John de Pauw vraagt op 2 november 2004:
geachte,
Daar wij de bedoeling hebben een Burstner flipper 400 TS te kopen en een peugeot partner hebben 1.9 D Max. 1100 kg en de caravan 910 kg weegt is mijn vraag:
is deze combinatie geschikt om nogveilig en prettig op vakantie te gaan of moet ik qua caravan lichter en kleiner gaan graag reactie van mensen die ook ervaring hebben met een partner 1.9 D
groetjes Fam. de Pauw
Bert antwoordt op 2 november 2004:
Hoi,
op zich is er qua stabiliteit met deze combinatie niets mis. Bovendien - als ik me niet vergis - is het dieseltje van het ouwerwetse type, positief bedoeld, met relatief erg goede eigenschappen bij heel lage toeren. Maar ja, of dat genoeg is? De prestaties lijken toch wel heel erg onder de maat voor hedendaagse begrippen. Maar, zoals gezegd, qua stabiliteit verwacht ik geen enkel probleem. Onveilig is het misschien alleen als je op een snelweghelling constant in de spiegels moet kijken of er misschien een BMW is die je lage snelheid (50 à 60 op 5%) verkeerd heeft ingeschat. Steilere bergen kan de taaie diesel best wel aan, maar errug traag. Misschien toch een Biod of een ander gestroomlijnde (hefdak-)caravan met een 100 0f 150 kg minder dan de maximaal toegestane 1100? Of gewoon proberen en ev. een HDI kopen. 😉
zandvoort antwoordt op 3 november 2004:
Wij hadden een 306 19D met een caravan van maximaal 820kg. Hiermee naar tsjechie geweest. Maar vooral op vals plat op snelwegen kom je echt vermogen te kort. Heuvels op binnenwegen is geen probleem omdat de snelheid daar niet hoog ligt.
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!