Caravantrekker.nl

Caravan inruilen

Dick vraagt op 22 april 2016:

Graag jullie mening.
Bij aankoop van een nieuwe auto is het gebruikelijk, dat je de oude auto inruilt op de dag, dat de nieuwe auto wordt geleverd.
Mijn vraag: is dit bij caravans afwijkend?
Toelichting: bij aankoop (dec. 2015) van een nieuwe caravan werd aangegeven, dat de nieuwe in mei zou worden geleverd.
Pas later bleek dat de dealer er wel van uitging, dat wij de oude caravan snel zouden inleveren (begin 2016). Het gevolg is dan, dat je niet meer kunt kamperen totdat de nieuwe is geleverd. En je moet dan maar afwachten wanneer dat precies is.
Ik vond het jammer, dat dit tijdens de verkoop niet ter sprake was gekomen.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Willem1 antwoordt op 22 april 2016:

Nee waarom zou dit anders zijn, het heet tenslotte ïn-"ruilen", tenzij het anders is afgesproken.
Ik neem aan dat U één koopovereenkomst hebt waarop de koop en de inruil zijn vastgelegd.

Zou het zijn gegaan zoals de dealer wil dan had u met de oude caravan een deel aanbetaald en dat is een andere situatie met risico voor de koper.


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 22 april 2016:

Dealers willen zo snel mogelijk de 'oude' caravan hebben zodat ze die eerder kunnen verkopen en ze er van uitgaan dat de caravan toch niet gebruikt zou worden in het winter en voor-seizoen. Maar zowel aanbetalen als het eerder inleveren van de caravan hoeft zeker niet.
De caravan overschrijven voordat de nieuwe geleverd is zou ik zeker niet doen. Bij een faillissement zou je dan immers je aanbetaling/caravan kwijt zijn.
Als je de dealer toch wil tegemoet komen door hem eerder jouw caravan ter beschikking te stellen kan je daar over onderhandelen maar er zeker niet automatisch van uit gaan.


dirk antwoordt op 22 april 2016:

Hallo Dick,

Wij kochten op de beurs okt 2014 ook een nieuwe en deze zou begin maart afgeleverd worden ,wij hoefden niets aan te betalen en toen ik vroeg wanneer wil je de caravan hebben zei hij je mag hem in jan brengen en dan schrijven we hem niet over natuurlijk maar je kan hem ook in maart omruilen voor de nieuwe. Nu werd onze nieuwe in maart afgeleverd dus geen probleem.
Als je hem niet overschrijf loop je weinig risico en mocht de dealer hem snel verkopen stort hij de inruilprijs op je rek en schrijf je hem over .
Hoop dat je nieuwe snel komt succes .


Willem1 antwoordt op 22 april 2016:

Overschrijven of niet het maakt niet uit, er ligt een contract waarin vast ligt dat de dealer de caravan heeft ingekocht en hij zal u bij inleveren een vrijwaringsbewijs geven.

Of hij u betaald of niet vanaf dat moment is de caravan deel van zijn handelsvoorraad ook al heeft u nog het kentekenbewijs waarop bovendien staat dat tenaamstelling geen bewijs van eigendom inhoud.

Maar dit is het sombere scenario en meestal gaat het goed natuurlijk. Vind alleen wel dat de TS het eerlijke verhaal moet weten.



Mart antwoordt op 26 april 2016:

Inleveren en niet overschrijven is niet echt verstandig. Als kentekenhouder blijf je dan aansprakelijk voor alles wat er met de caravan gebeurt, dus ook eventuele verkeersovertredingen.


Michel antwoordt op 26 april 2016:

@Willem1 als je een vrijwaring hebt is de caravan van jouw naam af. Je bent zoals gezegd gevrijwaard. Contract zegt nog niets tot de caravan daadwerkelijk geleverd is. Dus er klopt vrij weinig van je bijdrage


dabbertje antwoordt op 26 april 2016:

Wij hebben dat gewoon besproken. Wij hebben eind augustus 2015 een nieuwe caravan gekocht. Onze dealer wou onze caravan zo snel mogelijk. Normaal gaan we het hele jaar door met de caravan weg, maar omdat ik toch een ziekenhuisopname in het vooruitzicht had, gingen we eind september voor het laatst en konden we de caravan op 1 oktober inleveren. De nieuwe zou dan in januari 2016 worden geleverd zodat we met de Carnavalsvakantie weg konden gaan. Mochten we eerder weg willen, dan was het mogelijk om een caravan of camper bij de dealer te lenen. Daar hebben we geen gebruik van gemaakt.

Op 1 oktober werd netjes het inruilbedrag op onze bankrekening gestort en de caravan gevrijwaard. En eind januari hebben we onze nieuwe caravan opgehaald.

De dealer heeft onze oude caravan binnen 3 weken na inlevering kunnen verkopen en wij hebben een goede inruilprijs gehad. Zouden we tot januari hebben gewacht, dan was de caravan voor het gevoel van de koper weer een jaar ouder.

Laat wel het inruilbedrag uitbetalen als je de caravan eerder inlevert! En bespreek dit voordat je een handtekening onder het koopcontract zet.

Gr. Daphne


Willem1 antwoordt op 26 april 2016:

Kijk Michel, zoals Daphne het beschrijft zou het altijd moeten zijn en loop je geen financieel risico, keurig door de dealer opgelost.

Met een vrijwaring kan je alleen aantonen dat je niet meer de eigenaar van het voertuig bent bijv. i.g.v. een overtreding of na schade aan derden.
Als de dealer door insolventie moet stoppen en jouw inruil-caravan deel uit maakt van zijn voorraad kan je naar je centen fluiten.
Tja dat je het niet snapt kan niet helpen


dabbertje antwoordt op 26 april 2016:

Ik denk dat we niet te bang moeten zijn om het inruilbedrag te vragen als je de caravan eerder inlevert. Onze dealer vond het geen probleem, maar bood het niet zelf aan. Ik vond het toch wel een geruststelling dat bij het bericht van het faillissement van Erica Zeist (eind oktober) onze dealer in het begin van dezelfde maand ruim 11.000 euro op onze rekening had gestort. Je zou het maar kwijtraken, of veel moeite moeten doen om zo'n bedrag terug te krijgen bij een faillissement :(


Michel antwoordt op 26 april 2016:

Willem ik snap het wel degelijk. Er werd nergens in jouw bericht over geld gesproken alleen over de vrijwaring. Dan had je volledig moeten zijn.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Over gewichten

Er zijn altijd veel discussies over het gewicht van de caravan. Maar welke gewichten zijn belangrijk en hoe bepaal je wettelijk het (maximaal) gewicht? Is dat met of zonder kogeldruk?

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker