Ale Kok vraagt op 21 juli 2020:
Onze kluscaravan Eriba Nova) heb ik voorzien van een leefaccu, grotere watertank, mover etc..
Om het gewicht te verdelen heb ik de mover achter de as gezet en het reservewiel dat daar in de al-ko houder zat verwijderd.
Dit zit nu in de disselbak, maar zit daar nogal krap,als ik het wiel eruit wil halen moeten eerst de gasflessen losgemaakt en aan de kant geschoven worden.
Ik zit eraan te denken het reservewiel te vervangen door een thuiskomertje, dat geeft meer ruimte. In reparatiesetjes met vloeistoffen en spuitbussen heb ik niet veel vertrouwen.
Heeft er iemand ervaring mee?
TheoV antwoordt op 21 juli 2020:
https://caravantrekker.nl/vragen/vraag_antwoord.php?id=5379
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 21 juli 2020:
Heeft die thuiskomer wel voldoende draagvermogen? Maar als je van de thuiskomer een 'campingkomer' maakt, een band waarmee je naar een veilige plaats kan rijden, kan dat best. Dus niet na een lekke band naar de camping 500 km verderop, maar de eerste afslag nemen en een veilige stopplaats zoeken. Afkoppelen en een nieuwe band regelen en als het zondag is, eerst lekker slapen 😉.
Als je caravan niet op de limit zit en voorzien is van goede banden(spanning) dan is de kans op pech klein. Een noodset en een goede compressor zou ik het wel aandurven om te caravannen.
Band in de auto vervoeren is ook een optie... maar disselbak uitruimen is toch geen probleem?
Ale Kok antwoordt op 21 juli 2020:
@TheoV
daar gaat het om een thuiskomertje voor de auto, ik heb het over een thuiskomertje voor de caravan
Eric Ockers antwoordt op 21 juli 2020:
Of dat nu zo fijn is , een noodwiel ? De caravan zal behoorlijk uit het lood hangen en het geheel is wel minder in omtrek en breedte maar het gewicht zal niet veel onder doen tegenover een origineel reserve wiel.
Handzamer en makkelijker op te bergen is wel een voordeel, maar heb je goede banden de juiste spanning dan kun je gerust zonder reserve...
Rij je lek dan moet je toch op zoek naar vervanging van het origineel...precies wat Menno zegt..met een noodwiel kom je ook niet ver.
PieteR antwoordt op 22 juli 2020:
Ale, ik heb wel eens een gewoon reservewiel op een dissel zien liggen, is dat niks voor jou? Of staand, op een kantelbaar fietsenrek?
Alles liever dan een thuiskomertje!
Ale Kok antwoordt op 23 juli 2020:
Noodwiel is uiteraard alleen om van de strandingsplaats(altijd een plek waar je echt niet stil wil staan) naar dichtstbijzijnde veilige plaats/cq bandenboer te rijden.
Kans op een lekke band klein? Niet echt, afgelopen twee jaar drie gehad, met de auto weliswaar, maar toch.
Voor het overige bedankt voor de reacties, genoeg stof om even over na te denken.
Hans O. antwoordt op 30 juli 2020:
Het vervelende met een lekker band is veelal het moment, het kondigt zich vaak niet vooraf aan. Dus ben je net 10 minuten van huis of ergens halverwege, kom je dan nog wel op je bestemming met zo'n thuiskomer? Waar vindt je in het weekend en in het buitenland een nieuwe band, dat zijn wel de momenten die je wil voorkomen.
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!