Caravantrekker.nl

Disselbakslot wil niet open

Hillie vraagt op 16 april 2015:

Ik krijg het slot van mijn disselbak niet meer open. De sleutel draait een klein stukje, maar niet genoeg. Wat nu?

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Alfred antwoordt op 16 april 2015:

Misschien zit er wat vuil in, probeer eens wat WD40 of zoiets in het slot te spuiten en kijk of het dan wel lukt.

Anders zit er waarschijnlijk niks anders op dan uitboren en er een nieuw slot inzetten


Janka antwoordt op 16 april 2015:

Inderdaad kan er wat vuil inzitten. Inspuiten met WD40 kan goed helpen.
Maar wacht daarna een tijdje met proberen te openen. Het moet ook inwerken. Daarna aan de slag. Een beetje duwen op de disselbak naast het slot, voorzichtig wrikken en de sleutel heen en weer bewegen. Dan zou het uiteindelijk moeten lukken. De kans is aanwezig dat aan de binnenkant het draaisysteem/palletje namelijk ergens vast loopt achter de rand en door er op te duwen krijgt deze meer ruimte om met de sleutel om te draaien.
Succes er mee!


JH Vis antwoordt op 16 april 2015:

Afhankelijk van het type vergrendeling zou het ook nog kunnen dat iets in de disselbak verschoven of omgevallen waardoor de knevel(s) belemmerd worden in het draaien. Weet niet of je langs de zijkant (met een beetje voorzichtig open wringen) erin kan kijken???


sjef antwoordt op 16 april 2015:

Hoi Hillie van welk type caravan.


Alfred antwoordt op 18 april 2015:

Er komt geen reactie meer van de TS. Dus ik denk dat Hillie druk bezig is met proberen de disselbak open te maken, of het is inmiddels gelukt en zit lekker op de camping.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker