Caravantrekker.nl

Rubberboot op caravandak?

Kitty vraagt op 31 januari 2010:

Hallo, Wij willen dit jaar weer naar Italie op vakantie. De caravan gaat achter de auto. We hebben inmiddels ook een rubberboot van 3.60 mtr, weegt ca. 75 kilo, het is een rib. Kunnen we deze op het dak van de caravan vervoeren als we hem goed vastmaken? Of zal het dak dat niet houden? We worden dan overigens ca. 3.00 mtr hoog.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

menno antwoordt op 31 januari 2010:

Nee, dat is geen goede plaats. Niet voor de stabiliteit en ook is een caravandak niet geconstrueerd om een dynamische last van 75 kg te dragen. Leg die boot maar op het dak van de auto.


Thunder antwoordt op 1 februari 2010:

Gewoon leeg laten lopen en dan in de auto.
(zo doe ik het in iedergeval)


kitty antwoordt op 1 februari 2010:

"Gewoon leeg laten lopen en dan in de auto. "
Het is een rib, dus dat gaat niet lukken.

Ik ben zo bang dat de caravan topzwaar gaat worden door dat gewicht op het dak en gaat wiebelen achter de auto....


Jerry antwoordt op 1 februari 2010:

Zoals al eerder vermeld is het dak van de auto de beste plaats.
Niet alleen is het dak van de caravans niet gemaakt om dat gewicht te dragen maar misschien nog belangrijker is het moment van rijden.
Bij 80km per uur en nog wat tegen wind zal er flink aan het dak getrokken worden door de boot.
Daar is zo,n dak nog minder tegen bestand en de kogeldruk word ook een stuk minder dan.


dabbertje antwoordt op 1 februari 2010:

Ik heb een Yam 360 met vlonders gehad en die ging op het dak van de auto. De motor ging in de disselbak van de caravan (kon net qua gewicht), maar heeft ook wel eens in de kofferbak van de auto gelegen. Bij lange ritten gingen de vlonders in de kofferbak en de boot zonder lucht in een dakkoffer, maar dat kan natuurlijk niet met een rib.

Zoals de voorgangers al schreven, niet op het caravandak. En het is ook nog beter voor je rug. Even 75 kg 2.60m hoog tillen is geen pretje.


Huub antwoordt op 2 februari 2010:

Wellicht is het ook een overweging om de caravan te verkopen en de Double Dutchtenttrailer te nemen; daar kunnen desgewenst zelfs 2 jibs op


kitty antwoordt op 5 februari 2010:

OK Bedankt voor de reakties.
Hij gaat in ieder geval niet op het caravandak.


ivon antwoordt op 10 september 2010:

hallo,wij hebben een rib,van 370 ,kan die op het dak van een auto,het gaat alleen om de rib,het rubberen gedeelte kan los die gaat in de koffebak,wie heeft er ervaring mee om een rib te vervoeren,we kunnen geen trailer meenemen we hebben ook een caravaan bij ons


John antwoordt op 10 september 2010:

Mits je autodak het kan dragen het antwoord zit in de uitleg van Menno (1e antwoord)


mercha antwoordt op 11 september 2010:

Ze zullen wel weer thuis zijn ondertussen.
gr mercha


@Eric antwoordt op 11 september 2010:

Of ze zitten nog steeds vast ergens in een tunnel lager dan 3 meter... 😉


Marcel antwoordt op 7 juli 2014:

Wie heeft het perfecte idee voor de vraag hoe neem je je rib van 3,60 het beste mee op je auto ?

Iemand enig idee hoe het beste vervoeren, tubes leeg ?? Tubes gevuld ?

Wie oh wie alle antwoorden welkom..

Bedankt


RobD antwoordt op 8 juli 2014:

Het pakket zo klein mogelijk. Dus tubes leeg en strak bijeen gebonden.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker