Caravantrekker.nl

Toilet in caravan

Jos vraagt op 18 augustus 2006:

Zijn er nog caravans (met name Hobby of Knaus)die standaard geen toilet hebben? Persoonlijk vind ik dit "verloren"
ruimte. Ik denk dan aan een caravan vanaf bwj.1997

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Bert antwoordt op 19 augustus 2006:

Ik heb geen idee.... Verloren ruimte okay, hoewel dik 1m2? Een vast bed is wat dat betreft heel wat meer verloren ruimte... Maar afhankelijk van de grootte van caravan die je wenst, overweeg het volgende: Stel het is 03:00 uur en buiten is het 8° boven danwel onder nul. Toevallig moet je ff plassen en het campingtoilet is 200 meter lopen. Ander voorbeeld: onderweg kun je kiezen tussen een smerig autobaantoilet of je eigen potje. Ik kan nog wel andere voorbeelden aanhalen waarom een simpele wasruimte (tweede kraan, ff water tappen voor de thee is handiger dan via de dichtgeklapte keuken), maar daarvoor is het te laat op de avond (te vroeg in de morgen) 😉


Dabbertje antwoordt op 19 augustus 2006:

Waarschijnlijk is het "verloren" tijd om zo'n caravan te zoeken. Of je moet een caravan uit de oudere generatie nemen, daar zijn ze nog wel vertegenwoordigd zonder toilet.
Ik dacht dat Kip nog wel langere tijd kleine modellen zonder toilet uitvoerden, maar ja of je een iets grotere caravan met toilet neemt of en kleinere zonder maakt dan in ruimte ook weinig uit.
Je kunt een toiletruimte toch ook als grote bergkast zien als je 'm niet wil gebruiken, altijd makkelijk toch? Zoals mijn voorganger schreef, er zijn legio's senario's te bedenken waarom het wel handig is een toilet te hebben.
Zo heb ik al regelmatig kennissen gehad die toch maar hun oude caravan weer inwisselden voor een exemplaar met toilet terwijl ze bij aankoop bij hoog en laag beweerden geen toilet nodig te hebben want dat hadden ze bij hun tent toch ook niet.


Joost Kolen antwoordt op 19 augustus 2006:

Ik ken toevallig iemand die een dergelijke caravan te koop heeft. Het betreft geloof ik een Hobby 380 (kan ook 390 zijn), deze caravan heeft geen toilet. Caravan is uit 1996 heeft een wit interieur en is werkelijk een plaatje om te zien. De mensen waarvan hij nu is zijn er verschrikkelijk zuinig op geweest. De voortent is wel aan vervanging toe maar wat wil je na bijna 11 jaar.


Frans antwoordt op 20 augustus 2006:

Ik vind het geen verloren ruimte.
De ruimte kan gebruikt worden om kleinere dingen te stouwen en zo gewicht verdelen onderweg. S'nachts prettiger als je nodig moet. In mijn geval is een vast bed ook geen verloren ruimte. Het hele bed omhoog en een grote ruimte waar je makkelijk bij kan. Ik heb een Chateau Calista Espace.
groet Frans


Jos antwoordt op 20 augustus 2006:

Bedankt voor de informatie maar dat is niet wat ik vroeg. Ik wou graag weten of er caravans bestaan zonder toiletruimte.(vanaf bwj '96) En dat weet ik nog steeds niet...
Bedankt voor jullie reacties

Jos


Dabbertje antwoordt op 20 augustus 2006:

Eiffelland Deseo heeft geen toiletruimte. Nieuwprijs vanaf € 7.000,-


Patrick antwoordt op 20 augustus 2006:

Inderdaad, verloren ruimte!
Dus... Knaus Sudwind 350 (b.j. 1990-1995)
Eifelland Holiday 350 (b.j. 1996-2002)

Die laatste heb ik zelf, leuk licht karretje.

Zijn te koop rond de 5000,-

Have fun!


Tinus antwoordt op 24 augustus 2006:

Neem eens contact op met www.carafans.nl. Een ware tovenaar als het gaat om het verbouwen (eruit slopen van het toilet) van een caravan! Misschien valt de prijs wel erg mee of kun je een deel zelf doen.

PS. Ik zou trouwens niet zonder willen hoor. Er gaat niets boven je eigen pot. Maar dat is persoonlijk. Groet.


Cees antwoordt op 26 augustus 2006:

De Home car 35 AD trophy in in deze categorie een topper. Een degelijk gebouwde caravan zonder toilet. Deze is gebouwd tot 2002. En verder zie ik het probleem niet, in de tent kon je met een emmertje toe dus waarom niet met een caravan. Ik zie veel mannen elke dag met een gieter water lopen om de watertank bij te vullen en later weer met de toilettank lopen om alles af te voeren. Het houdt je wel bezig!


Jerry antwoordt op 28 augustus 2006:

Ik zou gewoon kijken voor een caravan en het toilet er later zelf uithalen of laten zitten.
Met een schroefendraaier haal je heel makkelijk alles los en hou je een mooie grote kast over en de tussenwand kan je ook wel makkelijk weghalen en dan heb je meteen een ruime caravan van binnen.
We hebben zelf ook net een caravan gekocht na jaren camperen met een tent en het toilet bevalt me prima en nu loop ik 1 keer in de 3 dagen met 30 liter water naar de caravan en voer ik 3 dagen later hetzelfde ook weer af en dat lukte vroeger echt niet.

mvg Jerry.


Rob antwoordt op 13 september 2006:

Heb je al eens naar de Eriba Touring serie gekeken? Alle Pucks, de Familia's 310, de Tritons 410 en 418 zijn zonder toilet/was-ruimte. Deze zijn zowel nieuw als tweedehands te koop. Zelf hebben wij gekozen voor de iets grotere Troll 530 (met toilet) en kan alleen maar bevestigen dat deze ruimte inderdaad verschillende functies kan hebben, onderweg en op standlocatie. Kijk maar eens op onze site www.eribatroll.tk.
Veel succes bij je keuze!


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker