Caravantrekker.nl

Tjaffer

Vriesema vraagt op 3 juli 2016:

Ben van plan een Mega Tjaffer aan te schaffen.
Plastic auto met citroen visa onderstel(erg leuk/roest niet).
heeft een 1.5 dieseltje uit 1996 met 57 pk.
in de technische beschrijving staat max.koppel 9,7 bij 2250 tpm.
max.treingewicht 1950 kg.
Volgens mij moet hier gemakkelijk een vouwwagen van max.400 kg. achter kunnen.( ook de alpen in?)
Hoe zit het met mijn bestaande Kip kompakt ek 37 uit 1996(gewicht leeg 610 kg.?
Volgens de techn.beschrijving mag de auto max. 700 kg. geremd trekken.
Op een forum lees ik dat 2 tjaffer dieselrijders, met een puck eriba en een grote vouwwagen, moeiteloos de bergen in zijn geweest!?
Graag wat advies en alvast bedankt voor de moeite.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Caravantrekker (Menno) antwoordt op 3 juli 2016:

Ik ben bang dat je die Kip niet onder de 700 kg kan houden. Ga je ver over de 700 kg dan wordt de gewichtsverhouding al snel ongunstig. De aller kleinste Kip met de deur achterin lijkt me meer geschikt.


Rene antwoordt op 4 juli 2016:

Een Tjaffer! Hardstikke leuke wagens, lukt dat een beetje om een goede te vinden? ik zou het met een vouwwagen doen, kun je eerst oefenen in bijvoorbeeld de Posbank?


Robin antwoordt op 8 juli 2016:

Wat leuk, een Mega Tjaffer!
Een ontzettend leuk autootje dat doet denken aan de Méhari; hij is technisch overigens gebaseerd op de AX las ik op http://www.tjaffer.nl/
Als het je lukt de Kip niet zwaarder dan ca 750 kg te laten worden (140 kg laadvermogen is niet veel) dan denk ik dat de 1,5 diesel het wel redt. Naar huidige maatstaven een ouderwets blok, destijds een zuinigheidswonder.
De bakverhoudingen zijn aangepast aan zijn uiterlijk; de eindreductie is aangepast om traag en steil te kunnen klimmen. Da's ideaal voor (caravan)trekkers.
Zelf vind ik de Kip wat fors voor de auto, maar met beleid zal het zeker goed komen en met mooi weer kan op de bestemming het dak er af!


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker