Caravantrekker.nl

Honda CRV met CVT

Rene vraagt op 20 mei 2007:

Sta op het punt van auto te veranderen en mijn aandacht gaat uit naar de Honda CRV leverbaar met CVT. Kijk ik in de test en heeft de CVT vanuit stilstand in beweging komend een hogere score. Daarintegen heeft de handbak al rijdend weer een betere score. De keus valt op deze auto omdat de Honda 100kg. op de trekhaak mag en dat is wel gewenst met 2 fietsen op de dissel.
Tja, wat is nu verstandig? heeft er iemand evaring met deze Honda CRV met CVT??

Groet Rene

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Jilger Mout antwoordt op 21 mei 2007:

Ik heb geen ervaringen met Honda, wel met CVT's. Een paar jaar geleden ben ik met een Volvo 340 1.4 CVT met een vouwwagen de Franse Alpen in gegaan (camping op ong. 1700 m hoogte).
Veel mensen hadden twijfels aan die combinatie (hoekige, zware auto, vouwwagen erachter en dan een 1.4 met automaat...) maar ik heb nog nooit beter in de bergen gereden!
Hét grote voordeel van een CVT is dat je motor altijd op een goed toerental drait voor wat betreft de trekkracht. In feite wordt je motortoerental in een ideaal gebied gehouden en regelt de CVT de bijbehorende snelheid.
Ik was eigenlijk best onder de indruk van de prestaties van die oude Volvo in de Alpen.


Rene Prooper antwoordt op 21 mei 2007:

Dankjewel Jilger voor je antwoord.
Inderdaad altijd het goede toerental. Misschien was mijn vraag niet duidelijk genoeg want de diskussie hier thuis is over de warmte produktie van de omvormer. deze zou te warm worden bij hellingen van 10 a 12 Percent. Mooi dat jij met een 1.4 motor al zo tevreden bent want als ik de geleerden mag geloven dan heeft bij een sterkere motor de CVT het gemakkelijker. Het toerental kan dan lager blijven.

Groet Rene Prooper


Hans antwoordt op 29 mei 2007:

Een 340 met CVT heb ik ook drie gehad. Dat dat maar een 1.4 was komt door het feit dat de riementransmissie maar kleine vermogens aankon. Nu heb ik een Nissan Primera 2.0 met CVT. En dat is het fijnste apparaat dat ik tot nu toe gehad heb in de 40 jaar dat ik traploos rijd. Mag er 1500 kilo achter hangen.
Jaren geleden heb ik gewinkeld bij Honda voor een CRV met CVT maar die mocht toen maximaal 800 kilo trekken. Mijn Kip Kompakt was dus al te zwaar.

Succes met je keuze, Hans.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker