Caravantrekker.nl

Inventarislijst caravan Kroatie

Arie vraagt op 20 februari 2017:

Ik las onlangs bij SNP(onderdeel van ANWB) dat voor reizen in Kroatie, naast een NL- sticker, een WA-verzekeringsbewijs ook een inventarislijst van de caravan noodzakelijk is. Wie heeft er ervaring met zulke inventarislijst en zijn er hier ook voorbeelden van te vinden,die eenvoudig in te vullen zijn?
Bedankt voor jullie reacties.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

TheoS antwoordt op 20 februari 2017:

Inventarislijst? Nooit van gehoord dat die nodig zou zijn. Hij is mij - ik ben al vaak met of zonder caravan daar geweest - nog nooit gevraagd.

WA-verzekering voor auto en caravan is natuurlijk wel nodig. Dat moet je zo nodig kunnen aantonen. Er wordt tegenwoordig aan de grens niet meer gevraagd naar de groene kaart. In Servië en een aantal andere landen van het voormalig Joegoslavië soms wel.

Ik heb nooit gehoord dat een en WA particulier nodig zou zijn. Er is mij ook nog nooit naar gevraagd.

Voor informatie zie ook de App van de ANWB


Ton Groenendijk antwoordt op 20 februari 2017:

Voor landen die niet bij de EU zijn aangesloten is een NL sticker nog steeds verplicht, zowel op trekker als getrokkene. De inventarislijst is een overblijfsel uit de tijd dat Kroatië deel uitmaakte van Joegoslavië en men daar als de dood was dat allerlei luxe westerse goederen illegaal werden geïmporteerd. Je ziet dat nog terug als je doorreist nar Servië of Montenegro. Je krijgt dan en stempeltje in je paspoort waar een autootje op staat. Als je dan met het vliegtuig terug wilt, heb je een probleem. Kroatië is echter veel te veel gespitst op toeristische inkomsten om moeilijk te doen. Standaard toeristen passeren de grens gemakkelijk. Een groene kaart voor auto én caravan zou ik wel meenemen. De verzekeringmij. van je auto verstrekt op verzoek een groene kaart voor je caravan omdat zulks in meer landen verplicht is. Wél ieder jaar vragen, want het is geen automatisme. Waar staat SNP overigens voor? Goede reis!


Arie antwoordt op 20 februari 2017:

Theo en Ton bedankt voor jullie snelle beantwoording.Bij de voorbereiding van onze eerste reis met de caravan naar Kroatie was ik op de site van SNP (Stichting Natuurstudie Projekten) aan het zoeken naar informatie over wandeltochten in de natuurparken. Omdat SNP een onderdeel is van de ANWB dacht ik dat de informatie over de inventarislijst correct en up to date zou zijn. Ik heb me hier dus in vergist. Nogmaals bedankt voor jullie informatie


dirk antwoordt op 20 februari 2017:

Wij gaan dit jaar voor de 4 de keer naar Kroatie ,de auto en caravan is goed verzekerd en ik krijg elk jaar een groene kaart voor de caravan die het hele jaar geldig is , het word tegenwoordig ook al aangeraden om in Duitsland een groene kaart te hebben , verder heb ik van alle verz een kopie bij me en maken we van onze rijbewijzen en paspoorten ook kopie,s want in Kroatië willen ze je paspoort houden tijdens je verblijf en dat ligt zo bij de receptie in vakje,s wij gaan eind mei en hebben er weer zin in.
jullie ook al vast plezier met de voorpret .


TheoS antwoordt op 20 februari 2017:

@Ton Groenendijk,

Kroatië is aangesloten bij de EU en hanteert de EU-regels.
De inventarislijst was mogelijk in het zeer verre verleden formeel wel verplicht. Hiervan heb ik echter nooit iets gemerkt, ook niet in Servië en Montenegro.
Een stempeltje in je paspoort krijg je altijd als je met de auto, dus ook zonder caravan binnenkomt.

Mijn verzekering (Centraal Beheer) verstrekt standaard, dus zonder navraag, een groene kaart voor de caravan.
Het is inderdaad wel verstandig die voor de caravan ook mee te nemen als je naar Servië, Macedonië etc. gaat, al wordt tegenwoordig alleen naar die voor de auto gevraagd, (als hij al gevraagd wordt: Servië niet, Macedonië wel).

Servië, Macedonië etc. zijn niet bij de EU aangesloten. De NL-sticker is al lang niet meer nodig. NL op je kentekenplaat volstaat. Al meer dan tien jaar heb ik daar geen enkel probleem mee, heeft ook nooit iemand daar naar gekeken.


TheoS antwoordt op 20 februari 2017:

Met stempeltje in je paspoort bedoel ik het stempeltje waar een autootje op staat.


Ton Groenendijk antwoordt op 21 februari 2017:

twee jaar geleden werd door een toch wel bekende reisorganisatie er nog op gewezen dat voor Macedonië, Servië en Albanië een NL sticker verplicht is, dus...
Ik heb wel eens de indruk dat de hoeveelheid maatregelen die door diverse landen worden toegepast zó groot is, dat handhaving niet meer te doen is en dat ook bij controlerende instanties de absolute kennis van alles ontbreekt en dat is maar goed ook. Tot je natuurlijk een of andere liefhebber tegenkomt die zijn gespecialiseerde kennis met je wil delen. En daar sta je dan in Spanje zonder lengteplaten of aan de Macedonische grens zonder NL sticker. Mijn laatste ervaring aan die grens was dat er wel degelijk om de combinatie heen werd gelopen en gekeken. Wat zo'n man dan denkt en doet, blijft natuurlijk een raadsel.
Uiteindelijk kan je ze maar beter te vriend houden, want zelfs al sta je in je recht, bij een conflict ben je altijd verliezer.
En die inventarislijst, tja, daar werd me ook al niet naar gevraagd toen ik in 1968 voor het eerst naar Joegoslavië ging en daarna ook nooit meer. Nog even lachen: in die tijd kreeg ik op de kustweg een bekeuring voor te snel rijden (toen deed ik dat nog). Toen ik naar goed Nederlands gebruik in dispuut ging hoe hij dat gezien had, sprak de Milicjia de gedenkwaardige woorden: "Gucken ja, mit die augen." Toen wilde ik uiteraard niet betalen, maar heb dat heel snel gedaan toen hij het portier opentrok. Zo zal het niet meer zijn maar het blijft natuurlijk altijd een beetje Balkan.


TheoS antwoordt op 21 februari 2017:

@Ton Groenendijk

Omdat die reisorganisatie dat adviseerde heb ik er een al zeer lang ongebruikt in mijn dashboardkastje liggen. Sedert caravans een eigen kenteken hebben, met hierop NL, hoeft dit niet meer.

Die reisorganisatie heeft een mooie App waarop je per land allerlei nuttige informatie kunt vinden. Ik heb ze wel eens gewezen op onjuiste informatie. Dan wordt erkend dat die niet klopt, echter ook gezegd dat ze hieraan niets kunnen veranderen.
Voorbeeld nu: Macedonië: onder "Wegen en Werkzaamheden" wordt gezegd dat de beste route loopt via .......Servië, Montenegro. Dat zou betekenen dat je vervolgens via Kosovo of Albanië moet gaan. Niet bepaald een verstandig advies, te meer daar er van Belgrado naar Skopje rechtstreeks een goede weg loopt, die (bijna geheel) vierbaans autosnelweg is. Alleen in het zuidelijkste deel van Servië is hij deels nog in aanbouw.
Antwoord van de ANWB: inderdaad een slecht advies. Het komt van Tomtom. Hieraan kunnen we niets veranderen. We zullen het melden bij de afdeling die daarvoor verantwoordelijk is. Dat was anderhalf jaar geleden. Nog niets veranderd.
Medio jaren 70 duurde het jaren voor een nieuwe, goede (uren en 80 km. korter) verbinding tussen Skopje en Ohrid op de routekaart kwam. Antwoord ANWB: pas als we het officieel horen veranderen we het.


Ton Groenendijk antwoordt op 21 februari 2017:

Geluk is een recente wegenkaart!


John antwoordt op 21 februari 2017:

Een NL sticker is nodig indien men een aanhanger of fietsendrager heeft waar een witte plaat op zit ZONDER landcode. Dan zal op de aanhanger of fietsendrager een NL sticker moeten zitten. Ook al zit er een landcode plaat op de auto.
Geld voor ieder buitenland, ook EU landen


dirk antwoordt op 21 februari 2017:

De vraag ging over Kroatië ,wat ik nog even wil vermelden is dat ons het opviel dat bijna elke combi stapvoets door kon rijden aan de grens behalve Italianen die konden de auto leegpakken daar waren ze veel alerter op .Toen wij de eerste x in 2009 uit de karrawankentunnel kwamen stonden ze met de wapens langs de weg dat was wel vreemd gezicht verder nooit iets vervelends meegemaakt.


TheoS antwoordt op 21 februari 2017:

in Kroatië willen ze je paspoort houden tijdens je verblijf en dat ligt zo bij de receptie in vakje

Ook in Slovenië (en andere landen van het voormalig Joegoslavië) willen ze dat. Ze leggen deze dan inderdaad bij de receptie in het vakje. Niet bepaald veilig. Je weet niet wat er dan mee gebeurt.
Ik ga daarmee niet akkoord. Ik vraag ze me in te schrijven, terwijl ik wacht. Ik laat ook niet toe dat ze een fotokopie maken om me 's nachts in te schrijven. Na enige discussie lukt het me altijd.


dirk antwoordt op 22 februari 2017:

Theo.

Ik heb altijd kopie,s waar het BSN nr niet zichtbaar van is .


Quirien antwoordt op 22 februari 2017:

Inzake dit BSN wegplakken en aangeven voor welke doeleinde het kopiepaspoort wordt afgegeven is eens een uitzending geweest in 2014 bij Radar.
Kun je nog terugvinden op internet. Er schijnt ook een KopieID- App te zijn geweest?
Wij doen hetzelfde als Dirk. Overigens heb ik altijd reserve kopieën van andere paparassen in mijn "kluis".

Tja,en Ton zei het al vooral zeker lang geleden naar toen niet de geijkte landen, altijd vriendelijk blijven . Ooit reed ik eens 2 meter te ver naar hun zin😉


marcel antwoordt op 13 maart 2017:

paspoort of id kaart achterlaten is helemaal niet nodig als je gewoon even een ANWB camping keycard aanvraagt.


Ton Groenendijk antwoordt op 13 maart 2017:

Maar, Marcel, hoe komt het dan dat ik in de Spaanse Pyreneeën (en elders in Spanje) nog altijd mijn paspoort moet laten zien en dat (na enige discussie en afgifte van een kopie) pas terug krijg, nadat ik zorgvuldig geregistreerd ben? Dat is omdat de Guardia Civil nog steeds bij houdt welke gringo's waar verblijven. Vrij verkeer van goederen en personen in de EU, maar de geest van Franco zweeft nog over het land.


Ton Groenendijk antwoordt op 13 maart 2017:

En o ja, Theo S, dit keer kwam het advies niet van de alom verguisde ANWB, maar van de ACSI. Dus als je ergens de schuld aan hebt kan je die krijgen, maar anders niet.


TheoS antwoordt op 13 maart 2017:

@Ton Groenendijk,
Niet goed geïnterpreteerd dus.
Toch blijven mijn opmerkingen die ik bij de ANWB heb wel staan, ook al heb ik als regel wel veel waardering voor de producten en diensten van de ANWB en hun deskundigheid. Het probleem zit hem meer in de soms logge organisatie: als daar ergens iets niet goed zit, is het bijna niet te corrigeren. Voor mij hoort ANWB niet tot verguisde organisaties.

Bij de door jou genoemde organisatie heb ik te weinig deskundigheid aangetroffen, onder meer bij door hen georganiseerde kampeerreizen. Ik heb daar ook niet de ambitie gevonden om echt deskundig te zijn.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker