Caravantrekker.nl

Bovag beurt

vraagt op 22 mei 2014:

Is een bovagbeurt nu echt zinvol bij een caravan die per jaar drie keer rijdt(ongeveer 1500km) of is dit uitgevonden om monteurs aan de gang te houden, de meeste zaken doe ik zelf bijhouden zoals smeernippels, natrekken bouten, gasslang wisselen etc.

Ben wel benieuwd hoe iedereen daar over denkt.

Ik houd trouwens wel een logboek bij wanneer ik wat en hoe gedaan heb.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Debouncer antwoordt op 22 mei 2014:

Als je zeker weet dat je het zelf goed kunt en dezelfde punten naloopt als bij de Bovag-beurt natuurlijk niet. Hoeveel kilometer je rijdt is niet zo van belang omdat met name het stilstaan veel problemen kan veroorzaken. Denk wel aan een aantal zaken. Ook da apparaten op gas moeten onderhouden worden. Het gas moet middels een druktest op lekkages getest worden, En meestal zal een vochtcontrole ook niet eenvoudig zelf gedaan kunnen worden. Als doe het zelver zal je moeilijk aan de verzekering kunnen bewijzen dat het onderhoud tijdig en regelmatig heeft plaatsgevonden.


Ruud antwoordt op 23 mei 2014:

Ach nee, hij weer met zijn zelf verzonnen antwoord. Een verzekering zal na een claim ZELF moeten aantonen dat er geen of slecht onderhoud is gebeurd. Niet de eigenaar!!
Vaak gebeurd zelf gedaan onderhoud beter dan in een werkplaats en de verzekeringen weten dat ook !


Louis antwoordt op 23 mei 2014:

Ruud, kun jij even wat concrete inhoudelijke voorbeelden geven van waaruit blijkt dat verzekeringen weten dat zelf gedaan onderhoud vaak beter gebeurd dan in een werkplaats, zodat wij van je kunnen aannemen dat dit niet om een zelfverzonnen antwoord gaat ?


antwoordt op 23 mei 2014:

Verzekering even buiten beschouwing laten.

waarom stel ik deze vraag, als ik bezig ben met de caravan en inderdaad op mn gemak en heel zorgvuldig naloop valt mij op dat je heel veel tijd kwijt bent om het goed te doen. Een uurtje is niets.

Als je dan een keuringsrapport inziet moeten er voor rond €250 heel veel zaken worden nagelopen bij de dealer, dat kan volgens mij nooit als je ook nog de remtrommels moet openen en afstellen, er bestaat kans dat het meeste zomaar afgevinkt wordt maar dit is een aanname van mij hoor, de serieuze dealers buiten beschouwing gelaten.


Debouncer antwoordt op 23 mei 2014:

Als je het Bovag rapport bekijkt, zie je dat de meesten punten controlepunten zijn. Zijn die in orde, dan gebeurt er ook verder niets mee. In feite zijn er maar 9 of 10 punten die directe werkzaamheden vragen. En er zal op een aantal controlepunten altijd wel wat werk naar voren komen, maar dat zal vaak weer op eenvoudige wijze opgelost kunnen worden. Dus ik denk dat het voor iemand die in de branche werkzaam is en goed opgeleid niet zo'n punt hoeft te zijn om het voor dat bedrag (is in feite tijd) te doen.


RobD antwoordt op 23 mei 2014:

Een beetje monteur kost de werkgever al snel € 100,-- tot € 125,-- p/u. Uiteraard zonder materiaal, wat ook netjes op de rekening vermeld hoort te zijn. Dus heeft de goede man 2 tot 2,5 uur om alles na te lopen. Door het veelvuldig werken met deze punten, ervaring en het juiste gereedschap, moet dit goed te doen zijn. Moeten er alleen geen koffie- of lunchpauzes tussen zitten, dan word het haastwerk😉


p klaasen antwoordt op 23 mei 2014:

Bovag bedrijf zij tegen mij of om de 2 jaar of 6000 km


Debouncer antwoordt op 23 mei 2014:

Mijn Bovag garage rekent 90 euro per uur. De garagehouder betaalt uit dit bedrag loon- en bedrijfskosten.
De werkelijke salariskosten aan de monteur zullen ca 20 euro per uur zijn. Dat bedrag is inclusief werkgeverspremies.


Michel antwoordt op 23 mei 2014:

Dat had je gedroomd. 20 Euro incl. werkgeversbijdragen? Een werknemer kost ruim meer dan wat op zijn loonstrookje staat.

Overigens wordt er hier te pas en te onpas geschermd met de verzekering. Als er een schade is zal de verzekeraar het gebrek aan moeten tonen en moet er sprake zijn van causaal verband.


Debouncer antwoordt op 23 mei 2014:

Die 20 euro staat ook niet op z'n loonstrook. Dat zou namelijk neerkomen op een bruto maandloon van 3466 euro. En dat verdient een monteur nooit. Bovendien zijn er ook altijd mensen die veel minder verdienen maar toch voor de volle mep aan de klant worden doorberekent. Dus mijn berekening komt heus in de buurt van de werkelijkheid.

Wat de verzekering betreft: ik lees het zo in de polis. Als jij het anders ziet ok. Uitspraken over dit punt zijn op internet niet te vinden voor caravans. Wel voor boten met vergelijkbare bepalingen. En daar volgt de rechter altijd de mening van de verzekering. Er valt niet te verwachten dat het bij caravans anders zal zijn.


Elliot antwoordt op 23 mei 2014:

Een Bovag onderhoudsbeurt inclusief remmentest kost me bij mijn dealer 225€, een werkuur 75€, een vochtmeeting 35€
En of die Bovag beurt zinvol is, ik dacht het wel.


Quirien Sengers antwoordt op 23 mei 2014:

Vergeet niet de kostenpost vakantiegeld en de doorberekening vakantiedagen; immers dan brengt iemand geen geld in het laadje.
Je zit dan al gauw bij een goede monteur op 3500,00 euros' kostenpost incl werkgevers premies.

Maar daarom maakt elk bedrijf ook gebruik van mensen die heel wat minder kosten en de eenvoudige werkzaamheden verrichten.(maar wel voor het volle pond worden doorberekend)

Maar inderdaad er is een groot verschil wat iemand daadwerkelijk kost en wordt doorberekend aan andere zakelijke kostendoorberekening.(aparatuur, receptionist, gebouw etc etc etc.)

En zo komt men al gauw tot 3 tot 4 x aan het voorgeschotelde uurloon dan wat de monteur daadwerkelijk kost.




sjef antwoordt op 23 mei 2014:

Mijne heren wat een gebazel weer over een Bovag beurt van €240 zal ik maar zeggen.

Bij een goede Dealer kan je er gewoon bij blijven en kan je constateren dat de remmen en wiellagers goed gedaan worden en dit nog geen uur kost.
Dit vanwege de kwaliteit van gereedschap en werkplaats uitrusting.

Totaal duurt de beurt ongeveer twee en half uur en is alles aan de orde geweest.
En ook klaar binnen die tijd mits bijzonderheden.

Verder rolt iedereen over elkaar heen wat auto,s en Caravans betreft hoe groter en duurder hoe beter.

Maar wel weer zeuren over een Bovag onderhouden beurt die volgens sommigen niets voorstelt en ook niet goed uitgevoerd kan worden binnen die tijd.

Nou echt wel en dan ook nog goed gebeurd,ik zou zeggen ga eens naar Meerkerk en je zult versteld staan van de kwaliteit en snelheid waar het mee gebeurd.


antwoordt op 23 mei 2014:

Nou...volgens mij wordt die bovag beurt ons maar al te graag aangepraat, ik krijg wel eens oldtimers onder mn neus die lang hebben stilgestaan, ook daar ziet het binnenwerk er vaak heel netjes uit, banden tijdig vervangen ben ik het wel mee eens.

gooi er maar een slotje op!


Michel antwoordt op 24 mei 2014:

Waarom is mijn reactie op Debouncer verwijderd? Jammer dat sommige onruststokers hier 'getolereerd' worden. Poging 2.

Er wordt hier te pas en te onpas geschermd dat bepaalde zaken door de verzekeraar verplicht gesteld zijn. Bij schade zal een verzekeraar causaal verband tussen de oorzaak en het gevolg aan moeten tonend en lukt dat niet zal een rechter niet in het voordeel van de verzekeraar beslissen. Maar roeptoeter elkaar gerust na. Gelukkig heb ik meer verstand van verzekeren


Debouncer antwoordt op 24 mei 2014:

Als je iemand die het met je oneens is een "onruststoker" noemt valt zoiets te verwachten. Wat de verzekeringen betreft: in zo goed als elke polis wordt eigen gebrek door onvoldoende onderhoud uitgesloten van een schadevergoeding. Dat is geen roeptoeteren, maar dat is een knalhard feit dat je zelf ook kan opzoeken. Zeker als je zo goed ingevoerd bent in het verzekeringswezen. Dan kan ik een hele lijst gaan maken van verschillende verzekeringsmaatschappijen die omschrijven wat zij onder voldoende onderhoud verstaan, maar dat hoeft in jou geval gelukkig niet omdat je zo goed op de hoogte bent van verzekeringen. Verder is het natuurlijk zo dat je een overeenkomst aangaat met een verzekeringsmaatschappij. Onderdeel van die overeenkomst is een verzekerd object, de polis, de polisvoorwaarden en de premie. Beide partijen dienen zich aan de voorwaarden te houden die afgesproken zijn. Wanneer dat uitblijft mogen partijen uitsluitingen hanteren. Als dus knalhard in de voorwaarden staat dat er middels een nota aangetoond moet worden dat er minstens om de twee jaar onderhoud gepleegd is aan het object, dan hoeft de verzekering helemaal niet aan te tonen dat er een causaal verband is. Als jij dat met al je kennis kan voorkomen en dus dergelijke zaken kan winnen, dan ga jij niet meer met een caravan op vakantie maar kan je een huis kopen in Marbella.


Michel antwoordt op 24 mei 2014:

Er bestaat ook nog iets als het burgerlijk wetboek en je kan wel van alles in je voorwaarden zetten maar dat wil nog niet zeggen dat dat door een rechtbank opgevolgd wordt.

Er moet wel degelijk een verband zijn tussen oorzaak en gevolg om zich te beroepen op uitsluitingen. Maar hier zal jij het weer niet mee eens zijn.


Debouncer antwoordt op 24 mei 2014:

Voorbeelden dan graag. Primaire dekking, garantieclausules ze hebben het in de uitspraken van de rechtbanken altijd dan weer over redelijkheid en billijkheid. Maar dan wel als de verzekerde aankomt met het bewijs van het ontbreken van causaal verband. Gezien de prijs van een servicebeurt lijkt het me zo goed als uitgesloten dat er in Nederland ook maar 1 rechter te vinden is die redelijkheid en billijkheid hier een rol vindt spelen. Over dit punt zijn zat uitspraken te vinden.


gea antwoordt op 24 mei 2014:

@debouncer,
zou je zo vriendelijk willen zijn om aan mij wel alles over verzekeringen uit te leggen!
ik snap het namelijk niet?


Debouncer antwoordt op 24 mei 2014:

Dat wordt een lang verhaal Gea. En dat verhaal wordt met elk geschil over schade steeds langer. Uiteindelijk komen zaken bij de rechter en die laat zich in grote lijnen leiden door polis en polisvoorwaarden. In dit geval zal de verzekering zeggen dat de premieopbouw gebaseerd op de risicobeperkende voorwaarden van gedegen onderhoud. Wat wel een rol kan spelen is welke inspanningen van verzekerden gevraagd wordt om aan die voorwaarden te voldoen. Die voorwaarden zijn niet heel duur en gemakkelijk te volgen. Voorts zal iedereen kunnen begrijpen dat wanneer het onderhoud nagelaten wordt en er toch uitgekeerd wordt, voor anderen de lust om goed onderhoud te plegen weg ebt. Gevolg zijn meer schades en dus veel hogere premies. Deze redenatie zal een rechter ook volgen en dus een claim terecht afwijzen.


Michel antwoordt op 24 mei 2014:

Je zegt van alles maar het is allemaal klok en klepel. Redelijkheid en billijkheid heeft hier niets mee van doen dat slaat erop dat uitsluitingen niet onevenredig zwaar mogen zijn. Dat is zoiets als in de voorwaarden van een autoverzekering zetten dat er geen dekking is als de auto zich op de openbare weg bevindt.

Nu dan het voorbeeld. Een caravan die affikt vanwege vlam in de pan. Zal uitgekeerd woordenspel is de caravan 10 jaar geleden voor het laatst zijn onderhoudsbeurt heeft gehad. Er is immers geen causaal verband. Zelfde geval door een gescheurde gasslang. Danis er voor de verzekeraar wel aanleiding om de claim af te wijzen op basis van de voorwaarden.


Michel antwoordt op 24 mei 2014:

Een lang verhaal? Je dwaalt steeds verder af en het is nog feitelijk onjuist ook. Een rechter zit er alleen maar om de wet te toetsen. Niets meer, niets minder. Dus laat zich niet leiden polisvoorwaarden.

Polisvoorwaarden zijn een middel om de schadelast te beperken en geen middel om af te wijzen. Denk daar maar over na.


