Caravantrekker.nl

Tempo 100 in Duitsland

In Duitsland is het mogelijk om op de autobanen met 100 km/u te rijden als je beschikt over een speciale ontheffing. Dan moet je wel aan een aantal voorwaarden voldoen.

Tempo 100 in Duitsland

Deze vergunning kan je in Nederland aanschaffen voor ruim 100 euro als de auto en caravan aan een aantal voorwaarden voldoet. Je krijgt dan een sticker om achterop de caravan te plakken en een bestätigung.

Denk er wel aan dat dit geen ontheffing is om toch in te halen bij inhaal verboden die op veel trajecten voor caravans gelden. Het praktisch nut van de sticker valt daardoor nog wel eens tegen. Bovendien doet de Duitse Polizei meestal niet moeilijk als je met het verkeer mee rijdt met zo'n 90 km/u bij een goede combinatie (maar we geven geen garantie!).




Klik voor een overzicht van inhaalverboden in Duitsland

Voorwaarden

Om voor een Tempo 100-ontheffing in aanmerking te komen, moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan:



Alleen als de combinatie voldoet aan de eisen is de 100 km/u sticker geldig. In dit geval dus niet omdat de Saab 900 niet zwaar genoeg is en ABS heeft.

Voor de keuring kan je een afspraak maken bij:
Heb je een nieuwe caravan gekocht dan kan de keuring inbegrepen zijn bij de type goedkeuring. Vraag je dealer voor meer informatie.
Is de caravan goedgekeurd dan krijgt je naast de sticker onderstaande bestätigung met de exacte voorwaarden. Alleen met dergelijke papieren is de keuring geldig!






De maximum constructie snelheid die tegenwoordig op het Nederlandse kenteken staat vervangt niet de Duitse keuring.

 

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

Cursussen

Een goede combinatie is belangrijk. Maar er goed mee om kunnen gaan is misschien nog wel belangrijker! Bert van het Caravantrekker Training Center geeft een aantal trainingen en cursussen.

Review Caravantrekker

Laat een review achter op Google over het gebruik van Caravantrekker.

Over het Trekrapport

Wie kan er beter oordelen over het Trekrapport dan de gebruikers? Lees de ervaringen die zij geven over het Trekrapport.


 

Lees ook:

Voorbeeld Trekrapport

Donatie

Genuanceerd advies

Over gewichten

Wet- en regelgeving

 

Over Caravantrekker

Wat is de visie van Caravantrekker en wie zit daar achter?

Menno vertelt meer over de achtergrond.



 

©2025 Caravantrekker