Nils Bouwman vraagt op 21 september 2008:
ik wil namelijk een Land rover Discovery kopen een V8 ook hier krijg in het trekkrachtrapport de melding dat hellingen een probleem kunnen worden om te blijven rijden. Ook ik was hier verbaasd over. Deze melding krijg ik niet bij mijn huidige auto een Alhambra 2.0 (terwijl hellingen hiermee echt een probleem zijn) mag blij zijn als ik met 60 boven kom op de Franse autsnelweg.
De Discovery heeft vijf groene sterren en ik kan goed mee kommen alleen de opmerking over het blijven rijden baart mij zorgen.
Wellicht kan iemand me van advies voorzien.
Alvast bedankt
Nils Bouwman
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 21 september 2008:
Een V8 automaat zeker?
Zelfs bij zo'n 'trekbeest' als een Discovery is de eerste en tweede versnelling zo dat de kracht om zonder slip van de koppelomvormer te rijden op steile berghellingen moeilijk is (die komt u op een snelweg dus niet tegen!). Gelukkig is de Disco ook in Low gear te rijden en is het natuurlijk wel de vraag welke omstandigheden u opzoekt. U heeft het over een Franse autosnelweg? Daar zal de Discovery niet zoveel moeite mee hebben maar voor elke auto geldt wel dat u er mee moet kunnen rijden. Een uitgebreid trekkracht rapport geeft al wat meer uitleg maar echt rijden leert u pas tijdens een Bergtrainingsweekend.
Rob antwoordt op 21 september 2008:
Wat wil je meetrekken, aan gewicht??
Bert antwoordt op 21 september 2008:
Niet zo handig, een vraag te stellen in een bestaand draadje en dezelfde vraag in een nieuw.
Nils antwoordt op 22 september 2008:
Nog even als aanvuling. We hebben nu een Hobby 540 UK met een max gewicht van 1500 kg.
We zijn echter wel aan het kijken voor een Hobby 650 KMFE en deze heeft een max. gewicht van 1900 kg.
Wellicht is een handgeschakelde Discovery een betere optie?
Alfons Pel antwoordt op 23 september 2008:
Een handbak is m.i. beter met name op lange klimmen.
Een koppel van 340 nm. vindt ik zowiezo magertjes voor een caravan van 1900 kg.leeggewicht.
John antwoordt op 23 september 2008:
2 quotes: "ik wil namelijk een Land rover Discovery kopen een V8 ook hier krijg in het trekkrachtrapport de melding dat hellingen een probleem kunnen worden om te blijven rijden"
Let op: wil kopen!
"De Discovery heeft vijf groene sterren en ik kan goed mee kommen alleen de opmerking over het blijven rijden baart mij zorgen.
....en ik kan goed meekomen??
Heb je er nu een of niet???
Tijs antwoordt op 25 september 2008:
Eerste quote lijkt me duidelijk over de situatie van Nils te gaan. Tweede quote lijkt me duidelijk uit het trekkrachtrapport overgenomen. Hij heeft dus nog geen Landrover. Maar goed: place your bets!
Alfons Pel antwoordt op 25 september 2008:
Ik denk dat zijn formulering niet helemaal correct is hij heeft er geen.
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!