Caravantrekker.nl

Trekgewicht renault megane scenic 1.6E

Dick de Man vraagt op 24 januari 2007:

Ik heb bovenstaande auto (uit 1998) net gekocht, maar op verschillende sites staat een geremd trekgewicht van 1000 kg. Nu staat op het kentekenbewijs max. 1350 kg geremd gewicht, hoe kan dit?
Ik heb als caravan een Beyerland 430 MD uit 1994 met een max gewicht van 1050 kg.
Wie weet, of heeft ervaring met een dergelijke combinatie?

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Marcel antwoordt op 24 januari 2007:

Hoe dat kan zul je aan de bouwers van de site moeten vragen. Kentekenbewijs is leading!.


Bert antwoordt op 24 januari 2007:

Er zijn blijkbaar Scénics van dat modeljaar die 1000 kg mogen trekken. Let er op dat bij volledige benutting van het laadvermogen van de auto er nog 925 kg over blijft voor de caravan vanwege de toegestane treinmassa die (volgens onze gegevens) 2795 kg is. Zie het typeplaatje van je auto.


dick antwoordt op 25 januari 2007:

bedankt voor de antwoorden, maar heeft iemand ervaring met de scenic en caravan?


franky antwoordt op 25 januari 2007:

Lees eens na in de handleiding daar staat het duidelijk vermeld . Uw max toegelaten aanhanggewicht vb: 1300kg is bij een ledige wagen , als je daar de bestuurder en een volle tank bijrekend neem nu +/- 120kg is uw max toegelaten aanhanggewicht max 1180kg ! Reken nu de overige inzittende plus wat bagage ! Dit is het geval bij alle renault modelen . Je moet eigenlijk heel goed op de hoogte zijn van de berekeningen die deze franse auto uitvoerd (wiskundig raar geval) Als je nog maar eens gaat kijken naar wat de wagen max mag wegen en wat max mag worden getrokken , tel het samen en vergelijk met het treingewicht (zitten een paar 100kg verschil op) Natuurlijk mag je er mss niet aan twijfelen dat je wagen dit niet zou aankunnen , het punt is wat op papier niet mag ,van de wet zeker niet mag .

Groetjes


ej v bloemendal antwoordt op 25 januari 2007:

wij kunnen alleen over de 1,6i praten met een caravan van max gewicht 1300 kg maar geladen tot 1220 kg.

het gaat hier om mijn schoonouders hun caravan en die hoor ik eigelijk niet klagen over de prestatie's er van.


Dick antwoordt op 26 januari 2007:

Beste Franky, ik denk dat ik meer aan het antwoord van Bert heb. Het gaat om het treingewicht! Een lege auto met 1300 kg aan de trekhaak zou ik dus makkelijk MOGEN trekken. Ik ben in het bezit van een BE rijbewijs, dus ik mag meer trekken dan de auto zwaar is (mits technisch toegestaan.
Desalniettemin bedankt voor je reactie.


Robbert antwoordt op 28 januari 2007:

Kennissen van ons hebben ooit met een scenic 1.6 e met 1200 kg caravan erachter een reis naar Spanje ondernomen, viel zeker niet mee, met name in bergachtig terein is het af en toe billenknijpen. Motor is immers slechts 90 pk.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker