Caravantrekker.nl

Ervaring met het rijden van een combanatie renault grand senic 1.5DCI met caravan naar spanje

Hilbert vraagt op 23 januari 2012:

Wie heeft hier ervaring mee,

De auto is een grand senic 1.5dci 7 zitter uit 2007, de caravan is een hobby 440 deluxe die weegt 990kg

Naar laatste bijdrage

Reacties:

RobD antwoordt op 23 januari 2012:

Hier al gekeken: http://www.caravantrekker.nl/review/gebruikservaring.php?merk=Renault&serie=Scenic


Lourens antwoordt op 23 januari 2012:

Wij trekken zonder problemen een caravan van 1300 KG naar Spanje met een Grand Scenic 1.5 dci uit 2008.


Jan& antwoordt op 23 januari 2012:

Ik zou gewoon zelf ervaring opdoen met deze combinatie. Daar leer het meeste van. De goede raad van anderen op dit forum maakt van jouzelf geen betere chauffeur.


Hilbert antwoordt op 24 januari 2012:

@jan& @lourens,

Lourens, bedankt voor je reactie,
Hebben jullie ook nog overnacht gedaan op een camping niet ver van de snelweg.

Jan& daar heb je helemaal gelijk in, maar in nederland zal het ook geen probleem geven het ging mij meer om de weg naar spanje over de route de solei, met die bergen.

Bedankt alvast voor jullie reactie.

met groet

Hilbert


@Eric antwoordt op 24 januari 2012:

"Bergen" heb je niet op de Route de Soleil.
Hooguit 6% stijging meen ik en da's voor elke redelijk op elkaar afgestemde combi wel te doen.
Neem aan dat je caravan 990 kilo leeg weegt en iets van 1200 kilo geladen?


@Eric antwoordt op 24 januari 2012:

Van: Lourens
Datum: 23 January 2012 om 14:28

Wij trekken zonder problemen een caravan van 1300 KG naar Spanje met een Grand Scenic 1.5 dci uit 2008.



Is het maximale aanhangergewicht geen 1250 kilo voor jouw Scenic?


Hilbert antwoordt op 24 januari 2012:

@Eric

Dank je wel voor je reactie
en ja de caravan weegt leeg ongeveer 990 kilo, dus dan is het geen probleem.
Heb nu wel geen BE rijbewijs maar dat ga ik wel halen dus dan heb ik helemaal geen probleem meer
met groet

Hilbert


Henk antwoordt op 24 januari 2012:

Vooral over de Route Du Soleil totaal geen probleem. Fijne route en erg gemakkelijk rijden met caravan!
Wij rijden altijd via Luik- Luxemburg- Dijon- Lyon- Orange zo naar Zuid-Frankrijk en Spanje. Echt bergen kom je op deze route niet tegen, het is de vlakste route naar het zuiden!
Alleen bij Luik een aardige helling, maar ach dat stelt ook niet veel voor.
Wij komen er ook met een Renault Scenic 1.4 16v met een caravan van 1100kg erachter, gaat prima. Bij Luik rijden we alleen met 70km/u de helling op, maar is dat erg? Nee! Het is heel erg normaal dat je moet terugschakelen bij hellingen en dat de snelheid omlaag gaat en ik weet zeker met die combinatie van jou gaat het uitstekend!


Hilbert antwoordt op 25 januari 2012:

@henk,

Dank voor je reactie, maar nog een vraag voor jou.

Hebben jullie overnacht toen jullie richting spanje reden.
En op welke camping hebben jullie toen aangedaan
Groet hilbert


Lourens antwoordt op 25 januari 2012:

@Eric Nope we mogen geremd 1300kg trekken. Het treingewicht is een ander verhaal, maar dat is hier al vaker aan de orde gekomen.

@Hilbert Omdat we twee kleine kinderen hebben maken we altijd twee tussenstops in Frankrijk. De reis is voor ons ongeveer 1600KM.
Dit jaar gaan we iets verder naar de Costa Dorada, ook dat hoop ik met twee overnachtingen te kunnen doen.


Hilbert antwoordt op 25 januari 2012:

@lourens
bedankt voor je reactie, wij komen uit zeeland, en we willen ongeveer 1000 km rijden voordat wij gaan overnachten. op een camping.
Nou weet ik wel dat je via internet kan zoeken maar dacht als er iemand is die in frankrijk overnacht hebt , dit misschien wel kan delen.
Wij gingen altijd naar croatie met een vouwwagen , dus in oosterrijk overnachten, maar nu is het onbekend terein voor ons.

Zodoende vroeg ik het.

Met groet

Hilbert


Jasper antwoordt op 25 januari 2012:

Hilbert,
Hier nog een (import-)Zeeuw.
Wij gaan al tientallen jaren naar Frankrijk, maar komen toch altijd weer op andere campings terecht. Die zoeken we dan weliswaar op, maar het navolgen van andermans voorkeuren heeft niet onze voorkeur.
Waar je het beste zelf even kunt kijken is op http://users.telenet.be/leo.huybrechts/camp.htm
Draai dan een paar routes op papier uit en kun je onderweg altijd nog je plan trekken.


hans antwoordt op 25 januari 2012:

`wij komen uit zeeland, en we willen ongeveer 1000 km rijden voordat wij gaan overnachten. op een camping.`
Nou Hilbert voor de gemiddelde caravanner is die 1000 km toch echt te veel van het goede op 1 dag. Je gemiddelde snelheid ,met tussenstops en tanken zal niet veel meer dan 80 km /per uur zijn, dus reken maar uit.
Mijn ervaring is dat na 650 a 700 km per dag de meeste van ons het wel gehad hebben. Zelfs Zeeuwen).
Groet,Hans


hilbert antwoordt op 25 januari 2012:

@hans,

Ja ik denk dat ik nog denk aan me vouwwagen rijdt, wij gingen altijd naar croatieen toen reden wij 1000 km, maar ik denk dat we dit wel moeten aanpassen, je hebt dus gelijk.

Maar dan nog staat mij vraag open, waar hebben jullie overnacht in frankrijk


@Eric antwoordt op 25 januari 2012:

Maar dan nog staat mij vraag open, waar hebben jullie overnacht in frankrijk

Waarom vind je dat zo belangrijk?
Er zijn geloof ik 11000 campings in frankrijk, een plekkie vinden moet niet zo'n probleem zijn... 😉


Henk antwoordt op 25 januari 2012:

Als iemand wel 1000km kan rijden kan dat gewoon Hans. Wij rijden met caravan ongeveer 800km op een dag (en dat met onze combinatie) en dat gaat uitstekend, vooral als je zondags vertrekt. Terugweg overigens halen we minder op de eerste dag (ongeveer 700km), dit i.v.m. latere vertrektijd.
@ Hilbert hier een lijst met campings. http://www.camping-frankrijk.nl/snelwegcampings.htm. Als je deze bij je houdt kun je kijken hoever je komt, overnachtingscampings hoef je niet te reserveren.
Overigens zal het inderdaad wel wat langer duren met caravan dan met vouwwagen.


hilbert antwoordt op 26 januari 2012:

@henk,

Bedankt voor je link ga hier zeker wat mee doen


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker