Jojo vraagt op 8 oktober 2009:
Onze caravan vertoont vochtplekken. Vanaf de voorkant tot aan de achterkant, wij hebben een eindkeuken.
Deze plekken bevinden zich aan de onderkant van de caravan, over de hele breedte.(dus onder de banken)
Wij hebben het vermoeden dat het door de slang van de watertoevoer komt.
De caravan hebben wij weg gebracht naar de dealer, deze heeft daar een week gestaan en ze hebben niets kunnen vinden. Volgens hun bevestiging was de caravan kurk droog.
Wij zijn pas weer een weekje weg geweest en hebben geconstateerd dat die vochtplekken op sommige plaatsen wat bruiner van kleur werden.
Hebben daarom zelf een vochtmeter aangeschaft, deze gaf eerst 9% aan en zakte toen naar 6% .
Is dit verontrustend en hoe hoog mag de vochtwaarde bij een meting zijn.
Alvast bedankt voor de eventuele antwoorden.
kees antwoordt op 8 oktober 2009:
Wat is het merk van de caravan,misschien zijn er meer mensen die dit probleem hebben.Die kunnen dan reageren.
jojo antwoordt op 8 oktober 2009:
Het betreft hier een Knaus Vimara 360 QM, bouwjaar 2001
RobD antwoordt op 8 oktober 2009:
Geeft je vochtmeter geen %waarde gerelateerd aan dit cijfer?
2=4%
3=8%
4=12%
5=16%
6=20%
7=22%
8=24%
9=26%
10=27%
11=28%
12=29%
13=30%
alles hierboven is alarmfase rood m.a.w dan heb je een probleem. Het verschil in 6-9 is nihil, het apparaat meet uiteraard ook de relatieve luchtvochtigheid mee.
In jouw geval geen reden tot zorg. Om de slang te testen kun je deze onder druk laten zetten.
jojo antwoordt op 8 oktober 2009:
Hallo Rob,
Dank voor je antwoord.
Het is maar een simpele vochtmeter en geeft alleen waarden in % aan.
Maar eens kijken wat we er verder aan kunnen doen.
Ik heb het vermoeden dat er alleen "lekkage" optreed als we de kraan gebruiken.
Als we binnenkort weer naar de stalling gaan kunnen we het weer eens opmeten en dan zien we wel verder wat we dan evt. in het voorjaar kunnen doen.
Groet
Louis antwoordt op 8 oktober 2009:
Ik ben bij een vorige caravan ook eens geschrokken toen ik water op het linoleum zag, en het ook hier en daar in het "kops" hout was getrokken .
Nergens lekkage ,dus oorzaak onbekend .
Tot ik op een camping stond waar "supersteenkoudwater" uit de kraan kwam ,en ik direct na het vullen van de watertank door toeval op zoek moest naar iets onder in de bankkast .
En jawel,watertank en leidingen zwaar en druppelend gecondenseerd !! ( logisch eigenlijk,maar daar denk je pas aan als je het ziet )
De tank in een kunststof bak op vaste blokjes ,de leiding met een behoorlijk grotere diameter slang ommantelt en opgehangen met het laagste punt boven de bak.
Gaatje onder in de mantelslang op dit laagste punt zodat het condenswater in de bak kan druppen .
De bak zelf van een afvoertje voorzien door de vloer ,en weg probleem .
Misschien kun je hier iets mee jojo .
Succes.
jojo antwoordt op 9 oktober 2009:
Hallo Louis,
Dank voor je duidelijke uiteenzetting.
Het zou natuurlijk kunnen dat het condens is, maar waarom nu pas??? Zal altijd wel een vraag blijven.
De dealer heeft laatst wel tegen mijn man gezegd dat er wat vocht onder de waterslang in een "gootje "zat, dus waarschijnlijk heb je wel gelijk.
In ieder geval is het ons duidelijk geworden wat we er aan kunnen doen.
Dat zal waarsschijnlijk in het voorjaar gebeuren en dan gaan we zeker jouw advies opvolgen.
Nogmaals bedankt.
Groet
Joke
Jan@ antwoordt op 9 oktober 2009:
Het zal wel aan mij liggen maar ik begrijp niet goed waar het vocht nu precies zit. -van de voor tot de achterkant over de hele breedte, deze plekken bevinden zich aan de onderkant, onder de banken(dus niet onder de keuken?)- Mijn vragen zijn: waar zitten de plekken precies: in de bodem of onderin de zijwanden en in welk gedeelte van de caravan, waar zit de watertank,is het een vaste watertank?
Vocht in de zijwanden/vloer kan nl ook onstaan door lekke/verouderde raamrubbers, verouderde kit enz. Dan voelt de wand droog aan maar onstaan er langzamerhand wel vochtplekken.
jojo antwoordt op 9 oktober 2009:
Hallo Jan,
De vochtplekken zitten onder aan de zijwand, dus over de hele breedte, van de voorkant tot de achterkant. Dus niet op de bodem maar daar net boven.
Het begint daar bij de disselbak, waar wij een losse watertank in hebben en loopt helemaal door tot waar de eindkeuken begint.
Het is dus niet de kant waar de deur in zit.
En ja, naast de ramen vonden wij ook een paar van die plekken, inmiddels opgedroogd maar het geeft wel verkleuring.
Volgens de dealer was er niets mis met de rubbers of kit van de ramen.
Dus dat nemen we dan maar aan.
Snap je het een beetje, ik weet ook niet hoe ik het anders moet neerzetten :-(
Groet
Joke
Jan@ antwoordt op 9 oktober 2009:
Aan condens van de watertank kan het dus niet liggen, hooguit van de leidingen, check of die langs de aangetaste wand lopen. Het lijkt mij meer water van boven, regen dus dat ergens naar binnenkomt zakt, en zich verspreid..
jojo antwoordt op 9 oktober 2009:
Jan de dealer dacht dat het niet van lekkage van bovenaf,het dak b.v., kwam.
Maar we gaan het in de gaten houden en zoeken dan desnoods een andere dealer op, het moet toch ergens vandaan komen.
Dank voor je meedenken.
Groet
Joke
Jan@ antwoordt op 9 oktober 2009:
PS De leidingen lopen onvermijdelijk langs de aangetaste wand, zo realiseer ik mij. Controleer, terwijl je het water laat lopen met het pompje of er ergens lekkage is.
Jan@ antwoordt op 9 oktober 2009:
Met name de verbindingen, bochten e.d.
jojo antwoordt op 9 oktober 2009:
Jan we gaan binnenkort naar de stalling (buiten) en gaan het allemaal controleren.
Ik hoop dan dat we iets wijzer worden.
Wat een hoop gedoe he?
Nogmaals bedankt.
Joke
ronald antwoordt op 9 oktober 2009:
Je kunt ook de afvoer buiten dicht maken en de wasbak vol water zetten en dan kijken of het pijl zakt
John antwoordt op 9 oktober 2009:
@Ronald:
Het vuil water loopt naar de schoonwatertank?
of de vraag niet goed gelezen?
jojo antwoordt op 11 maart 2010:
Afgelopen najaar de car.voor controle weggebracht, de dealer??? kon niets vinden.
Pas weer naar de buitenstalling geweest en de car.vertoonde van binnen diverse vochtplekken,naast het raam onder in de kisten over de gehele breedt (zoals ik al eerder beschreef).Gelijk een afspraak gemaakt met een andere dealer en de car. kon direct gebracht worden.
Wat bleek, de beplating aan de buitenzijde, brede kant overlapt elkaar, dus een boven- en onderplaat.
De monteur zag direct dat het kit tussen die 2 delen helemaal niet goed/of opgedroogd was. Hij kon er zo een kaartje tussen schuiven.
Dit is nu gemaakt en deze dealer begrijpt niet dat de vorige dealer (zal de naam niet noemen) dit niet heeft gezien.
RobD antwoordt op 11 maart 2010:
Ik heb ooit een knaus gehad waarbij boven- en onder plaat in elkaar gestanst waren d.m.v de platen ombuigen en zodoende een waterdichte afdichting te krijgen. Bij deze dus niet, overlappend?
jojo antwoordt op 11 maart 2010:
Rob, de bovenplaat komt iets over de onderplaat heen. Ik weet niet hoe ik dat anders moet uitleggen.
Maar daar kwam de lekkage vandaag. De ramen zijn ook op kit gecontroleerd en daar kwam de oorzaak niet vandaan.
Ja jij had waarschijnlijk een duurdere uitvoering van Knaus, dit was eens een aanbieding.
We keken even bij de Detleff dealer en zagen dat de meeste zo in elkaar gezet als jij het beschrijft.
Ze kunnen het wel verhelpen (wat nu is, is misschien een tijdelijke oplossing voor een paar jaar) Maar dat komt op een paar duizend euro en dat vinden we te veel voor deze car.
Dank voor je antwoord.
Groet
Joke
L.Roeven antwoordt op 11 maart 2010:
Leuk dat je nog even laat weten wat er dus werkelijk aan de hand bleek te zijn Joke.
Fijn dat het toch gevonden is .
Groeten,
Louis .
jojo antwoordt op 12 maart 2010:
Ja Louis, er moest toch een oorzaak zijn he.
Het is nu netjes gekit en maar afwachten.
Groet
Joke
wim antwoordt op 12 maart 2010:
Ik heb ook een lekkage in de caravan gehad en na lang zoeken bleek dat de aftapper van de boiler iets lekte aan de bovenkant. Deze toen vervangen en het probleem was opgelost. Het water kwam toen ook langs de wanden van het toilet
Karel Eimers antwoordt op 13 maart 2010:
De boiler zit meestal laag in de caravan en de aftapper op de bodem als dit lekt loopt er zeker geen water langs de wanden van het toilet.
gr.Karel
John antwoordt op 13 maart 2010:
Karel kent de caravan van Wim?
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!