetgeen ook bleek te kloppen.

De RAV4 heeft geen enkele moeite met trekken van de caravan.
Het is naar mijn mening wel handig de rijstand op "Sport" te zetten als je vlot wilt optrekken en snel wilt inhalen.
Op de snelweg vergat ik haast dat er een caravan achter de auto zat omdat het zeer soepel reed. Alleen als je over een bobbel in de weg reed voelde je even dat er een (behoorlijk grote) caravan achter de auto zat.

Manouvreren op de camping gaat heel erg goed omdat je dan de beschikking hebt over de elektramotoren. Je kunt bij hellingen of in modder ook nog de "Trail" mode aanzetten waardoor de auto geen enkele moeite heeft met klimmen of gladde ondergrond.

Ik had een fiets bij mij die ik voorin in de (huur)caravan heb gelegd omdat er geen fietsendrager op de dissel zat.
Daarnaast was de disselbak ook vrij vol, waardoor de kogeldruk eigenlijk te hoog was (90 kg), maar ik heb daar verder niets van gemerkt.

Kortom: de RAV4 (AWD) is een ideale caravantrekker!

Bekijk berekening

Wijzigen


Gebruikerservaringen


Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

Caravancursussen

Een goede combinatie is belangrijk. Maar er goed mee om kunnen gaan is misschien nog wel belangrijker! Bert van het Caravantrekker Training Center geeft een aantal trainingen en cursussen.

Bevalt jouw trekauto?

Help mede caravanners bij de keuze van een trekauto. Beschrijf hoe jouw auto in de praktijk bevalt als caravantrekker.

Gratis?

Gratis onafhankelijke informatie op internet bestaat niet. Caravantrekker kan alleen onafhankelijk blijven als gebruikers daar zelf een bijdrage aan leveren. Doe daarom vandaag nog een donatie!


 

Op vakantie met een EV

Hoe gaat het op vakantie met een elektrische auto met de caravan? Een verslag uit de praktijk van een reis naar Noorwegen.

Welke caravan kan ik trekken?

Er zijn drie aspecten die bepalen welke caravan je kan trekken:

  1. Het gewicht van de auto
  2. De wettelijke bepalingen
  3. De kracht van de motor

Advertenties?

Caravantrekker zonder advertenties? Dat kan! Maar draag dan wel bij op een andere manier aan het voortbestaan van Caravantrekker.

(Advertentie)

 

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Advertenties?

Caravantrekker zonder advertenties? Dat kan! Maar draag dan wel bij op een andere manier aan het voortbestaan van Caravantrekker.

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

 

Caravantrekker🙂nl