Kogeldruk

Gert Jan Groeneveld vraagt op 14 februari 2013:

Kogeldruk Peugeot 307.

Ik heb een diesel automaat 136 PK, die 1500 kg mag trekken. De kogeldruk is 60 kg. Iemand heeft mij gezegd dat die druk 4 % is van wat maximaal mag worden getrokken. Dat klopt dus. Ik dacht dat de trekhaak vanwege de constructie niet zwaarder belast mocht worden. Maar is het - afgezien van mogelijke boetes - erg voor de constructie als ik er 70 kg van maak? In verband met de stabiliteit?

Naar laatste bijdrage

Reacties:

RobD antwoordt op 14 februari 2013:

Leesvoer: http://www.caravantrekker.nl/algemeen/belading.php


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 14 februari 2013:

60 kg bij 1500 kg caravan is (te) weinig en zou eigenlijk minimaal zo'n 75 kg moeten zijn voor een stabiel (en veilig) weggedrag. Op goede wegen is dat technisch ook niet direct een groot probleem, mar op slechte wegen (en spoorweg overgangen, betonplaten etc.) is dat toch minder.... Je zult dus moeten schipperen en nagaan of de wegligging bij 60 of 70 voldoende is.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Over Caravantrekker

Caravantrekker geeft onafhankelijk advies over trekauto's en het rijden met caravans. Dit vanuit de passie voor het reizen en onderweg zijn met je eigen 'mobile home'.

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Advertenties?

Caravantrekker zonder advertenties? Dat kan! Maar draag dan wel bij op een andere manier aan het voortbestaan van Caravantrekker.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)