Debouncer antwoordt op 24 mei 2014:

De vlam in de pan valt ook niet te classificeren als eigen gebrek maar wel als een onzekere gebeurtenis. Dus dekking. Die gasslang is wel eigen gebrek en valt dus onder de onderhoudsclausule. Dat is precies wat ik steeds beweer.


Michel antwoordt op 24 mei 2014:

Klok en klepel dat heb je helemaal niet gezegd. Jij beroept je steeds op de uitsluitingen en beweert dat er helemaal geen verband hoeft te zijn en hier beweer je het tegenovergestelde. Maar bedankt voor het bevestigen.


Debouncer antwoordt op 24 mei 2014:

Lees dan maar even art. 7:925 lid 1 BW en kijk hoe de uitwerking daarvan is. Om alvast een tip van de sluier op te lichten: de overeenkomst staat hier centraal.


Michel antwoordt op 24 mei 2014:

Och je maakt er een wedstrijd ver plassen van. Je bent door de mand gevallen geef het nu maar toe. Je kan wel allerlei wetsartikelen erbij halen maar daar ging het hier niet om.


Debouncer antwoordt op 24 mei 2014:

Die wedstrijd maakte jij er toch van toen je aangaf zo veel van verzekeringen te weten. Ik hou me liever bij de feiten en zie een discussie als deze absoluut niet als een wedstrijd maar als een stuk informatie die lezers van dit forum in hun voordeel kunnen gebruiken.


Bob antwoordt op 24 mei 2014:

Bovag keuring hangt natuurlijk af van de garage. Bij mij werd gezegd dat ik zelf de gasslang maar moest vervangen in het voorjaar. Scheelt weer in jaar in gebruik. De oude gasslang was "pas" 16 jaar oud. In plaats van een verbod op het gebruik van gas te geven werd gezegd doe het zelf maar. De gasslang was namelijk moeilijk te vervangen en daar had de monteur klaarblijkelijk geen zin in. Wel een sticker op de caravan die verdacht veel leek op een Bovagsticker. Een "gerenommeerd" bedrijf in Heerhugowaard.


Quirien Sengers antwoordt op 24 mei 2014:

Hoe heet deze topic ook alweer?????

Ik dacht geen verzekeringen!!!!

N.B.
Lees alvorens je een verzekeringspolis afsluit eerst alles goed door en is iets niet duidelijk koppelt dit dan terug aan de verzekeringsmaatschappij.

Maar ja, zoals zo vaak worden polisvoorwaarden en gebruiksaanwijzigingen zelden eerst goed doorgenomen alvorens in gebruikname of afsluiting


dirk antwoordt op 24 mei 2014:

Allereerst laat ik onze caravan om de 2 jaar nakijken incl remtest en gasafperzen .
wij zijn ongeveer 8 weken weg met de weekenden erbij en veiligheid is wel erg belangrijk toch we willen allemaal graag heel thuiskomen .
En mocht het uurloon inderdaad zo hoog zijn zoals eerder vermeld word iedereen monteur toch, wel een auto ervoor van 30.000 of meer en 250 voor een beurt is teveel.
over verzekeringingen zal ik kort zijn , dit zijn OPLICHTERS waar we niet buiten kunnen want als er een claim binnenkomt is het bijna altijd standaard om deze af te wijzen , en geloof me ik heb ervaring om je eigen recht te halen en dreigen met een advocaat pfffffffffffffff.


Tonn Groenendijk antwoordt op 24 mei 2014:

Heren, heren, toch! (En misschien dames ook wel). Ik moest direct denken aan de opmerking op het voormalige KCK forum. Waarom het zo lang duurde voor reacties geplaatst werden? Nou, om een zeker niveau, een bepaald cachet aan dat forum te geven. Zo te lezen was dat zo gek nog niet. Waar twee reageerders snuivend met de digitale neuzen tegenover elkaar en er zelfs even iemand op stond die "alle verzekeringmaatschappijen zijn oplichters" riep, vraag je je toch af in hoeverre dienstbaarheid het heeft afgelegd tegen het heilig eigen gelijk.
Het ging gewoon om het al dan niet (laten) uitvoeren van een Bovag beurt. En daar wilde iets over weten. Dat eindigde met onruststokers, klokken en klepels en het wantrouwen in andermans kunde. Jammer hoor!
En ach, de Bovag is gewoon een belangenorganisatie voor lieden die handelen in zaken met wielen. Van Stepjes tot vrachtauto's Het is geen, ik herhaal geen, consumentenorganisatie en er zijn heel wat niet-Bovag bedriven die net zo goed of beter presteren als wél Bovag bedrijven. Mijn stalling werd opeens Bovag. Huh? Nou, ik heb daar verder niets van gemerkt en de kwaliteit bleef hetzelfde, net als mijn leverancier, die wel Bovag is en die mij ook gewoon van dienst is. Zover de zekerheid van Bovag.
En al dat geroep over verzekeringen en rechters, lieve mensen, ook dat is een kansspel. Wie ooit wel eens naar de Rijdende Rechter heeft gekeken, de man die rechtspraak "bij de mensen brengt" zal zich verbaasd hebben over de uitleg van het Nieuw Burgerlijk Wetboek.
Maar om op de basisvraag terug te komen: Ga niet voor een Bovag beurt, maar voor een onderhoudsbeurt. Geef aan wat u nagezien wilt hebben en overleg met je dealer/monteur. Veel meer dan basale kennis over je caravan is daarvoor niet nodig. En mocht er dan toch wat gebeuren: dan heeft u de rekeningen nog als bewijs van zorgvuldigheid. Hoe eenvoudig kan het zijn. mooi hoor , zo'n sticker, maar het is net als met de auto-APK: garantie tot de hoek van de straat. Denk eens na over de volgende optie: het éne jaar een onderstelbeurt, het volgende jaar een carrosseriebeurt. Maar in het geval van René, die een eigen smeerspuit en een eigen momentsleutel heeft en maar 1500 km rijdt, mag dat denk ik ook wel met 50% verminderd worden.
Enne.. ergens vraagt Debouncer om voorbeelden. Let op: mijn verkoper zegt nadrukkelijk (en laat mij er voor tekenen) dat een caravan onderhoud nodig heeft. Waarom, vraag ik. Nou, er was een rechterlijke uitspraak dat iemand die na 6 jaar geen onderhoud te laten plegen, de defecten vergoed kreeg, omdat de verkoper 6 jaar daarvoor niet had gezegd dat een caravan onderhoud nodig had. Dan kan je wel met elkaar in discussie gaan en roepen dat je het weet, maar zie: je weet dus nooit hoe het afloopt, dus je weet eigenlijk niks. Hoe zot kan het zijn.


John antwoordt op 24 mei 2014:

Het consumentenrecht en de bescherming hiervan is een groot recht in NL. Er zijn rechterlijke uitspraken waarbij de rechter vaak in het voordeel van de consument uitspraak doet ondanks polisvoorwaarden en overeenkomsten, vaak achteraf gegeven. Deze voorwaarden hebben volgens de rechter(s) 'geen inhoudelijke en zinvolle waarde voor de consument'. Een positieve uitspraak van de rechter geeft aan dat de verzekeringsmaatschappijen dit niet kunnen weerleggen.
Een verzekeringsmaatschappij accepteert wel een caravan van 20 jaar en ouder zonder ook maar te vragen wat de staat van het vehikel is. Om daarna eisen te gaan stellen door polisvoorwaarden die gelijk met de polis worden opgestuurd. Zonder vooraf info te geven!! Hoe krom kan het zijn, en dit doorzien rechters ook.


Debouncer antwoordt op 24 mei 2014:

Het is waar dat een verzekeringsmaatschappij bij een ouder object een onderzoek in kan stellen naar de staat van dat object. Heel gebruikelijk bij bootverzekeringen en inderdaad een aantal uitspraken in het voordeel van de verzekereden.Het gaat hier dan wel vaak over de huid van de boot, afsluiters en de motor. Bij een caravan ligt het toch duidelijk anders. Enerzijds moet de caravan in een dergelijke staat zijn om op de weg te mogen rijden (het politieverhaal) anderzijds is het velen malen gemakkelijker en goedkoper om de caravan in een goede staat van onderhoud te brengen. In grote lijnen hebben we het over het onderstel (ook politiepunt) de remmen en lagers (goede verkrijgbaarheid van onderdelen en ook politiepunt) schokdemper en banden (idem als boven)Dus of een onderzoek aan het object dezelfde status heeft als bij een boot waag ik enigszins te betwijfelen.


Elliot antwoordt op 26 mei 2014:

@ Ton, Wat het cachet van het KCK forum betreft, men kan moeilijk het vernieuwde forum van de KCK een onverdeeld succes noemen.
Je hebt principieel gelijk hoor, maar al bij al houden de kemphaantjes en hennetjes het hier nog fatsoenlijk.
En als het dreigt te bont worden dan wordt er wel degelijk opgeschoond door Bert of Menno.
Als ik wat moeite heb om 's avonds in te slapen kijk ik op m'n tabletje een halfuurtje naar het KCK forum slaapverwekking gegarandeerd! 😉


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker