Caravantrekker.nl

Veel geluid en windgeruis caravan achter cabrio?

Stef vraagt op 8 augustus 2016:

Beste forumleden,

Wij hebben sinds een jaartje een Mazda MX5 als hobby-auto, maar deze mag helaas geen caravan trekken. Toch lijkt het ons leuk om op vakantie over de binnenwegen met de caravan te rijden en ook om met de cabrio te touren als de caravan op de camping staat. Zowel de caravan als de cabrio geven ons namelijk het ultieme gevoel van vrijheid: wind in je haar, de geur van het bos 😉

We denken er nu aan om een cabrio te kopen die wel een caravan mag trekken. Ik heb al gezocht op het forum hier en gelezen over bijgeluiden en van de caravan die je hoort.

Mijn vraag is: hoor je dat heel hard? Uiteraard weten wij dat een cabrio zonder caravan niet zo stil is - op de snelweg rijden wij daarom ook met de ramen omhoog. Ook rijden wij in onze cabrio kortere stukken en / of meer binnendoor, iets wat we ook met een eventuele caravancombinatie willen doen.

Hoor je bijvoorbeeld de wind hard fluiten lang je caravanspiegels? Of tegen de caravan slaan? Hoor je de stabilisator hard(er) kraken? Is het vermoeiender door het geluid?

Helaas kan ik geen proefrondje met een caravan maken ben ik bang 😉

Ter info: we hebben een T@b 320, deze hangt nu achter een Golf VII en de T@b willen we achter een Audi A3 cabrio of Ford Focus cabrio o.i.d. hangen.

Ben benieuwd naar ervaringen! Alvast bedankt!

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Caravantrekker (Menno) antwoordt op 8 augustus 2016:

Van de wind geluiden heb je geen last. Geluiden die je hoort komen in mijn geval vooral van de caravanvering en op een hele slechte weg van de klerenhaakjes die tegen de wand aan komen (denk ik). Storend is het zeker niet! Cabrio en caravannen is een prima combinatie!


Stef antwoordt op 8 augustus 2016:

@ Menno,

Dankjewel voor je antwoord!
Ik denk dat we het binnenkort maar gewoon gaan doen!

Groet,
Stef


TheoS antwoordt op 8 augustus 2016:

Menno,

Heb jij een hele "stal" aan caravantrekkers?


Ale Kok antwoordt op 9 augustus 2016:

Koop een cabrio met wat een meer dan gemiddeld aantal cilinders(Alfa spider V6 of zo) en hou die lekker wat hoger in de toeren, driedubbel genieten!


Kees antwoordt op 9 augustus 2016:

Nergens voor nodig.


Ale Kok antwoordt op 9 augustus 2016:

Was vergeten er even bij te vermelden dat je dan de caravangeluiden niet meer hoort.
Maar inderdaad, echt nodig is het natuurlijk niet, zoals zoveel zaken waar we van genieten.


Stef antwoordt op 9 augustus 2016:

@ Ale,

Leuke idee 😉 Maar we zoeken een cabrio waarmee we het hele jaar kunnen rijden - meer een allrounder - en dan is een Spider V6 te duur in de vaste lasten. Jammer!

Gelukkig weegt de T@b niet veel, dus er kan ook een zuinige(re) cabrio voor.

Groet,
Stef


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 9 augustus 2016:

@TheoS

Als ik een 'stal' had stond die vol met leuke auto's en caravans. Wij hebben een carbio, een oldtimer en een camper, maar GEEN gewone auto 😉

Oftewel een VW Eos 1.4 TSI, Saab 900i uit 1985 en een VW T4 California met 2.5 TDI. Allemaal met trekhaak en heel divers in trekeigenschappen.


TheoS antwoordt op 10 augustus 2016:

@ Menno,
Ziet er bijzonder en mooi uit, zeker samen met de Biod. Als ik onderweg eens een van de combinaties zie, zal ik je uitnodigen voor een borrel.😉


Stef antwoordt op 13 augustus 2016:

We hebben woensdag een Audi A3 cabrio 1.4 TSFI 150pk CoD besteld. Eind van de maand komt hij. We haken dan meteen de caravan aan en gaan naar Limburg om de combi uit te proberen. Ben benieuwd!


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 13 augustus 2016:

Dat is met een T@b een super combinatie! Veel plezier er straks mee.


Stef antwoordt op 5 september 2016:

Even terugkoppeling over ons eerste weekendje proefrijden met de cabrio en de caravan: het ging geweldig! We hadden inderdaad helemaal niet meer last van windgeruis en geluid dan zonder caravan. Oké, alleen als je over drempels rijdt hoor je de caravan iets meer, maar verder reed het super relaxed.

Iedereen bedankt voor zijn of haar reacties! 😉


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker