Caravantrekker.nl

Caravan en mover

Jan vraagt op 29 augustus 2008:

Hai L.S.
Heb eeb hyundai i30 met afneembare trekhaak (i.v.m. plaats nummerbord) erachter een kip-vision met mover. De mover hangt echter zo laag dat het zweet uitbreekt bij de geringste drempel. Heeft iemand suggestie om de voorkant/draagpunt wat te verhogen. Ik begrijp dat er geen haken zijn waarvan de kogel bijv. vijf centimeter hoger zit. Mover naar achteren is een minimale winst op de grondspeling. Suggesties van harte welkom, bijvoorbaat dank.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Henk antwoordt op 29 augustus 2008:

Er zijn wel verlengde kogelstukken.navraag doen bij Brink.


Hans antwoordt op 29 augustus 2008:

Ik kan me niet voorstellen dat de mover veel verder van het wegdek zal komen als de kogel iets verhoogd wordt. Als de caravan zo erg voorover hangt is plaatsing achter de wielen m.i. een stuk beter.


Andere Jan antwoordt op 30 augustus 2008:

Wellicht zijn hulpveren de oplossing om de achterzijde van de auto minder te laten doorzakken? Soms kan de dealer in combinatie met hulpveren zelfs de achtervering nog wat hoger (ca 5 cm) afstellen.
Het is maar de vraag of een hogere trekhaak echt zal helpen met de laghangende mover.
Een andere suggestie is bij de moverfabrikant informeren of hij een oplossing heeft voor dit probleem.
Tenslotte kijk ook eens op deze site:
http://www.kipcaravanclub.nl/index.php?op=viewpage&page=33&mod_op=show_item&content_id=7&return_op=main


antwoordt op 30 augustus 2008:

De oplossing moet je niet zoeken in de trekhaakhoogte.
Movers hangen soms ernstig laag boven het wegdek en de laatste zal nog niet kapotgereden zijn.
Kwestie van aanpassen dus.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker