Caravantrekker.nl

Vijfde Versnelling

F.van Foeken vraagt op 26 september 2007:

Zijn er klachten over de vijfde versnelling in Hymer campers. Demijne begaf het al na 36.000 km. Fiat Ducato motor. Fiat geeft niet thuis tot nog toe.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

@Eric antwoordt op 26 september 2007:

Hing er een caravan achter de Hymer camper toen de versnellingsbak de geest ga?
Ik wist eigenlijk niet eens dat er caravans met versnellingsbakken bestonden... 😉


Jan@ antwoordt op 26 september 2007:

Die laatste zin begrijp ik niet helemaal @Eric


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 26 september 2007:

In bepaalde bouwjaren schijnt dat inderdaad een zwak punt te zijn. Kijk eens op specifieke camper forums. Ik heb ooit ergens gelezen dat reparatie kan zonder de hele versnellingsbak te verwijderen waardoor de reparatie minder duur uitvalt.


Koos antwoordt op 26 september 2007:

Jan deze website heet ; Caravantrëkker " vandaar ......

Van: @Eric
Datum: 26 September 2007 om 19:28

Hing er een caravan achter de Hymer camper toen de versnellingsbak de geest ga?
Ik wist eigenlijk niet eens dat er caravans met versnellingsbakken bestonden... 😉


Jan@ antwoordt op 27 september 2007:

Bedankt Koos, de humor ontging me in eerste instantie.


J.Veld antwoordt op 27 september 2007:

Kijk eens op www.campersite.nl, dan het forum --> zoeken --> 5e versnelling of iets dergelijks. Ik weet dat er genoeg tussenstaan.


Ger antwoordt op 27 september 2007:

Voor wat het waard is: Ik heb camperverkopers wel eens horen zeggen dat het geen probleem was om een camper, voorzien van een Fiat Ducato chassis en motor te kopen met een 1,9 JTD ipv een 2,8 JTD. "We zetten er even een andere chip in en U heeft net zoveel vermogen als een 2,8 JTD." zo sprak de verkoper. Bij een camperleverancier in Duitsland vernam ik dat er kennelijk verschil zit in de versnellingsbakken en met name de genoemde vijfde versnelling. Die zou het geweld van een "opgekrikte" 1,9 JTD niet aankunnen terwijl de 2,8 met bijbehorende versnellingsbak dat wel zou kunnen. Volgens de betreffende dealer vliegen bij de opgekrikte 1,9 JTD's bijna structureel de vijfde versnellingen uit de bak met een dure revisie tot gevolg. Zijn advies was; Koop een 2,8 als je power wilt heb je geen probleem met de versnellingsbak. Zoals gezegd: Voor wat het waard is, wie het zeker weet mag het zeggen.


J.Veld antwoordt op 27 september 2007:

Voor degenen die nog niet in het forum hebben gezocht op campersite.nl

De Fiat Ducato's vanaf +- '92 tot +- 2000 hebben allemaal een te licht afgelagerde 5e versnelling. Dit is opzich geen probleem als je er rekening meehoudt. Veel mensen rijden met een te lage snelheid in de 5e versnelling, waardoor deze zeer extreem belast wordt, zeker bij acceleratie (bergop!) Zeker de camperversies met de verschrikkelijke luchtzakken bovenop (alkoof) worden dus extra zwaar belast. Er is maar één remedie om de versnelling heel te houden. Niet onder de 80 in 5, en tijdens het versnellen vanaf 80 terug naar z'n 4.

Dus ook niet 90 km/u een heuveltje op in Duitsland in z'n 5! Terug naar 4.

Op de bovengenoemde website is dit onderwerp al veelvuldig aan de orde geweest.


Bert antwoordt op 27 september 2007:

Hiermee zijn we ook weer geheel on topic: ook met een caravan achter een auto moet je dat niet doen.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Genuanceerd advies

Het oordeel over een combinatie in één conclusie samenvatten is lastig. Het vraagt een veel genuanceerder advies. Vandaar dat het vernieuwde Trekrapport een E-book is met zo'n 30 pagina's vol met informatie.

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker