Piet de Kam vraagt op 7 februari 2012:
Hallo , vraagjes ,zijn de Julier pass en de Bernina pass goed te berijden met auto en caravan ( X-trail dci +Fendt 1500kg)?
Zijn er auto-caravan rijders die hier ervaring mee hebben?
We hebben de Grimsel pass van zuid naar noord ook gereden en dat ging goed alleen de remmen van de caravan werden erg warm maar dat is op iedere afdaling het geval lijkt me ook logoisch.
Alvast bedankt
Groetjes Piet
Fran$ antwoordt op 7 februari 2012:
Heb die route meerdere malen in beide richtingen gereden, maar met een gunstiger gewichtverhouding. Als je op 15% wegkomt - en dat moet die X-trail dci kunnen - is er geen probleem bij het stijgen in beide richtingen. Afdalen van de Bernina N-Z is een stevige uitdaging voor een caravan met een kale oplooprem. Ik zou er veel tijd voor uittrekken, want de afdaling is extreem lang en 10-13%.
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 7 februari 2012:
Zijn goede wegen vergelijkbaar met de Grimsel. Alleen is inderdaad die afdaling van de Bernina van N naar Z erg lang.
Meer dan 13% kom je niet tegen.
P T de Kam antwoordt op 8 februari 2012:
Hallo ,Hartelijk dank voor deze info kan ik verder met mijn vakantie route.
Groetjes Piet
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!