Fietsendrager.

Hans vraagt op 30 september 2009:

Ik zou graag willen weten of er ervaringen zijn met de Thule clip-on fietsdragers voor op de achterklep van de auto. (In mijn geval een Opel Zafira). Ik weet dat Opel een dergelijke (ander merk) fietsendragers als accessoire aanbiedt maar de dealer is in deze niet objectief, vrees ik.

Bij voorbaat mijn dank voor de vele reacties.

Hans

Naar laatste bijdrage

Reacties:

@Eric antwoordt op 30 september 2009:

Volgens mij is daar al eens een draadje over geweest maar kan 'm niet vinden....

Hier meer info:
http://www.uebler.com/fahrrad/ma_heck1.htm


antwoordt op 30 september 2009:

Een autofabrikant geeft niet snel een homologatie uit voor montage van accessoires op hun product. Een gehomologeerd product kun je beschouwen als eerste kwaliteit en één die men niet snel zal terugvinden in de vrije markt. Het is voor deze marktpartijen vaak niet doenlijk om voor één specifiek autotype een apart model te fabriceren en zal men meestal werken met een basisuitvoering met een adapterset om deze te kunnen laten passen om verschillende automerken en types. Je kan je afvragen of een universeel fietsenrek of een speciaal voor het merk en type auto geproduceerd fietsenrek de betere of de mindere is maar dat lijkt me subjectief. 😉


rockfire antwoordt op 30 september 2009:

Ik heb er vroeger nog één gehad voor op mijn Xsara Picasso. (voor 2 fietsen). Weet wel niet meer zeker of dit een clip-on of clip-on-high was.

De fietsen stonden er stevig op en ook de bevestiging was best wel ok. Wel oppassen dat je geen schade toebrengt aan de lak. Nadeel is, je kan eigenlijk niet meer in de koffer terwijl het fietsrek erop staat (zeker niet als er nog fietsen op staan).

Als je ook nog een caravan zou meetrekken, dan zit er heelwat gewicht achter de achteras. Zelf ben ik nu voorstander om de fietsen op mijn dakrails te plaatsen.


Hans. antwoordt op 2 oktober 2009:

Heren, bedankt voor uw antwoorden waar ik overigens niet veel aan heb. Aangezien er op dit forum blijkbaar heel weinig ervaring is met dit soort fietsendragers en deze dingen te duur zijn om het maar even een paar duizend km. te gaan uitproberen denk ik dat ik er maar van afzie.

Hans


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie over caravannen

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Trekauto Rijimpressies

Ford Kuga 2.5 PHEV Active X

Uitgebreide en onafhankelijke rijimpressies van modere trekauto's. Hoe rijden die in de praktijk met een caravan?

Welke caravan kan ik trekken?

Er zijn drie aspecten die bepalen welke caravan je kan trekken:

  1. Het gewicht van de auto
  2. De wettelijke bepalingen
  3. De kracht van de motor

Hoe meer PK's, hoe beter?

Folders staan vol met technische gegevens. Waarop moet je letten als je een trekauto koopt? En wat is belangrijker, koppel of vermogen?

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

Caravantrekker🙂nl