Caravantrekker.nl

Dometic koelkast in Solifer Artic 540

Paul Grootendorst vraagt op 7 augustus 2012:

Ik heb het blad op de koelkast weggehaald en kan nu achter de Dometic koelkast kijken. Mij vallen nu twee dingen op:

1. ik zie een CV verwarmingselement achter de koelkast. Is dat normaal? Lijkt me niet handig om (ook al is de CV alleen in de winter aan) de achterkant van de koelkast te verwarmen?

2. Aanvoer koellucht voor koelkast. In andere caravans zie je wel eens eein luchtinlaat voor aanvoer van lucht voor wegvoeren van de door de koelkast geproduceerde warmte. Bij mijn Solifer zie ik niets van dit alles en vermoed dat deze lucht onderuit de klerenkast of zo komt.

Is mijn Solifer wel helemaal normaal?

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Caravantrekker (Menno) antwoordt op 7 augustus 2012:

Een Solifer uit de jaren '80 heeft alleen beluchting van de koelkast in het interieur. Geen rooster naar buiten toe maar een geforceerde luchtstroom in het interieur. In de winter is dit prettig omdat er geen koude binnen kan komen. In de zomer zit je niet op die extra warmte te wachten. Jouw Solifer is dus wel normaal maar niet optimaal voor gebruik anders dan wintersport.

Als je de caravan alleen in de zomer gebruikt kan je best zelf twee roosters in de buitenwand zetten.


Paul Grootendorst antwoordt op 8 augustus 2012:

Bedankt Menno,
Nu valt het kwartje waarom deze caravan de naam "Artic" draagt. Hij is voor wintersport inderdaad buitengewoon prettig, maar 's-zomers ook een genot.
Paul


Carla antwoordt op 11 augustus 2012:

Op het forum van www.soliferclub.nl tref je de kenners van Solifer, die je allerlei praktische tips kunnen geven.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker