Iemand ervaring met caravan achter Peugeot 308 CC thp

LucW vraagt op 27 september 2013:

In de toekomst is mijn wens om een gebruikte Peugeot 308 CC 1.6 thp (handgeschakeld) met een max. trekgewicht van 1400 kg en om dan een gebruikte caravan te trekken van max. beladen gewicht circa 1200 kg.

Omdat een cabrio andere stijfheid verstevigingen heeft dan een gesloten conventionele model, ben ik benieuwd naar gebruikers ervaringen, dat hoeft niet per see om de 308 CC te gaan, mag ook andere cabrio's zijn. Is het raadzaam om tijdens het trekken het dak open te klappen, met mooi weer, zonnetje erbij is dat verleidelijk, maar verminderd natuurlijk de stijfheid.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Jeroen antwoordt op 28 september 2013:

Als iemand hier er ervaring mee heeft is het Menno (een van de beheerders van deze site) wel lijkt mij.
Hij heeft of had volgens mij een VW Eos.


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 28 september 2013:

Klopt, die EOS hebben we nog steeds.

Ik merk met de caravan geen verschil in stijfheid met de kap open of dicht. Je kan met een cabrio uitstekend een caravan trekken.


RobD antwoordt op 28 september 2013:

Iedere auto tordeerd, een cabrio meer.
De snelheid die je haalt, de bochten die je maakt met c/van zullen niet van dien aard zijn dat je verschil merkt.


frank antwoordt op 28 september 2013:

"elk nadeel heb ze voordeel" om een cabrioverse toch een (min of meer) vergelijkbare torsiestijfheid te geven worden er extra verstevigingen aangebracht. hierdoor weegt de cabrioverse meer. solo minder interessant (als het al te merken is) maar voor caravangebruik een extra overwicht van de auto tov de caravan. rijklaar gewicht/maximaal gewicht aanhanger zie site Peugeot.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie over caravannen

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Trekauto Rijimpressies

Ford Kuga 2.5 PHEV Active X

Uitgebreide en onafhankelijke rijimpressies van modere trekauto's. Hoe rijden die in de praktijk met een caravan?

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Actieradius bij elektrisch rijden

Een betere caravantrekker dan een elektrische bestaat niet. Alleen met een caravan heb je een beperkte actieradius. Wat bepaalt het bereik en de bruikbaarheid?

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

Caravantrekker🙂nl