Caravantrekker.nl

Zafira 1800 automaat

Jan klerx vraagt op 4 juli 2007:

is er een probleem met trekken van een caravan van max 1100 kilo
er word wel eens beweerd dat een automaat te warm word
bij het beklimmen van bergen 9italie0

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Bert antwoordt op 4 juli 2007:

Als je een verkeerde techniek toepast op hellingen bestaat er een gerede kans op oververhitting van de automaat in deze auto. Té langzaam op gang komen ofwel te langzaam blijven rijden. Het wegkomen lukt dus wel, maar het rijden op (steilere) hellingen gaat minder goed. Vergelijk maar eens goed de trekkrachtrapporten van deze en de handgeschakelde versie.

Hoe ermee om te gaan leren we je op ons BergTrainingsWeekend.

Als je op de snelwegen blijft hoef je geen problemen te verwachten, hoewel er al snel teruggeschakeld wordt naar de 2e versnelling op hellingen.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker