Jan vraagt op 6 februari 2017:
Wie heeft er ervaring met het trekken van een caravan 1400 kg met een Mazda 2 liter automaat wanneer evt extra schakelen
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 6 februari 2017:
Heb je de reviews gelezen? Daar staat o.a.:
Ik rijdt ca.95 km/p.u. maar schakel de automatische versnelling op de stand manual,hierdoor kan ik bij het optrekken een hoger toerental halen, ik houd tijdens het rijden in de 5e versnelling het toerental op ca.2400 toeren, en bij een helling als het toerental zakt tot ca.2100 toeren schakel ik terug naar de vierde versnelling en trek dan door naar ca.3500 toeren en schakel dan weer door naar de 5e.De 6e versnelling gebruik ik niet. Ik rijd gewoon op de cruise control. Bij lange hellingen blijf ik in 4e versnelling rijden.
en een ander schrijft:
Daarnaast blijken de 6 versnellingen van de automatische bak wat gaten te vertonen. Bij een beetje vals plat omhoog in men van de vijfde naar de derde versnelling terug met een enorm verbruik en een overmatig motorgeluid. De automaat is daarom beslist geen aanrader bij deze combinatie. Zelfs op de beperkt heuvelachtige tolweg van Lille naar Parijs is de automatische bak continu aan het schakelen (erg hinderlijk).
Normaal rijdt men met de automaat in de vijfde van de zes versnellingen. Echter bij tegenwind op de vlakke schakelt de bak terug naar de vierde met veel extra kabaal en benzineverbruik.
Ook de berekeningen geven aan dat de zesde versnelling onbruikbaar is en de kracht in de viijfde beperkt is.
Peter antwoordt op 12 februari 2017:
JAN ,
Je kan ook een Caravan cursus volgen voor in de bergen en op vakantie op de grote weg .
Bij caravantrekker , kost wat maar nooit meer problemen
Groet P
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.