![]() | Mercedes-Benz GLC 300e 4Matic | ![]() |
![]() | ![]() |



De prestaties van de Mercedes-Benz GLC 300e 4Matic zonder volledige hybride ondersteuning, zijn over het algemeen uitstekend en ook het gewicht van de Fendt is met een gemiddelde belading erg gunstig. De combinatie is geschikt om op allerlei soorten wegen te rijden. Ook op steile en hoge bergwegen in het buitenland.






Scores zonder volledige hybride ondersteuning!
Wettelijk is de Fendt van 1360 kg, niet te zwaar (beladen) voor de Mercedes-Benz GLC 300e 4Matic [fuel]. Controleer wel of deze gewichten ook in de officiële papieren (kenteken) staan!
Een goede kogeldruk van ongeveer 75 kg zal geen probleem zijn voor de Mercedes-Benz als dit gewicht ook op het typeplaatje van de trekhaak staat. Wel is een BE-rijbewijs noodzakelijk om er mee te rijden (of een B+ code 96 rijbewijs).
Zonder belading heeft de Mercedes-Benz en de Fendt een gewichtsverhouding van 60%. Met 200 kg voor alle personen en bagage in de auto en in de caravan 200 kg belading (inclusief alle opties en accessoires) is de gewichtsverhouding 61%. Dit is veel gunstiger dan in het algemeen wordt geadviseerd als maximum.
Pas de belading aan voor jouw situatie!
Is deze informatie op Caravantrekker waardevol geweest? Laat dat dan blijken via een donatie met iDEAL|Wero.
![]() | Mercedes-Benz GLC 300e 4Matic | ![]() |
De berekende prestaties zijn gemaakt met de kracht van alleen de branstofmotor. Dat is nuttig als bijvoorbeeld de accu's (bijna) leeg zijn en de hybride ondersteunig minimaal is.
Op vlakke wegen zijn de prestaties uitstekend. Om op de snelweg onder gunstige omstandigheden te rijden heeft de motor nauwelijks meer toeren nodig dan normaal bij solo gebruik, maar houd wel minimaal zo'n 1800 á 2000 toeren aan. Over het algemeen is er zelfs bij hogere snelheden, veel trekkracht beschikbaar om bijvoorbeeld te kunnen inhalen.
De souplesse van de brandstofmotor is meer dan voldoende waardoor het heel comfortabel rijden is. Accelereren vanuit stilstand zal heel erg snel kunnen.
Rijden op hellingen en in de bergen gaat over het algemeen goed en gemakkelijk. Op autobaanhellingen in het buitenland zal de motor minimaal 2700 toeren moeten maken. De maximale snelheid zal op niet al te steile hellingen nauwelijks terugzakken. Op steile hellingen is er geen probleem te verwachten, ook niet bij het wegrijden vanuit stilstand op hellingen tot zo'n 22%.
De Fendt kan door bijvoorbeeld een windvlaag, een stuurbeweging of door ingehaald te worden heen en weer gaan pendelen. Door goed te beladen met een kogeldruk van ongeveer 75 kg kan dat meestal niet zo veel kwaad.
De rijsnelheid bepaalt hoe heftig een slingerbeweging is. Boven snelheden van zo'n 110 km/u (als dat toegestaan zou zijn) worden de krachten die daarbij vrijkomen erg groot. Daardoor kost het meer tijd en moeite voordat een eventuele slingerbeweging zal ophouden. Ook als de caravan een stabilisator heeft. Bij lagere (normale) snelheden is het ontspannen rijden.
Gaat de caravan toch slingeren, verminder dan onmiddelijk de snelheid!
In een compleet naslagwerk van ruim 25 pagina's kunnen we je veel meer vertellen. Je krijgt uitleg over alle wettelijke aspecten en een beschrijving van de prestaties op zowel de vlakke weg als in de bergen. Daarnaast worden tips gegeven voor het rijden en beladen van je combinatie.

Je ontvangt na betaling van € 7,95 direct het complete Trekrapport.
Dit advies is opgesteld (zie toelichting) met de volgende technische gegevens: