John B. uit Tilburg vraagt op 19 juni 2006:
Ik heb vandaag van een dealer gehoord, dat nieuwe auto's die na 1 Juli 2006 op de markt komen een andere maximale toelaatbaar aanhanger gewicht mogen hebben. Ze gaan dan uit van een beladen gewicht i.p.v. leeggewicht. D.w.z. dat je straks veel minder aan aanhangergewicht kunt hebben dan nu.
Dit zijn volgens de dealer de nieuwe bepalingen. Klopt dat!!!!!!!!!!!!
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 19 juni 2006:
Nee dat klopt niet zoals je het hier verwoord.
Wat wel veranderd is, is dat op het kenteken nu veelal het maximaal toegestaan beladen gewicht van de auto vermeld is. Als je alleen een B rijbewijs hebt is het gemakkelijk om aan de hand van het kenteken van de auto en de caraan te bepalen of de combinatie onder de 3500 kg blijft.
Vroeger moest je daarvoor kijken op het typeplaatje van de auto en dat was lastiger waardoor er heel wat mensen rondrijden met een ongeldig rijbewijs!
Er is dus niet iets veranderd en je dealer heeft een klok horen luiden maar geen idee van de klepel.
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.