Aanhangerstabiliteitsregeling

Bert Vierhout vraagt op 22 juni 2015:

De vraag gaat over de aanhangerstabiliteitsregeling in de BMW 220i AT automaat (bl 181 van de handleiding) die ik onlangs heb aangeschaft. Dat is een mooi systeem dacht ik, maar nu vraag ik mij af hoe het gaat als b.v. een autobus mij passeert terwijl ik mijn caravan (900kg beladen) trek.
Met mijn Peugeot 308SW 1,6thp automaat voelde ik vaak een lichte slingerbeweging in de caravan als ik door iets groots werd gepasseerd. Idem bij een variabele maar sterke zijwind. Deze slingerbeweging kon ik eenvoudig opvangen mede dankzij dat de gewichtsverdeling auto/caravan behoorlijk gunstig is. (De BMW 2 AT is ongeveer van gelijk gewicht als de Peugeot 308 SW).
Maar als nu de BMW bij elke lichte slingerbeweging voortdurend zelf (bij)remt lijkt mij dat niet zo veilig voor mij volgend verkeer.
Daarom over aanhangerstabiliteitsregeling de volgende vragen:
- Is over dat automatisch bijremmen tijdens passeren van autobussen e.d. ervaring bij u ?
- En als dat effect zich op een hinderlijke en gevaarlijke manier zich voordoet, wat adviseert u mij dan om te doen ?
b.v. iets wijzigen in de instellingen van de auto ? Zo ja, hoe dan ?

Tot zover
Bert Vierhout

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Theo antwoordt op 22 juni 2015:

Als het goed is gaat de auto er niet op reageren. Pas als de sensoren een bepaalde zijdelingse kracht voelen of constateren dat er constant slingeren is zal er ingegrepen worden. Ik veronderstel dat dit niet zal zijn door bruusk remmen van de auto. Ik denk eerder dat ze afwisselend links en rechts gaan remmen om zo het slingeren te verminderen.

Mijn huidige auto heeft het systeem ook. Heb het nog niet getest en hoop het ook nooit te testen.


fransvb antwoordt op 22 juni 2015:

Opel Insignia heeft het ook met een trekhaak af fabriek.
Rijd al 5 jaar met deze auto caravan en heb nog nooit gemerkt dat de auto heeft ingegrepen. Hoop ook niet net als Theo dat dit in de toekomst nodig is.


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 22 juni 2015:

Het systeem grijpt alleen in als de caravan echt gaat slingeren. Niet als de caravan uit zich zelf al stabiliseerd. Geen zorgen dus.


bert antwoordt op 22 juni 2015:

Tx voor jullie snelle en geruststellende antwoorden.
In 2e helft augustus ga ik op weer op pad en dan met met de BMW als trekker. Dan zal ik over mijn ervaringen vertellen.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie over caravannen

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Trekauto Rijimpressies

Ford Kuga 2.5 PHEV Active X

Uitgebreide en onafhankelijke rijimpressies van modere trekauto's. Hoe rijden die in de praktijk met een caravan?

Op vakantie met een EV

Hoe gaat het op vakantie met een elektrische auto met de caravan? Een verslag uit de praktijk van een reis naar Noorwegen.

Hoe meer PK's, hoe beter?

Folders staan vol met technische gegevens. Waarop moet je letten als je een trekauto koopt? En wat is belangrijker, koppel of vermogen?

Welke caravan kan ik trekken?

Er zijn drie aspecten die bepalen welke caravan je kan trekken:

  1. Het gewicht van de auto
  2. De wettelijke bepalingen
  3. De kracht van de motor

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

Caravantrekker🙂nl