Peter vraagt op 06 December 2017 om 22:07:
Ik heb een VW Tiguan van 2012 geïmporteerd uit Duitsland. Deze auto heeft een wegklapbare trekhaak zonder bevestigingsoog voor losbreekkabel. Is hiervoor een oplossing waarbij het wegklappen normaal intakt blijft?
Menno (Caravantrekker) antwoordt op 06 December 2017 om 22:31:
Ik kwam onderstaande 'doe het zelf' oplossing tegen in een Duits caravantijdschrift (Caravaning). M.i. een goede oplossing.
Maar er bestaan ook 'standaard' oplossingen voor zie:
https://hollandöse.de/
Musicfreak antwoordt op 06 December 2017 om 23:10:
Wij hadden dat ook met de Passat. Er zijn speciale beugeltjes voor te krijgen. Onze dealer heeft deze gemonteerd. Het in en uitklappen heeft geen nadelig effect.
Cornelis antwoordt op 07 December 2017 om 13:50:
Bij mijn Audi is een hulpkoppeling van Westfalia geplaatst. Geen enkel probleem met in- en uitklappen
Frank antwoordt op 09 December 2017 om 14:08:
Waar woon je?
De VW dealer (Vortkamp in Gronau, Duitsland) kent het probleem en heeft speciale hulpkoppelingen voor draaibare trekhaak.
Veel VW dealers kijken je met grote ogen aan als je een vraag over de hulpkoppeling stelt. De draaibare westfalia zit nl. niet in het NL pakket. Het is echt een supertrekhaak. Je zult hem gaan waarderen !
Sommige draaibare trekhaken zijn rond, andere vierkant. Als je googled op "hulpkoppeling westfalia" komen veel haakjes te voorschijn.
Zelf heb ik een Passat met vierkante draaibare trekhaak.
https://www.google.nl/search?q=hulpkoppeling+westfalia&tbm=isch&tbs=rimg:CZ0NXuzCXqUVIjivMT10riOb5beeU3gVkVPQ5_1b8cBxpzFKGKjDQ6AZNoyTgwAis70KMbVMQlXg8WjGiFy_1rKknI1CoSCa8xPXSuI5vlEXmAQasfaKTAKhIJt55TeBWRU9ARTR38eC_1TguMqEgnn9vxwHGnMUhEFCTHBQezd9CoSCYYqMNDoBk2jEVzvhMTbNDG6KhIJJODACKzvQowRxQyg_1aRa6tsqEgltUxCVeDxaMRGdpWBEKerFgyoSCaIXL-sqScjUEQ9Zls0dSVCq&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwi1yI7e_fzXAhUE6qQKHXrAB_0Q9C8IHw&biw=1280&bih=694&dpr=1#imgrc=rg1sEuDDlBe3yM:
Hoe plaats ik eigenlijk afbeeldingen op deze site. Dat lukt mij nl. al lang niet meer. Anderen kunnen het wel???
Frans antwoordt op 09 December 2017 om 14:48:
Frank op jouw verzoek getest:
Het werkt dus nog steeds zoals aangegeven onder 'Regels'
Peter antwoordt op 10 January 2018 om 17:42:
Dank voor jullie antwoorden en suggesties. Ik kan hiermee aan de slag.
JAN MOURIK antwoordt op 20 May 2019 om 12:07:
Frans
waar koop je de hulp kopling
mvg