Caravantrekker.nl

Kortsluiting?

M. Joosen vraagt op 6 oktober 2011:

Sinds kort heb ik een Knaus met 13 polige aansluiting. Op mijn Verso gaf deze geregeld problemen met als gevolg een zoemend geluid in de kofferbak. Inmiddels heb ik een Avensis en heb hetzelfde probleem.
De oorzaak van dit zoemen is moeilijk te achterhalen omdat dit niet consequent is. Veelal treed het wel op bij het remmen.
Ik heb de caravan ook achter een Volkswagen gehangen en toen deed het probleem zich niet voor. Omdat het niet consequent voorkomt, weet ik niet met zekerheid te zeggen of het een probleem van de caravan of auto is.
Iemand ervaring?

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Freek antwoordt op 6 oktober 2011:

Het lijkt een probleem van de caravan aangezien de kwestie zich voordoet met meerdere auto's. Ik zou even laten testen bij auto en/of caravandealer, die hebben daar handige testapparaten voor.

Je zegt dat het probleem zich niet altijd voordoet?
Ehhh, wordt dat zoemende geluid niet veroorzaakt door de waterpomp van de caravan die op 12V in werking wordt gesteld wanneer er een kraan open staat? 😉
Ik weet natuurlijk niet of je het "zoemen" in de auto hoort als je erin zit met gesloten deuren of dat je het buiten de auto hoort? Geluid lijkt in dat laatste geval mogelijk uit de kofferbak te komen maar het zou de waterpomp in bijvoorbeeld de disselbak kunnen zijn?


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 6 oktober 2011:

het eerste waar ik aan denk is overbelasting op het moment van remmen (te veel stroom). Probeer ook eens een andere caravan achter je auto. Ik denk eerder een caravan probleem dan een auto probleem.


john antwoordt op 6 oktober 2011:

Los canbus aansluiting?


Jan antwoordt op 6 oktober 2011:

Leg dat eens uit john.


Cor antwoordt op 6 oktober 2011:

is zoemen bij Toyota
is niet zoemen bij Volkswagen

is zoemen bij remmen
is niet zoemen bij gas geven

is zoemen bij branden remlichten
is niet zoemen bij niet branden remlichten

wellicht iets dat zoemt bij het remmen (bekrachtiging stroomcircuit remlichten) ?

zoemt het ook zonder caravan erachter?
probeer eens het remmen met caravan met de lampen van de remlichten eruit, dus geen verbruikers) Wel op een rustige achteraf weg of industrieterrein natuurlijk.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Maximum snelheid

In Nederland mag je met een caravan nooit sneller rijden dan 90 km/u (op een autosnelweg). In Europa gelden andere maximale snelheden en afwijkende bepalingen.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker