Vadesa vraagt op 2 december 2009:
Er doen al jaren de wildste verhale de ronde over de totale lengte van auto en gekoppelde caravan
12 meter is de grens. So wie so moet je in Spanje bij trekken van een caravan een blauw vierkant bord hebben met gele driehoek naast het nummerbord voorkant auto. Vanaf 12meter combinatielengte zou een reflecterende plaat aan de achterkant caravan moeten zijn aangebracht. Dit laaste heb ik slecht éénmaal gezien en kan nergens vinden dat dit vereist is Gaarne deskundig antwoord
@Eric antwoordt op 2 december 2009:
Die oranje plaat zegt mij niks.
Reflectie moet altijd achterop een caravan of aanhanger zitten toch?
http://auto-en-vervoer.infonu.nl/transport/10162-verkeer-auto-afmetingen-lading-aanhangwagen.html
@Eric antwoordt op 2 december 2009:
oranje = reflecterend 😉
RobD antwoordt op 2 december 2009:
Spaans Verkeersbureau
Laan van Meerdervoort 8A
2517 AJ Den Haag
tel. 070-3465900
fax 070-3649859
e-mail: infolahaya@tourspain.es
hier kunnen ze je vast exact vertellen wat en hoe
antwoordt op 2 december 2009:
Vraag me af of dit wel voor buitenlandse combinatie's geldt.
Willem antwoordt op 2 december 2009:
Maximale lengte Caravan of AHW tot 3500KG is 12 meter
Maximale lengte Auto/Bestelbus tot 3500KG is 12 meter (komt in de praktijk bijna niet voor)
Maximale combinatie samenstel, bv Auto + Caravan is 18 meter.
Vraag over Spanje kan ik niet beantwoorden, heb ook nog nooit gehoord dat er boven de 12 meter een reflecterende plaat op moet.
Ed Peeters antwoordt op 3 december 2009:
Maximale lengte middenasaanhangwagens (en dat zijn caravans) is 8 meter.
RobD antwoordt op 3 december 2009:
Van: Vadesa
Datum: 02 December 2009 om 19:10
Er doen al jaren de wildste verhale de ronde over de totale lengte van auto en gekoppelde caravan
Gaat ze nu toch gelijk krijgen?
Willem antwoordt op 3 december 2009:
@Ed,
Wellicht heb je je zelf al jaren niet meer geinformeerd, maar die 8meter lengte is al heel veel jaren geleden aangepast naar 12 meter !
@Eric antwoordt op 3 december 2009:
Ed woont geloof ik in Spanje, misschien dat hij doelt op de aldaar geldende regels?
Ed Peeters antwoordt op 3 december 2009:
Sorry, Willem, je hebt gelijk.
Ik baseerde me op dit artikel uit de nieuwe Regeling Voertuigen:
Artikel 5.13.6
Aanhangwagens mogen:
a. niet langer zijn dan 12,00 m, dan wel niet langer dan 8,00 m indien het een middenasaanhangwagen betreft;
b. niet breder zijn dan 2,55 m, en
c. niet hoger zijn dan 4,00 m.
Dat was fout want aan de 13 kun je zien dat dat hoorde bij Afdeling 13 en dat zijn aanhangwagens < 750 kg.
Het correcte artikel uit de RV staat in Afdeling 12 (betreffende aanhangwagens > 750 kg.) en is:
Artikel 5.12.6
1. Aanhangwagens, niet zijnde opleggers, mogen niet langer zijn dan 12,00 m.
Sorry dus (ook voor RobD), maar dat heb je er van wanneer je er nachtwerk van maakt.
@Vadessa
Ik ga het uitzoeken. Vanochtend tijdens het shoppen sprak ik drie politieagenten aan met de vraag naar "una placa azul con un triangolo de color naranja quando estoy tirando una caravana" maar ze wisten het niet. Of begrepen mij niet.
Maar ze konden het met zijn drieën ook niet eens worden of meer dan één oranje hesje verplicht is, wanneer je met meer mensen in de auto zit. Een stelling die ik in een ander forum tegen kwam. En dat begrepen ze wel goed, want ik stond naast hun geparkeerd en kon het hesje laten zien. (Een reservebril en twee gevarendriehoeken heb ik al jaren aan boord.)
Vadesa antwoordt op 4 december 2009:
Beste Ed Peeters,
Oranje hesje; Voor eenieder die uitstapt bij panne moet een hesje dragen.Dus het beste is voor elk persoon die meerijdt een hesje. De gevarendriehoek is teruggebracht naar één.Onduidelijk is of ie nou 50 m vóór de auto moet of 30 m achter de auto. Ik heb er daarom altijd twee bij me.Een reservebril ÉN reserve autolampen bij je altijd bij je hebben.Is verplicht
Ed Peeters antwoordt op 4 december 2009:
@Vadessa
Uiteraard hebben wij twee hesjes bij ons. Al jaaaaaren.
Een reservebril ligt al in mijn auto sinds ik een nieuwe tweede gekocht heb. Bril wel te verstaan. Ook al jaaaaren, dus.
Een brandblusser monteer ik gewoon standaard in, al in mijn eerste Kever. Om onbezorgd wij door heel Europa te reizen hebben wij gewoon de logische optelling gemaakt van al die landen-tabellen-verplicht-bij-je hebben-dingen die je op diverse websites kunt vinden. De meeste van die dingen zijn gewoon erg zinnig. Ook twee gevarendriehoeken, als je de Spaanse binnenweggetjes kent. En ook weet hoe de Spanjaarden daar rijden. De bwna zegt "twee voor Spaans gekentekende auto's" en "30 meter" maar noemt de bril bijvoorbeeld niet. Google op rhw-andere-landen--andere-regels.pdf en lees het zelf.
Waar haalde jij dat 'teruggebracht naar één' vandaan?
De discussie die ik in een ander Forum las, ging over de wettelijke *verplichting* van 'een hesje per inzittende'. Ook zinnig, ben ik met je eens, maar voor mij zijn er grenzen aan het budget en dit wil ik nu wettelijk precies weten.
Dat die politieagenten het niet wisten is niet zo vreemd want ze waren inderdaad Policia. En voor dat soort vragen moet je dus typisch een Guardia Civil (afd. Tráfico) hebben.
Vadesa antwoordt op 4 december 2009:
Hallo Ed..
Terug gebracht naar één :
http://members.chello.nl/a.galen4/index_bestanden/Page9512.htm
Ga naar Spanje opm.:2de alinea passantenniet moet passanten niet zijn
Reflectievest, verplicht
In Italië, Finland, Kroatië, Oostenrijk, Portugal, Spanje en in België zijn automobilisten VERPLICHT om bij pech of een ongeval een reflectievestje te dragen. (Dit alleen als u zich buiten de auto bevindt)
Benno antwoordt op 5 december 2009:
Hesjes in Spanje kunnen je de das om doen.
Word je in de omgeving Barcelona door vriendelijke medeweggebruikers gewezen op ernstige mankementen aan je combinatie dan stop je natuurlijk en doe je ogenblikkelijk het hesje aan.
In een oogwenk ben je beroofd.
Het is werkelijk verbijsterend hoeveel gevaar je bij Barcelona loopt. Zelf ben ik daar ook tweemaal gewezen op defecten aan mijn combi. Hulpverleners in een prachtige donkerblauwe AudiA8 of zilveren BMW 5. Vorige week weer een heel verhaal in de Telegraaf.
Wij zijn van plan om volgend jaar weer eens naar Spanje te gaan. Ik zit nu al een strategie te bedenken hoe ik dat getijsem een loer ga draaien.
Probleem is dat ze je tegenwoordig al deuken in je auto knallen.
Je denkt toch dat het een makkie moet zijn voor de Policia om die lui te pakken?
Ed Peeters antwoordt op 5 december 2009:
Hoewel nogal OT twee tips:
- Laat duidelijk zien dat je (of de bijrijder) gaat bellen terwijl je nadrukkelijk naar hun auto kijkt.
- Hetzelfde met een kleine digitale camera en richt dan duidelijk zichtbaar op het nummerbord. Of op de gezichten, als ze passeren.
(Eigen ervaring: Met de handmicrofoon van een KG-zender voor de mond en naar hun kijkend iets zeggen en ze gaan er echt met 170 vandoor.)
- Giardia Civil door heel Spanje 062 (autoweg, buitenwegen)
- Policia door heel Spanje 092 (binnen bebouwde kom)
en dan: ¿ oenaa pèrsoonaa kee aablaa inglès pôr faabôr ?
Maar vlak het stuk in Zuid Frankrijk (Orange - Perpignan) niet uit.
Benno antwoordt op 5 december 2009:
Hallo Ed,
Dank voor de tips en de telefoonnummers.
Foto's maken en bellen stond ook al op mijn lijstje.
De KG-handmicrofoon tip vind ik echt goud waard.
Ik koop zo'n ding. Snap helemaal dat ze zich dan doodschrikken!
Nogmaals gracias.
Vadesa antwoordt op 6 december 2009:
Hallo Benno
Ik doe al vele jaren in de buurt van Gerona *Frontera / La Roca*mijn benzinetank vol gooien (met benzine uiteraard).Tracht niet meer te stoppen tot *Cambrils - (uitrit 37-AP7)* Dit zijn zo'n 140 km. Het verhaal om/van hulp vragen/aanbieden van Spanjaarden,zeker in deze regio is al vele jaren bekend.Sluit ook altijd alle autodeuren tijdens rijden in bovengenoemd gebied.Ook als je ernaast staat. Tenslotte, leg een oude handtas met krant(en) erin op een GRIJPBARE plaats als je zonodig eruit moet. Bij tanken zelff doe ik tanken en eega blijft in auto met deur op slot. Wil iemand iets weten dan roept ze "NO...NO...No" Overigens nooit op VILLA CASTALANA (z-fr) overnachten of überhaubt niet aandoen.
Aan ED: goeie tip die telefoonnummers met text
J.F.Wurpel antwoordt op 23 mei 2011:
Dit jaar zou,zoals de politie in spanje mij vertelde er op worden gelet of er één plaat Geel met een orange rand en
reflecterend met een lenge van 1.30 cm of twee van 65 cm achter op de caravan zou zitten wanneer de combinatie langer zou zijn dan 12 mtr ( elke cm langer zou een boete
kunnen kosten van €10 )Deze regeling zou al bestaan vanaf 2008.De platen zijn inderdaad bij de spaanse caravanhandel
te koop.Navraag bij de ANWB leverde niets op.Was hiervan niet op de hoogte. Met vr gr ANWB lid
dabbertje antwoordt op 23 mei 2011:
Die plaat die u bedoelt zijn hier ook te koop. 'T zijn nl markeringsborden voor aanhangers/opleggers van meer dan 3500 kg.
Lijkt me niet dat deze achterop de caravan hoort.
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 23 mei 2011:
Ja hoor. Staat ook hier op de site: http://www.caravantrekker.nl/algemeen/snelheden.php
helemaal onderaan.
dabbertje antwoordt op 23 mei 2011:
Dus m.a.w. je wordt als vrachtwagencombi gezien?
Geldt dit ook voor buitenlandse auto's/caravans? Verplichting om zo'n bord achterop de caravan te hangen/plakken, zou voor mij een reden kunnen zijn om m'n gereserveerde vakantie in Spanje te annuleren. Ik zal eens de specificaties van de auto opzoeken, want volgens mij zit onze combi op het randje.
willem antwoordt op 23 mei 2011:
Wel vreemd dat je een extra bril nodig hebt , terwijl je als je je rijbewijs laat verlengen dit zonder bril moet doen ?
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 23 mei 2011:
Of er op gecontroleerd wordt? Geen idee.... Bij een treingewicht boven de 3500 kg moet je in Frankrijk ook stickers plakken met 90 km/u. Beide zie je eigenlijk nooit op caravans......dus zou ik me er niet te druk over maken.
dabbertje antwoordt op 23 mei 2011:
Als je dus aan de eis wil voldoen, zul je dit onderweg moeten regelen, want in Nederland mag je zo'n markeringsbord weer niet aan je caravan hangen. Dit is voorbehouden aan voertuigen boven de 3500 kg.
Mon!que antwoordt op 25 mei 2011:
Ik heb een mailtje gestuurd naar het adres van het Spaans verkeersbureau dat RobD op 2 dec 2009 heeft gepost en dit was hun antwoord:
Geachte mevrouw,
In Spanje is deze regel verplicht voor zowel Spanjaarden als voor buitenlanders, men
moet een bord op de caravan hebben zoals op onderstaande foto bij een lengte van
meer dan 12 meter.
Het is officieël gepubliceerd in Boletín del Estado (de Staatscourant).
En in Spanje gelden de regels van het land Spanje, en die gelden voor alle
weggebruikers op de weg, waar de reiziger ook vandaan komt.
Het bord is te koop in Spanje bij de benzinestations en bij autohandelaren of
autodealers.
Vriendelijke groet / Un cordial saludo,
Spaans Verkeersbureau / Oficina Española de Turismo
Laan van Meerdervoort 8A
2517 AJ Den Haag / La Haya
Nederland / Holanda
Tel: + 31 - (0) 70 - 3465900
Fax: + 31 - (0) 70 - 3649859
E-mail: Anton.Weijts@tourspain.es
Internet: www.spain.info/nl
[DuoLogo_300_trans]
Word onze amigo op Hyves
http://www.spaansverkeersbureau.hyves.nl
Mon!que antwoordt op 25 mei 2011:
Ik heb een webshop in Nederland gevonden die stickers verkoopt met deze markering:
http://www.allesvoorjetruck.nl/shop/MARKERING_%26amp%3B_REFLECTIE/MARKERINGSBORDEN/markeringssticker_28009.html
Maar het is me nog steeds niet duidelijk of ik in Nederland, België en Frankrijk deze achterop mag hebben met een combinatie die minder weegt dan 3500 Kg maar wel langer is dan 12Meter.
Willem antwoordt op 25 mei 2011:
Monique: voor NL en D niet toegstaan en zelfs verboden.
Zou niets verbazen als n belgie mss een andere regeling is.
Dus als je naar Spanje wilt moet je ze afneembaar maken.
Daarbij komt dat ik nooit deze platen zou monteren op m'n caravan.
Dan maar niet naar spanje.....
Op MP staat zo'n set platen voor minder dan de helft: ofwel 15 euro voor 2 platen.
http://link.marktplaats.nl/452323635
RobD antwoordt op 25 mei 2011:
Als je met een combinatie rijd die aan de NL wetgeving voldoet, kunnen ze je aan de Spaanse grens niet tegenhouden. Hoe graag ze het ook willen. Dit op grond van binnen de EU gemaakte afspraken.
Er zijn genoeg VAcombinaties die op Spanje (of nog zuidelijker) rijden zonder genoemde platen.
Willem antwoordt op 25 mei 2011:
Hohoho RobD, VA combinaties moeten ALTIJD zijn voorzien van deze platen. (dat mogen 2 kleinere zijn of 1 lange).
Jan& antwoordt op 25 mei 2011:
Met dergelijke afmetingen wordt het tijd voor een camper😉
Kun je die malle VA platen ook thuis laten???
edwin antwoordt op 25 mei 2011:
ik heb de foto in dit "draadje"gezien met de markeringsborden. Deze borden duiden aan, voor achterop komend verkeer dat het hier om aan aanhanger gaat achter een vrachtwagen. Dit kan ook een bestelauto zijn die een dusdanig gewicht heeft dat deze bestuurd moet worden met rijbewijs C gewicht >3500kg. Als deze man dus zijn caravan meeneemt is dat dus een aanhanger achter zijn "vrachtwagen" en dient hij deze borden te monteren. De maximale lengte van de combinatie is dan 18.75 mtr. De aanhanger (caravan) mag dan maximaal 12 meter zijn incl dissel. Dan blijft er voor het trekkende voertuig 18.75-12.00=6.75 mtr over. Is het trekkende voertuig langer, dan moet de caravan korter zijn. Lengte is max 18.75 mtr. Dit is europese regelgeving voertuig regelement wegvervoer goederen.
Willem antwoordt op 25 mei 2011:
@Edwin, als een bestelauto qua totaal gewicht boven de 3500 kilo op kenteken staat (en dus bestuurd moet worden met een C rijbewijs) is het GEEN bestelauto maar een vrachtauto.
Mon!que antwoordt op 26 mei 2011:
Wat edwin schrijft is ook wat ik kan vinden als de betekenis van deze borden probeer te achterhalen.
Maar in de mail van het "Spaans Verkeersbureau / Oficina Española de Turismo" in Den Haag die ik op 25 mei in dit topic heb geplaatst, kun je aflezen dat de Spanjaarden de regeling anders uitleggen. Ik vind het maar lastig hoor, hoe moet ik dat straks in mijn beste Spaans uitgelegd zien te krijgen aan een Spaanse verkeersagent?
RobD antwoordt op 26 mei 2011:
@ Monique, nog een keer😉: Als je met een combinatie rijd die aan de NL wetgeving voldoet, kunnen ze je aan de Spaanse grens niet tegenhouden. Hoe graag ze het ook willen. Dit op grond van binnen de EU gemaakte afspraken.
Mon!que antwoordt op 26 mei 2011:
Rob, Ik geloof en begrijp ook wat je zegt. Maar snapt een politieman die ons misschien aanhoudt dat ook, dat is mijn probleem.
Het Spaans verkeersburo begrijpt het zelf ook niet, hoe kan ik dan erop vertrouwen dat de politie in Spanje het dan wel snapt?
RobD antwoordt op 27 mei 2011:
Uitleggen in Spaans misschien? Je bent tenslotte gast in het land en een beetje taalvaardigheid zou niet misstaan.
Begin maar te leren:
Mi coche y caravana está aprobado según las normas de la UE, por lo que me permite conducir en España también.
😉
Mon!que antwoordt op 27 mei 2011:
😉
Super. Die tekst stuur ik door naar mijn telefoon.
Hopelijk versta ik dan ook wat hij terugzegt 😉
We gaan het er maar gewoon op gokken, zonder markeringen naar Spanje. We gaan afrit 3 alweer de auto pista af. En de vorige jaren met onze kortere caravan hebben nooit een agent gezien.
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.