Caravantrekker.nl

Slapen langs de snelweg

Erwan vraagt op 15 juli 2010:

Ik ga 29 juli naar Frankrijk op vakantie. Nou ben ik van plan om s'nachts te gaan rijden. Ik kan mij van 20 jaar geleden met mijn ouders herinneren dat mijn vader reed totdat hij moe werd. Na drie a vier uurtjes slapen in de caravan langs de snelweg reden we dan rustig verder.
Heeft iemand van jullie hier ervaring mee en is het nog steeds veilig om dit te doen??

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Gilbert antwoordt op 15 juli 2010:

Persoonlijk, zou ik het niet doen, er zijn campings genoeg langs de snelweg, deze zijn natuurlijk s'nachts niet toegankelijk, maar algemeen is gekend dat er tijdens de vakantie benden zijn welke het op de toeristen gemunt hebben. 20 jaar geleden was het misschien minder, trouwens heb je al eens op zo een parking geweest de laatste jaren, ze staan vol vrachtwagens en daar zijn ook koelwagens bij, dus rusten is er niet veel meer bij. Ik reed vroeger ook s'nachts, en als het te vermoeiend werd, pitte ik even in de wagen maximum een half uurtje, maar dan was mijn vrouw wel wakker. Nu rijden wij allen nog overdag, wij vertrekken rond 4 uur s'morgens en rijden dan tot ongeveer 16 u, dan gaan wij gelijk op zoek naar een camping voor de nacht.


Ton antwoordt op 15 juli 2010:

Erwan,

Waarom s'nachts rijden als je met een tourcaravan gaat.
Als ik dan 'snacht zou rijden zou ik ter plaatse een caravan huren, dan kan je ook nog eens doorrijden.
Je ziet ook geen bal van de omgeving en het is geestelijk veel vermoeiender dan overdag.
Mijn advies:
Neem wat langer de tijd voor je reis, je hebt tenslotte je huis bij je en je bent op vakantie !!
Ik zelf neem meestal 4 tot soms 7 dagen voor de heenreis....heerlijk.
De eerste dag rij ik zo'n 600 km, de rest verdeel ik of blijf een nachtje extra op een camping staan. Ik heb alleen maar medelijden met mensen die zeggen de reis toch wel in maar zo weinig uur hebben gereden. Waarom haasten op je vakantie !

Succes en een veilige reis.


Rob N antwoordt op 15 juli 2010:

Tuurlijk is het mogelijk om in Frankrijk te slapen op een parkeerplaats,maar je hoor af en toe van die verhalen.
Zelf heb ik het een keer gedaan ging s'nachts rijden en ong 11.00 uur moe toen ff geslapen tot een uur of 3 . wel sávonds weer een camping opgezocht want voor de prijs hoef je het niet te laten.ong €25,= incl.Er is een site campings onderweg in frankrijk (parafoeter) geeft de hele route campings onderweg aan google maar eens en succes.


jeanette kuperus antwoordt op 15 juli 2010:

toen wij vorig jaar nog een vouwwagen hadden, gingen we na het avondeten weg en reden de hele nacht door, 's morgens vroeg waren we dan op de camping, maar daar mocht je dan nog niet altijd op ( pas na 2 uur of zo)
We waren beiden die dag en de dag erop kapot van het weinige slapen. Terug namen we wel een B & B, omdat het anders niet te doen was in 1dag vanaf het zuiden.
Inderdaad je ziet niks onderweg maar geen files en drukte en vooral.. geen vrachtwagens op de weg!!
Dit jaar voor het eerst een caravan en zijn we om 4 uur 's morgens vertrokken na best wel een goede nachtrust. Broodjes waren wel klaar, dus alleen even koffie zetten en weg. De voordeur dicht trekken en ik ben op vakantie! Eerste uren snelweg gepakt en heerlijk door kunnen rijden. Over de grens ergens aan de kant ontbeten en koffie en daarna doorgereden over kleinere wegen. Gelijk al een vakantiegevoel. Tot een uurtje of 4 -5 rijden vind ik meer dan zat, soms werd het wat later dan gepland en soms hebben we besloten om een andere camping te pakken als het tegenviel en het te laat werd.
De ritjes van camping naar camping zagen wij als tripjes om veel van de omgeving te zien en relaxed te kunnen rijden.
Je doet er wat langer over, maar we hebben vreselijk veel gezien onderweg!
Slapen op een parkeerplaats zou ik nooit doen. 2 jaar geleden was mijn man toen we nog in 1 keer terug reden, zo moe, dat we een tijdje op een parkeerplaats hebben gestaan, onder een lantaarnpaal in het zicht van een benzinestation, maar ik vond het niks. Deuren op slot en met kinderen achterin best eng. Inderdaad hoor je rare verhalen.
Voordeel van een caravan is toch juist dat je alles bij je hebt en alleen maar pootjes hoeft uit te draaien en je staat!!
Neem een goedkope camping en 's morgens kun je fit weer aan een nieuwe dag beginnen!!


Jasper antwoordt op 15 juli 2010:

Het is natuurlijk nog steeds zo dat je moet gaan rusten als je moe wordt. Maar de door de ANWB geadviseerde regel is toch wat duidelijker. 2 uur rijden en een kwartier stoppen. Die hele grote stappen zijn niet echt nodig.
Ik begrijp dat je vader graag 's nachts reed en dat had ik vroeger ook. Daarvoor moet je dan wat heet een nachtmens zijn.
Men beweert wel dat je 's nachts minder goed ziet en dat het daarom gevaarlijker is, maar met de huidige verlichting met name op de snelwegen en mindere drukte kon het weleens juist veiliger zijn. Maar ieder z'n voorkeur.

Dat het veilig genoeg is om op de parkeerplaatsen te overnachten zou ik niet durven bevestigen. Niet alleen vind ik dat het aantal meldingen van berovingen en de mate van geweld daarbij in de jaren zijn afgenomen. Maar ook dat de criminaliteit over het algemeen blijft toenemen.
Het kan natuurlijk een of meer keer goed aflopen als je zulke risico's wil lopen, maar er is toch geen reden om de kat op het spek te binden?
Kort gezegd: zoiets dóe je gewoon niet meer.


John antwoordt op 15 juli 2010:

s,nachts rijden? HEERLIJK. Grote stappen en snel op de plaats van bestemming, kans op file's: nihil.
Je moet er wel tegen kunnen en diegene die dit niet kunnen, raden dit dan ook af. Maar ieder mens is gelukkig verschillend.

En langs de snelweg bij de grotere tankstations kun je goed je ogen sluiten voor enkele uren. Ga nergens achteraf staan "voor de rust" maar zorg gewoon in de meute te passen.
Ook op campings gebeuren s'nachts wel eens gekke dingen dus......
Het risico op...(vul zelf maar wat in) is overal aanwezig en wil je alles vermijden: thuis blijven en deuren op slot.


DANDOY JEAN CLAUDE antwoordt op 15 juli 2010:

Wij doen het niet meer, de erste dag tussen de 600 à 700km rijden en dan een camping op om de nacht door te brengen..lekker douchje.etentje en de volgen de dag ben je lekker uitgerust. Een parkeerplaats langs de autosnelweg......noooit meer.
prettige reis


Huub antwoordt op 15 juli 2010:

Dit is heel sterk afhankelijk van de persoon die rijdt en zijn reisgezelschap. Zelf vind ik s'nachts rijden veel comfortabeler doordat je minder last hebt van warmte, overmatig zonlicht, afstanden t.o.v. voorgangers groter is, geen files, kinderen die slapen, minder vermoeing van de ogen door overmaat aan impressies onderweg. Het hangt er ook sterk van af hoe snel je reoccupereert maar binnen 15 uur aan de Costa Brava of Toscana s'ochtends arriveren vind ik minder vermoeiend dan 2 dagen in zon en files rijden.
Overigens hoop ik dat de meesten toch overdag blijven rijden anders ben ik m'n voordelen kwijt


Willem1 antwoordt op 16 juli 2010:

Met de caravan naar de Costa Brava BINNEN 15 uur? Dit is een gemiddelde van meer dan 100 per uur. Stop eens met die sterke verhalen daar wordt niemand wijzer van.


RobD antwoordt op 16 juli 2010:

Utrecht-Barcelona in net aan 1500km. s'Nachts is dit in 15 uur best haalbaar met een goede combinatie en uitgeruste chauffeur.
Maar deze discussie is al meerdere malen gevoerd met evenveel tegenstanders als voorstanders. eens worden we het hierin niet.

Maar nogmaals, het is niet voor iedereen aan te raden. Als men al twijfel heeft: niet doen. Dan toch maar een parkeerplaats opzoeken om een paar uur de luiken te sluiten. De grotere plaatsen zijn veilig genoeg, ook hier is regelmatig politie aanwezig met controle's.


Houtman antwoordt op 16 juli 2010:

Het was mij eerlijk gezegd niet bekend dat juli nachten kent van 15 uur. Wel lange dagen, zoals in Scandinavische landen.
Maar dat is wel om als je, zoals Erwan aangeeft, naar Frankrijk wil.
Overigens is kortgeleden het resultaat gepubliceerd
van een omvangrijk onderzoek naar de voor- en nadelen van het 's nachts rijden (door niet-beroepschauffeurs).
Samenvatting conclusie: meer na- dan voordelen. En vooral jezelf niet overschatten!


j.m antwoordt op 16 juli 2010:

15 uur in een nacht is inderdaad veel 😉
en wie van jullie 1500km in 15 uur met de caravan rijd naar spanje krijgt een gratis vakantie ?
tanken en tolpoortjes ff naar toilet enz alles met 100kmh
je moet al gauw 125 kmh rijden voor de tijd van het tanken en tolpoortje intehalen ook bergop .
succes 😉


TDItrekker antwoordt op 16 juli 2010:

1500 km met een caravan in 15 uur rijden lijkt mij als het al haalbaar is niet bevorderlijk voor de verkeersveiligheid. Ik ben in het verleden wel eens overdag in 18 uur van Zuid Frankrijk naar Noord NL gereden (1350 km). Eens maar nooit weeer.
Ik heb de afgelopen jaren op de heenreis in het naseizoen in F regelmatig langs de snelweg op een grote parkeerplaats overnacht en nooit problemen ondervonden. Op de terugreis vanwege de rust en voorzieningen bijna altijd een camping opgezocht.
Ga op een parkeeerplaats temidden van andere kampeerders en in het volle licht staan. Ga in ieder geval niet alleen staan.


Erwan antwoordt op 17 juli 2010:

Bedankt voor al jullie reacties.Ik heb net zelf ook nog een stuk gelezen in de telegaaf over snelwegpiraten. Met name route du soleil maar ook de spaanse snelwegen in de buurt van Barcelona komen negatief in het nieuws. Ik heb besloten om niet het riscico te nemen. We gaan rustig aan.
Ik wens jullie allemaal en goede maar vooral ook een veilige en prttige vakantie toe.
Groetjes Erwan


Joke antwoordt op 17 juli 2010:

Een heel verstandig besluit.
Misschien heb je wat aan de volgende site.
http://users.telenet.be/leo.huybrechts/camp.htm
Een fijne en veilige vakantie.

Joke


Hans antwoordt op 17 juli 2010:

Bezoek zo min mogelijk parkeerplaatsen langs de snelwegen, zowel snachts als overdag. Dit geldt voor Nederland maar zeker voor de landen Belgie, Frankrijk, Duitsland, Italie etc..
OVERNACHT NOOIT op deze parkeerplaatsen, je wint misschien 20, 45 minuten en € 30 a € 50 maar je kunt er ontzettend veel verliezen. Denk niet dat het jou niet zal overkomen.Jaarlijks worden honderden, misschien wel duizenden reizigers binnen Europa op deze parkeerplaatsen en bij benzinepompen lastig gevallen, beroofd, verwond etc... , kortom zoek het niet op deze ellende Dit advies is als waarschuwing bedoeld en niet om bang te maken


Jeroen antwoordt op 17 juli 2010:

Wij hebben een paar jaar geleden zonder caravan ook op een parkeerplaats geslapen in de auto.
Ik ben een stuk of 10 parkeerplaatsen op en weer af gereden omdat ik ze niet vertrouwde. Uiteindelijk ergens naast een pomp, op een verlichtte plaats met camerabewaking de auto maar neergezet.
Ondanks de camera en verlichting heb ik bijna geen oog dicht gedaan. Vroeg in de ochtend zijn we, nogsteeds erg moe, maar aan de laatste 300km begonnen. Voor ons nooit meer!

In een caravan zal je beter liggen dan in de auto, maar ik weet zeker dat ik me daarin ook niet veilig zou voelen op die zelfde plek.


RobD antwoordt op 18 juli 2010:

" Jaarlijks worden honderden, misschien wel duizenden reizigers binnen Europa op deze parkeerplaatsen en bij benzinepompen lastig gevallen, beroofd, verwond etc... ,"

In percentages?? 00,1%? of nog minder? Uiteraard is ieder geval één te veel, maar veel heb je zelf in de hand.

"kortom zoek het niet op deze ellende Dit advies is als waarschuwing bedoeld en niet om bang te maken"

Je bent wel aardig op weg om mensen bang te maken. Ik vraag me af: persoonlijke ervaring of 'van horen zeggen'. Het laatste word veelal schromelijk overdreven.


Jasper antwoordt op 18 juli 2010:

Nou, Rob, zo kan die wel weer.
Gaan we weer eens lekker afgeven op de mensen die goedbedoelde adviezen geven, maar gelukkig zelf nog nooit betrokken zijn geweest bij een beroving.
Jij wel dan? En geeft je dat dan recht van spreken?
En geen bangmakerij, maar gaat het daar nou niet net om? Of laat jij thuis de keukendeur 's nachts lekker open omdat je zo flink bent?
Hier is er weer één: http://www.camping-frankrijk.nl/forum/topic.asp?ID=27764&p=1


RobD antwoordt op 18 juli 2010:

Jasper,
Mijn reactie was alleen bedoeld om het geheel te relativeren en in perspectief te plaatsen. De gehele stelling was er een van bangmakerij.
Er gaan miljoenen mensen met vakantie uit geheel Europa, als er daarvan duizenden worden 'overvallen' is dit een gering aantal.
Zo moeten we elke grote stad in het buitenland maar mijden, daar worden ook mensen overvallen en beroofd. ook op campings worden tenten en caravans leeggehaald. Niet meer weggaan dan? Het is iets van deze tijd, helaas.


Bert antwoordt op 19 juli 2010:

Vroeger was alles beter... Struikrovers kwamen echt niet voor hoor. je kunt nu tenminste veilig 'reizen' tussen Venray en Sevenum, om maar wat te noemen. (De berucht Peel).

Laten we aub een beetje normaal doen. Hans overdrijft schromelijk en maakt mensen bang, zonder te vertellen dat hij ooit zelf slachtoffer is geweest, dan had hij enig recht van spreken, maar dan nog. Van horen zeggen dus en de media spelen hun partij wel mee, Jasper's link duidt op een Telegraaf artikel. Goh, waardoor krijg ik dan toch altijd zo'n onbestemd gevoel als ik dit soort artikeltjes net voor de vakantieperiode 'moet' lezen? En ja, ik weet hoe de redactie van de Telegraaf soms omgaat met verhalen uit het veld. Het is van hetzelfe laken en pak toen een tijdje terug verhalen opdoken van mensen die bedwelmd werden in hun camper of caravan, beroofd werden en 's morgens hooguit koppijn hadden, maar niets hadden gemerkt. Brits onderzoek heeft aangetoond dat dit met beschikbare anesthesiologische gassen ten ene male onmogelijk is. Broodje aap dus. Jasper vraagt of RobD de keukendeur openlaat omdat hij zo stoer zou zijn. Laat ik dit zeggen: je kunt 50 jaar lang je keukendeur hebben openstaan en nooit een inbraak hebben ervaren. De eerste keer dat je die deur op slot doet wordt er ingebroken via het raam ernaast wat opengesneden wordt.

Zeg ik dat het veilig rusten, slapen, overnachten is op P's langs de Europese snelwegen? Nee, natuurlijk niet, Dat is het ook niet. Is het onveiliger dan vroeger? Misschien wel. 5%? 20%? Van wat? Misschien is het nu wel veiliger in de rosse buurt van Amsterdam dan vroeger... Laatst ergens vernomen dat je tegenwoordig in Harlem (NY) rustig 's avonds over straat kunt.

Kortom, laten we normaal doen, en ons vooral niet laten leiden door de waan van de dag.

Bij deze discussie gesloten.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker