Cees Out vraagt op 5 mei 2021:
Goedemiddag, wij willen een nieuwe auto kopen om onze Caravelair Antares 400 uit 2019 te trekken. Wij twijfelen tussen een vw Polo tsi met 95 pk en een ford Fiesta ecoboost ook met 95 pk.
Probleem is dat de polo een maximale kogeldruk van 50 kg heeft en de Ford Fiesta een kogeldruk van 65 kg. Wat is ivm de kogeldruk de beste keuze? Wij rijden nu een Dacia Sandero TCE 90 met 75 kg kogeldruk.
Ik ben benieuwd naar uw reactie.
Met vriendelijke groet,
Cees Out
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 5 mei 2021:
50 kg maximaal voor een caravan van 1000 kg is weinig maar bij voldoende belading in de auto kan dit toch een voldoende goede combinatie opleveren. De kogeldruk van de Fiesta geeft wel meer mogelijkheden zeker als je fietsen op de dissel zou willen meenemen.
De kogeldruk zou voor mij niet doorslaggevend zijn bij een keuze maar geeft wel een pluspunt voor de Ford.
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.