Caravantrekker.nl

Wij hebben nu een eigen caravan, welke dagen rijden?

Wim vraagt op 22 augustus 2009:

Wij gaan volgende zomer voor het derde jaar weer naar Spanje, alleen gaan wij nu met eigen caravan voor het eerst. Wij kunnen de caravan lenen van mijn schoonouders voor 3 weken lang. Wij willen het een keer uitproberen en misschien wel dan een caravan kopen.
Nu zijn wij dus niet verplicht om op zaterdag te rijden. Wij willen daarom ook echt niet op zaterdag gaan rijden, want daar hebben wij geen goede ervaringen mee. Net zoals dit jaar files, files en nog eens files gehad. Wij hebben zelfs onderweg ergens moeten overnachten, omdat wij niet op onze bestemming optijd konden aankomen. Wij willen dus graag de zaterdag mijden. Welke dag is het beste om te vertrekken vinden jullie? Wij willen de reis in 2 dagen doen, dus 1 keer overnachten. Weet men hier ook een goede overnachtingscamping op ongeveer 800km afstand van Rotterdam?
Alvast bedankt voor de tips.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Marian antwoordt op 22 augustus 2009:

Wij hadden dit jaar een vouwwagen aangeschaft en konden dus ook eigen reisdagen kiezen. Wij zijn zondagmorgen vertrokken en op 1000km overnacht en de volgende dag hoefde we nog maar 250km. Zondags is echt een aanrader om dan te gaan rijden, ideaal. Ook die 250km op maandag ging heel goed, helemaal niet druk op de weg. Maar vooral die zondag kom je al heel ver, want je komt geen files tegen.
Wij schaffen alleen nu waarschijnlijk toch een caravan aan, het kamperen beviel ons erg goed, alleen vouwwagen is toch wel heel veel opzetten. Wij kiezen dus waarschijnlijk voor een caravan, ben benieuwd hoe dat gaat bevallen. Wij kijken nog even goed rond op deze site en andere sites.
In ieder geval zondags vertrekken is erg fijn en aan te raden.


JanLMC antwoordt op 22 augustus 2009:

Hallo Wim

Ben er haast zeker van dat het gaat bevallen, alleen 800 km op een dag is wel veel met een caravan. Niet onmogelijk maar wel veel.
Zelf zijn we naar spanje geweest, 1900 km, deden er drie dagen over om thuis te komen, vertrokken op een donderdag. nu moet ik wel zeggen dat we om ongeveer 0900 vertrokken en om 1800 op een camping stonden. gemiddelde snelheid 84 km/u (boordcomputer).
Wij gaan, met het plannen, altijd uit van een gemiddelde snelheid van 75 km/u. Dit kwam de laatste jaren redelijk goed uit. Onze kruissnelheid ligt nabij de 100 km/u.

Veel plezier met het plannen van de vakantie.


Wim antwoordt op 22 augustus 2009:

Hallo Jan, wij gaan naar de costa brava en dat is voor ons 1450km rijden, dus wel te doen in 2 dagen.
Wij zullen 's morgens rond 05.00/06.00uur vertrekken en dan overnachten rond 17.00uur en dan moet 800km volgens mij wel lukken!?


antwoordt op 22 augustus 2009:

800km? Dat betekent een dagje van 12 tot 14 uur sturen zo ongeveer. Lijkt me zeer onverstandig voor een eerste reis met een caravan.
Neem de tijd en plan tijdig tussenstops. Dat heeft ook zo z’n charmes. ’s Ochtend bijtijds op en ‘en route’


Jan antwoordt op 22 augustus 2009:

Het is veel relaxter om hooguit 4 a 5 uur per dag te rijden en de rest van de middag en avond op een gezellige camping door te brengen. Het is tenslotte vakantie 😉


Joost antwoordt op 22 augustus 2009:

Wij rijden met caravan vaak zon 900km. Wij vertrekken rond 05.00uur en overnachten dan om 17.00uur. Wij hebben dan 900km erop zitten. Gaat prima, wij stoppen ook nog eens regelmatig onderweg.
Ik zou persoonlijk ook op zondag vertrekken, vooral de eerste keer met caravan is het ideaal om te rijden zonder vrachtverkeer! Ook is het heerlijk rustig op de weg.
800km is zeker wel te halen!
Succes ermee.


Ben antwoordt op 22 augustus 2009:

Ja Jan dan kan inderdaad veel fijner zijn, maar als je maar 3 weken vakantie hebt ga ik niet mijn hele vakantie aan de reis al verspillen, ik ben liever sneller op mijn vakantiebestemming. En al die overnachtingscampings vind ik ook niet alles, sta liever gewoon gelijk op de camping waar we ook heen willen.
Wij rijden meestal de eerste dag 700km. Wij vertrekken dan rond 06.00uur en overnachten dan rond 15.00uur.
Wij kunnen eventueel veel meer rijden op de eerste dag, maar dat doen wij niet, omdat wij toch meestal naar de Drome, Ardeche gaan en dat is 1000km, hooguit 1100km. Dus de tweede dag hoeven we dan nog maar 300/400km. Als wij naar Spanje zouden gaan, dan zouden wij gewoon even 2uur langer doorrijden en dan kun je 800km op 1 dag makkelijk halen, zelfs een stuk meer nog.


Wim antwoordt op 22 augustus 2009:

Wij doen de reis gewoon in 2 dagen/ 1.5 dag.
Wij hebben geen zin om langer te gaan reizen of iets dergelijks.
Vraag is alleen welke dagen we het beste kunnen rijden en een goede overnachtingscamping rond 800km van Rotterdam?
Alvast bedankt


T. Hak antwoordt op 23 augustus 2009:

Zodra de dagteller op 800 km staat, pinker naar rechts, ff tol betalen, bordjes camping(s) volgen e voila!


Peter antwoordt op 23 augustus 2009:

Op tijd vertrekken!!!!!!! Camping Indigo International in Lyon is gelegen naast de snelweg. Vlotte receptie,zelf plek zoeken, pootjes uitdraaien en tien minuten na aankomst lekker zitten. Doe dit al drie jaar tot volle tevredenheid.
Succes verzekerd.


rockfire antwoordt op 23 augustus 2009:

Hallo,

Kijk eens op volgende site : http://www.archiescampings.eu/

Daar kan je de poi-bestanden downloaden van bijv. snelwegcampings. Dan krijg je ze ineens in een GPS ook.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker