Fred vraagt op 6 mei 2007:
Na jaren op zaterdag rijden zijn wij het nu helemaal zat! Als je op zaterdag reist weet je zeker dat je in de file staat, elk jaar stonden wij weer lang in de file op zaterdag! Doordeweeks rijden hebben wij ook geen goede ervaring mee! Nu willen wij het proberen op zondag, wij hebben van buren gehoord dat er geen betere dag is dan op zondag + maandag rijden! Wij gaan zondag 8 juli weg en zullen dan maandag 9 juli willen aankomen. Na al die positieve reacties op zondag rijden weten wij al bijna zeker dat wij dat dit jaar gaan doen, maar hebben jullie ervaring mee op zondag + maandag rijden? Wij zullen zondag 's morgens weg gaan rond 4/5 uur en willen dan rond 4/5 uur overnachten en dan de maandag naar onze plek van bestemming gaan!
Rob antwoordt op 6 mei 2007:
Volgens mij hangt het er totaal vanaf waar je heen wilt.
herman antwoordt op 6 mei 2007:
zondag weggaan is prima, maar waarom dezelfde maandag verder. Neem rustig een dagje extra, dinsdag is een hele goeie dag om verder te trekken(vooral in Frankrijk). Je hebt tenslotte vakantie en die begint vanaf km 1 met een caravan erachter.
Leon antwoordt op 7 mei 2007:
Inderdaad op zondag + maandag rijden is perfect! Dit doen wij al een aantal jaren en willen niet anders! Heerlijk rustig. Ook gereden vroeger op zaterdag+zondag, maar dat was een ramp!! niet doen! Rijd gewoon zondag+maandag echt goede dagen om te rijden. Wat mij ook al opvalt is dat dat steeds meer mensen doen, als ik het hoor in de buurt, veel willen nu op zondag vertrekken, omdat ze er hele goede ervaringen mee hebben! Op de weg is daar niets van te merken dat meer mensen op zondag rijden! Maar doe gewoon!
Han antwoordt op 7 mei 2007:
Genoemde optie is zeker verstandiger dan zaterdag vertrekken. Nog een advies ter overweging: vertrek om bijvoorbeeld 04.00 uur. Je moet even doorbijten maar mijn ervaring is dat je na een kortere maar goede nachtrust op deze wijze het eerste deel lekker en vooral koel kunt opschieten (zeker met kinderen op de achterbank die het eerste deel lekker slapen). Het is wel zaak te bepalen hoe laat je ongeveer de drukkere punten op de route passeert en hier je vertrektijd nog wat op aanpast. Een afstand van 800 km/dag bereik je op deze wijze vrij gemakkelijk voor 16.00 uur. Dus op de camping aangekomen is er tijd genoeg voor ontspanning en om te koken. Het werkt bij ons, ik ben tijdens het eten de reis al bijna vergeten.
Fred antwoordt op 7 mei 2007:
Ja dat was ook al ons idee om zo vroeg te vertrekken (4.00uur). Wij willen dan bij macon aankomen en zullen daar al rond 15.00/16.00 uur zijn en dan kunnen wij lekker rusten en genieten van het weer (als het mooi weer is). Veel geven dus al aan op zondag rijden dus doen wij zeker!
Leo antwoordt op 8 mei 2007:
Zondag+maandag zijn de beste dagen om te rijden, zeker doen! Ik weet zeker als iedereen het een keer doet, dat ze ook niet anders willen, heerlijk op zondag+maandag rijden!
Joost Kolen antwoordt op 8 mei 2007:
http://www.asf.fr/control/index.aspx?pageid=InternetV3.9912
Op deze site krijg je een redelijke voorspelling van de drukte in Frankrijk. Als je op de wegdelen klikt krijg je ook nog te zien op welke tijden van de dag het druk kan zijn.
Ook ik vertrek dit jaar met als doel een overnachting in Macon. Ik ga op zaterdag 14 juli en ga na de overnachting op zondag verder.
Eddy antwoordt op 9 mei 2007:
Nu niet allemaal op zondag vertrekken s.v.p.
Fred antwoordt op 9 mei 2007:
Nou wij gaan dat dus wel mooi doen!! Veel rustiger!
Josf antwoordt op 9 mei 2007:
Wij vertrekken altijd op vrijdagochtend vroeg, Rijd je voor de meeste mensen uit. In Frankrijk heb je op zaterdag alleen nog maar (zuid)fransen voor je, de rest rijdt achter je.
Eric antwoordt op 9 mei 2007:
Wij doen altijd hetzelfde Josf en dat werkt inderdaad prima.
Het kan ook wel eens gebeuren dat wij op een andere doordeweekse dag 's ochtends vroeg uit Nederland richting (meestal) Frankrijk of Spanje weg rijden en dat rijdt heerlijk.
Zie ik op zaterdag of zondag de dodelijk vermoeide campinggasten aan komen rijden die een kwart van de reistijd in de file hebben gestaan, meestal beloon ik mijn buurman/vrouw dan wel met een koud biertje of ander drankje 😉
Ik besef mij wel dat veel vakantiegangers toch aan het weekend gebonden om te vertrekken, dan wordt het wat lastiger.
tom antwoordt op 9 mei 2007:
ik ben vroeger vrijdags s'nachts vertrokken maar dat was met een vouwwagen en dan bleef je de files in frankrijk redelijk voor.
Maar nu met de caravan is zondags om een uur of 7 s'morgens een prima tijd en dag. doe dit inmiddels alweer een jaar of 3 en nog nooit echt grote problemen tegen gekomen.
Josf antwoordt op 9 mei 2007:
Het is inderdaad ook een goede optie, maar het scheelt mij een dag vakantie, dus door op vrijdag te vertrekken, kost mij dat een extra vrijde dag bij mijn baas, maar ik krijg er twee vakantiedagen voor terug.
dabbertje antwoordt op 10 mei 2007:
wij vertrekken meestal op zaterdagmiddag. Lekker 's morgens rustig aan doen. Rijden tot een uur of 5 dan lekker eten. Doorrijden tot een uur of 7/8 en dan een camping opzoeken. Wij zitten dan nog in N-Frankrijk dus geen overvolle campings. Het is absoluut niet druk want het lijkt alsof alle files al zijn opgelost als je wat later vertrekt.
Zondagochtend lekker uitslapen en dan rijden we het grote gedeelte, nog een keer overnachten en maandagochtend vroeg al op de plaats van bestemming komen. Heerlijk relaxt, zo doen we het al enkele jaren.
Olaf antwoordt op 11 mei 2007:
Dabbertje inderdaad een optie, maar wij willen er toch in 2 dagen doen, anders ben je gewoon 3 dagen op de weg. En in 2 dagen is het gewoon heel goed te doen! Wat wij doen is ook zondags vertrekken, je komt dan al zo ver en je kunt het gewoon ook rustig aan doen! Ik zou zeker op zondag vertrekken!!
Sabine antwoordt op 13 mei 2007:
Ook wij vertrekken op zondag. Dat vinden wij de fijnste dag om te vertrekken, lekker rustig. Wij komen dan maandag aan op de camping, perfecte dag om aan te komen op de camping. Dus zeker aan te raden om op zondag+maandag te rijnden. Terugweg is bij altijd verschillend. meestal op een dinsdag/woensdag weg.
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.