Caravantrekker.nl

Veren

Vino. vraagt op 8 januari 2011:

Indien ik de caravan voorwaarts op een plank rij om hem waterpas te zetten, loopt de caravan nog altijd enkele centimeters naar voren, hij zakt dan uit/in de veren???Vorig jaar heb ik dit met de mover gedaan maar dan achterwaarts.Hier weer het zelfde.
Ik vraag me af, indien ik eerst de wielen blokkeer als de caravan waterpas staat, handrem er op dan de moverrollen los, blijft er dan geen "spanning" op de constructie staan?

Met vriendelijke groet.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Theo antwoordt op 8 januari 2011:

Wat u bedoelt met "zakt dan uit/in de veren", snap ik niet helemaal.
Het enkele centimeters naar voren (of naar achteren) rijden van de caravan zal als regel slechts een zeer minimale invloed hebben op het waterpas staan van de caravan en dus niet zo belangrijk zijn.
Met het blokkeren van de wielen als de caravan waterpas staat, de handrem er op en dan de mover los, lijkt me ook niets mis. Het is wel verstandig om, zodra je de steunen hebt uitgedraaid, de handrem weer te lossen.


Bert antwoordt op 8 januari 2011:

Misschien het effect van de oplooprem? Het schuifstuk dus.


Vino. antwoordt op 8 januari 2011:

En, hoe kunnen we dit probleem oplossen? Bijft er spanning staan op de opbouw,of hoe zit het.? Dit is eigenlijk de vraag.Uiteraard,alle informatie/oplossing! is welkom.

Met vriendelijke groet.


Tijs antwoordt op 8 januari 2011:

Vino, ik ga me niet aan de technische uitleg wagen, maar kijk alvast eens op deze site onder:
http://www.caravantrekker.nl/vakantiekriebels/waterpas.php:
en:
http://www.caravantrekker.nl/algemeen/oplooprem.php.
Succes.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker