Caravantrekker.nl

Markeringsbord op fietsendrager

R. Struik vraagt op 9 juli 2006:

Wij hebben achter op onze caravan een fietsendrager waarop twee fietsen kunnen. Ben je in Frankrijk verplicht om daarop een markingsbord te monteren?

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Jeroen antwoordt op 11 juli 2006:

Zo'n vierkant bord is in Frankrijk op fietsendrager niet verplicht; enkel indien "lading" 1-3 meter naar achteren uitsteekt moet "lading" voorzien zijn van reflecterend bord aan achterste punt van "lading". Fietsendrager voor max. 2 fietsen steekt minder dan 1 meter uit.
In Spanje daarentegen moet uitstekende "lading" altijd voorzien zijn van een vierkant reflecterend bord, 50X50cm met rode en witte strepen.


karel antwoordt op 12 juli 2006:

ik dacht in italie ook


Jeroen antwoordt op 12 juli 2006:

Karel, dat is juist. In aanvulling daarop is het zo dat in Italie altijd een markeringsbord op naar achter uitstekende lading moet worden aangebracht. Onafhankelijk van de lengte van de uitstekende lading.


paul antwoordt op 15 juli 2006:

Oww dat van italie dat wist ik helemaal niet .... en het is nu zaterdag om 20:00 uur en ik vertrek morge om 6:00 uur naar het gardameer in italie en ik heb niet zo'm bord ....
Dus moet ik maar ff kijke of je die ook bij een tankstation kunt kopen ...


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker