Alex Baas vraagt op 1 oktober 2015:
We zijn de 1e eigenaar van een Caravelair Ambiance Style, 410.
De caravan is gekocht op 07-06-2010.
Na 5 jaar stapt mijn vrouw met haar net 50 kg achteruit in de wc/douche ruimte en komt met haar hak bij het putje.
Krak zei de vloer. Nu hebben we een scheur in de vloer van de douchebak. De expert die de schade beoordeelt zegt: "eigen gebrek"
De garantie is verlopen en de verzekering keert eigen gebrek maar tot 3 jaar uit. Een caravan gaat toch echt langer dan 5 jaar mee dacht ik zo.
Dit kan toch zomaar niet?
fransvb antwoordt op 1 oktober 2015:
Stond je vrouw met naaldhakken in de douche? Is altijd nog een puntkracht van 50/2=25 kg.
In de douchebak hebben wij nooit schoenen aan, trouwens in de caravan helemaal niet, loopt alleen maar vuil binnen.
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 1 oktober 2015:
Wie zou dan deze 'schade' moeten vergoeden?
Natuurlijk gaat een caravan langer dan 5 jaar mee, en mag je dat verwachten van de fabrikant. Maar mag je ook verwachten dat de caravan 5 jaar (en langer) helemaal geen (kleine) gebreken en beschadigingen oploopt? Je kan toch niet verwachten dat een caravan geen gebruikssporen oploopt?
En moet een verzekering dat soort schades dan altijd betalen? Ik heb helemaal geen verzekering meer (caravan 6 jaar oud en nieuwwaarde 37.000) juist omdat de premies de pan uit reizen en men altijd alles maar claimt.
Willem1 antwoordt op 1 oktober 2015:
Tja wat moet je daar van denken? Eigen gebrek is het niet maar als de expert dit beweert hoort daar een onderbouwing bij. Wat is de onderbouwing?
Indien u zich niet in de expertise kan vinden heeft u veelal recht op een contra-expertise. Komt u er niet uit dan de Rechtsbijstandverzekering maar dit is geheel afhankelijk van het schadebedrag en die is minimaal.
Zo'n douchebak kost €50 daar wil je toch al die discussie niet om hebben.
En een persoonlijke noot: Ik heb in mijn Fendt ook zo'n douchebak, je hebt er niets aan, hij kraakt als een gek, voelt niet lekker onder de voeten en is in 7 jaar nimmer benut.
Zelf zou ik hem dus gelijk weglaten.
Houtman antwoordt op 1 oktober 2015:
Als ik u was zou ik ook een uitgebreidere verklaring vragen omtrent het begrip "eigen gebrek". Overigens had de expert ook kunnen zeggen "ondeskundig gebruik". Een kunststof douchebak steunt nooit volledig op de vloerconstructie.Puntbelasting veroorzaakt dan al snel schade.
Wij hebben ook een douchebak in het toilet: het voorkomt, o.a. door z'n hoge rand, dat er vocht in naden kan lopen. En vocht is het laatste wat je in een caravan kunt gebruiken.
Andreas-NL antwoordt op 1 oktober 2015:
Vooropgesteld dat je niet met hakken in de douchebak hebt gestaan (puntbelasting) mag de bak niet zo maar de geest geven en zou je bij de dealer een beroep kunnen doen op het zgn. Conformiteitsbeginsel, d.w.z.: "een product moet voldoen a/d eigenschappen die je als consument redelijkerwijze mag verwachten" en dat gaat verder dan een garantie van 2 of 3 jaar. Je hebt de bak al 5 jaar in gebruik dus het zou wel redelijk zijn dat je zelf óók bijdraagt in de kosten van vervanging.
Het beste is om in alle redelijkheid met de verkoper (de dealer?) in gesprek te gaan om een oplossing te bereiken.
John antwoordt op 1 oktober 2015:
"een product moet voldoen a/d eigenschappen die je als consument redelijkerwijze mag verwachten"
Helemaal mee eens. Maar mag je van de douchebak "verwachten" dat deze belast is op naaldhakken?? Op dergelijke puntbelasting zijn deze niet berekend, en voor fabrikant en gebruiker is aannemelijk dat dit een stap te ver gaat. Het moet allemaal lichtgewicht zijn (anders gaat de consument mopperen dat een kleine auto niets meer kan en mag trekken) maar gaat het een keer mis dan moet het wel bestand zijn tegen excessen. Er is een grens!
Louis antwoordt op 1 oktober 2015:
Afgelopen zomer door wat prutsen achter een kastje aan een kunststof waterleidingslangetje onoplettend met m'n knie op het afvoertje gaan steunen.
Knoek...scheurtje driekwart rond.
Pech, dom en jammer, het is nu eenmaal licht materiaal.
De juiste kleur kit halen, kitten en verder niet teveel over nadenken.
Al die douchecombi toiletjes zijn meer voor de folder dan voor serieus douchegebruik toch ?
Het nut van zo'n bakje is wel dat je de ruimte hygienisch schoon kunt houden, maar verder...
"Morgen" breekt je plastic deurvasthoudertje af , en "overmorgen" een raamuitzettertje, en dan ?
fransvb antwoordt op 2 oktober 2015:
de meeste mensen douchen er niet in, aansluiting wanden douche bak is bij vee caravans open.
een mogelijke elegante oplossing zou kunnen zijn om een op maat geknipte douchemat erin te leggen.
Tom antwoordt op 2 oktober 2015:
Misschien kan 'reparob' iets voor je betekenen.
http://www.reparob.nl/www.reparob.nl/Welkom.html
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.