Hans B vraagt op 2 september 2008:
Op de terugreis afgelopen jaar vanuit de Dordogne naar huis hebben we op twee campings gestaan die erg “caravanvriendelijk” waren. De eerste was de municipal in Frétéval. Het was al vrij laat toen we aankwamen. Een bord aan de ingang maakte duidelijk dat men niet gesteld was op “nomaden”. Maar dit toegangshek levert ook al problemen op voor een normale caravan. Na inspectie bleek dat er niets was dat geopend kon worden. Voorzichtig manoeuvrerend is het gelukt op het terrein te komen. De volgende dag vertrokken zonder betalen: we hebben noch ’s avonds noch ’s morgens een beheerder gezien.
De volgende camping te Marcilly-le-Hayer had ook een verrassing in petto: een beperkte doorrijdhoogte. Maar dat was voor ons totaal geen bezwaar. Toen eindelijk de beheerder arriveerde vroeg hij zich af hoe we op het terrein waren gekomen.
Het is me wel opgevallen dat de laatste jaren in Frankrijk in toenemende mate barricades worden opgericht om caravans en campers van parkeerplaatsen te weren. Zelfs bij supermarkten. Herinner me een parkeerplaats met betonblokken aan de ingang waar je wel met de auto tussendoor kan maar niet met de caravan.
Jan@ antwoordt op 2 september 2008:
Tja, het zal wel niet voor niks zijn. Als er nooit werd ingebroken dan hoefden wij onze huizen ook niet als een soort Fort Knox te beveiligen.
Lastig is het wel, hoewel ik het in deze mate nog nooit ben tegengekomen. Wel de smoes dat tandemassers niet werden toegelaten vanwege de beschadiging van het gras.
dabbertje antwoordt op 2 september 2008:
Zo was ook enkele jaren geleden op de route richting Dordogne een parkeerplaats die speciaal voor caravans een parkeerplaats had. Mooi met speciale borden aangegeven, auto met caravan - daar in rijden. Maar dan een maximale doorrijhoogte van 2.50 m.
Gelukkig waren wij er bewust van dat onze caravan (en de meeste) hoger is.
Dit geval heeft ook een keer in de KCK gestaan als waarschuwing.
Rob antwoordt op 2 september 2008:
In zo een situatie zo ik persoonlijk niet eens de camping proberen op te rijden en gewoon een "normale" zoeken.
Als ze me zo proberen te weren, weren ze ook mijn bestedingen maar. Letterlijk en figuurlijk: met de Franse slag.............
Hans B antwoordt op 2 september 2008:
Als je op reis bent en de campings zijn dun gezaaid heb je vaak geen andere keus. En wat is een normale camping?
Deze kleine campings hebben echter wel onze voorkeur. In Marcilly, waar we wat langer wilden verblijven, zijn we hartelijk welkom geheten en voorzien van allerlei informatie over de omgeving.
MvO antwoordt op 2 september 2008:
Gaan we nu ook al campings evalueren op deze site?
Het lijkt mij dat er hier steeds meer topics aan de orde komen die niet tot de core business van deze site behoren.
Uiteraard is het aan de moderatoren om uit te maken hoever dit kan gaan. Ik zou het echter betreuren als deze prima site zou gaan inboeten aan geloofwaardigheid door allerlei onderwerpen die qua inhoud beter op andere sites passen.
Hans B antwoordt op 3 september 2008:
Meen dat dit onderwerp direct gerelateerd is aan het gebruik van een caravan. Op de een of andere manier wordt dat gebruik op deze wijze ingeperkt.
MvO antwoordt op 3 september 2008:
Weliswaar heeft het genoemde onderwerp een directie relatie met caravans maar dat was niet mijn opmerking. Deze site ging primair over caravantrekkers en en rijden met caravan/aanhanger. Dat hierbij allerlei technische zaken zoals banden, stabilisatiekoppelingen etc. aan de orde komen is onvermijdbaar en logisch. Echter als het ontaardt in campingevaluaties, gedrag op de camping (vrijen) etc. dan staat dit mijns inziens ver af van de opzet van deze site.
Ik wil hierover geen discussie starten en dit is meteen mijn laatste reactie over dit topic. en zoals opgemerkt het is aan de moderatoren hoever ze dit willen laten gaan.
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 3 september 2008:
Als het te 'gek' wordt grijpen we in.... Bovenstaande foto heeft echter alles te maken met het goed kunnen rijden met een caravan! En lukt het mensen niet....geen nood, dan geven we ze toch een cursus😉
Rob antwoordt op 3 september 2008:
Hans B:
Voor het gros van ons is dit obstakel niet te nemen, we rijden tenslotte niet allemaal een Kip Kompact.
Dus verwijs ik zo naar een "normale" camping, waar ieder combinatie naar binnen en buiten kan. Zonder eventuele deuken of het meenemen van het hekwerk.
Zo te lezen komt dit enkel in Frankrijk voor. Frankrijk mooi land met een groot nadeel...................................de fransen
antwoordt op 3 september 2008:
Ik schat de breedte op ruim 2.5mtr, misschien wel drie meter.
Ik denk dat ik mijn woonhok er wel door krijg zonder schade. (230x700)
Hans B antwoordt op 3 september 2008:
@ ®oel
moet je helaas teleurstellen. De doorgang was zeker geen 2.5 meter breed. Denk dat je heel weinig speling hebt.
Rob antwoordt op 4 september 2008:
Roel, Optillen dan? Ik gok het niet met die van mij die practisch even groot is.
Loskoppelen is een optie en dan duwen, maar dat genot zou ik deze campingbeheerder niet gunnen. Omdraaien en doorrijden
Anna antwoordt op 9 september 2008:
camping Nostradamus in Zuid-Frankrijk (scherpe bocht en je dan tussen 2 muurtjes door moeten wringen); Le Chambourlas (extreem steil); Le Beau Vézé (op terrein manouvreren; uit stilstand de berg op moeten rijden) en Le Dieu Part (waar je vanaf een heel drukke weg rechts af moet slaan. Wanneer je de volgende dag weg wilt moet je die drukke weg, waar hard wordt gereden oversteken en dat terwijl je een heuveltje op moet...).
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.