Caravantrekker.nl

Caravan naar Frankrijk importeren

Rachel van halm vraagt op 5 maart 2015:

Sinds kort wonen in Frankrijk we hebben een Frans kenteken, we hebben een 2e hands caravan in Nederland op het oog (561 kg leeg) met kenteken. Wat moeten we doen om deze caravan "Frans" te maken.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

bleekie antwoordt op 5 maart 2015:

Ga eens navragen bij de Nederlandse gemeenschap in je omgeving. Frankrijk schijnt zijn eigen regeltjes te hebben voor het invoeren van een caravan. Wat wij begrepen hebben van Franse/Nederlanders die wij ontmoeten op een Franse camping hadden zij er een jaar overgedaan om van een bekend caravanmerk deze op frans kenteken te krijgen.


Hennie antwoordt op 5 maart 2015:

Voorafgaand aan de formaliteiten in Frankrijk geldt sowieso deze tekst:
Als u als geregistreerde eigenaar/houder uw aanhanger wilt uitvoeren, moet u ervoor zorgen dat de registratie wordt beëindigd. U kunt de registratie beëindigen door uw aanhanger bij de RDW aan te melden voor uitvoer. Rijd met de caravan naar een RDW - keuringsstation.


Willem1 antwoordt op 6 maart 2015:

Waarom zou je niet met een Nederlandse aanhanger achter je Franse auto mogen rijden? Volgens mij mag dit wel.
Andersom mag toch ook? Als je met een Nederlands kenteken schade aan de caravan krijgt regelt de ANWB toch ook een Franse caravan voor de vakantie.

Alleen is de aanhanger dan niet zoals hier op de auto WA mee verzekerd maar dat kan bij Allianz en collega's. Als de Franse verzekeraar de aanhanger accepteert is er niets aan de hand.

Wil je echt de caravan invoeren dan zal je langs moeten bij de 'Drire" voor keuring dit omdat de grens in Frankrijk reeds bij 500 kg begint.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Maximum snelheid

In Nederland mag je met een caravan nooit sneller rijden dan 90 km/u (op een autosnelweg). In Europa gelden andere maximale snelheden en afwijkende bepalingen.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker