Caravantrekker.nl

Het tunen van een Kia Sorento 2.5 CRDi VGT

Huib vraagt op 27 oktober 2007:

heeft iemand ervaring met het tunen van deze auto? een adres, prijzen en eventueel resultaten t.a.v het verbruik?
ik trek een zware caravan met deze auto (2000kg) maar vindt het verbruik erg hoog.

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Caravantrekker (Menno) antwoordt op 27 oktober 2007:

Verwacht niet dat het verbruik veel omlaag zal gaan. Het is en blijft een grote zware auto.


Rob antwoordt op 28 oktober 2007:

Rijd je zo'n auto, moet je niet over verbruik zeuren. Had je eerder kunnen bedenken!!


Ger antwoordt op 28 oktober 2007:

Verbruik is hoog? Wat is hoog? Ik trek een 1400 kg caravan met een Opel Astra 1,7 cdti (101 PK). Die heeft een vebruik van 1 : 18 gemiddeld zonder caravan. Met caravan is dat verbruik 1 : 7 tot 8 gemiddeld. Even stevig wegtrekken bij de verkeerslichten is nog leuker. Dan zegt de verbuiksmete van de auto dat er per 2 kilometer een liter diesel doorgepompt wordt. Dat is pas verbruik. Ergo: Koop je zo'n Sorento en laat je dat ding doen waar hij voor gemaakt is (=trekken) moet je inderdaad niet zeuren over verbuik. Ga je hem tunen verander je o.a. het koppel en het vemogen, dat gaat omhoog, en hetzelfde is dan van toepassing op het verbuik. Helaas


Roel antwoordt op 28 oktober 2007:

Menno, het verbruik zal door tunen helemaal niet omlaag gaan!
Het meest gewaardeerde en gewenst resultaat van tunen is vermogenswinst. Dit gaat echter alleen door (marginaal) optimaliseren van efficiëntie. Daar de meerderheid van de gebruikers dat niet echt interressant vindt (die kopen een Daihatsu) zal het veelal gaan om groter vermogen. Door efficiënter méér brandstof om te zetten in dezelfde motor krijg je méér vermogen.


Peter antwoordt op 28 oktober 2007:

Uw vermogen zal omhoog gaan, maar kan de motor dat vermogen aan en uw koppeling enz.... hoe zit het daarmee? Voor adressen ga je naar google en tik chiptuning in.


pieter antwoordt op 6 december 2007:

je kunt op Ziptuning Utrecht (staat ook op sid van NCC) kijken daar krijg je direct antwoord en inzage in de berekening incl de prijs met montage. tevens 3 jaar garantie. ben zelf ook met die afweging bezig. reacties welkom????
veel succes Pieter


Jerry antwoordt op 7 december 2007:

Het verbruik kan bij een juiste tuning wel naar beneden gaan.
Vaak gaat de turbodruk omhoog en heeft de motor zo meer lucht bij flinkt vermogen vragen.
Voor de tuning had hij minder lucht maar werd er wel meer diesel ingespoten die daarna niet helemaal verbrand werd.
Wat weer een rookpluim achter de auto tot gevolg had.
Dus als je na de tuning geen rokende diesel meer hebt op die lange helling naar boven dan zal hij zuiniger in verbruik zijn.
Behalfe als je die extra vermogen gaat benutten door nog sneller naar boven te rijden of op te trekken bij het stoplicht.
Dan neemt het verbruik weer toe.


dirk antwoordt op 7 december 2007:

Alles draait om een zo gunstig mogelijke verhouding tussen brandstof en lucht. Als je je wagen laat chiptunen, wordt niet alleen de turbodruk (en dus ook de luchthoeveelheid) opgevoerd, maar ook de hoeveelheid van brandstof. Een grotere turbodruk en een gelijkblijvende hoeveelheid brandstof werkt averechts. Let wel; dit is van toepassing op maximale belasting. En daar is het met de vermogensverhoging om te doen. In uw geval kán het een (kleine) brandstofbesparing opleveren. Dat zal dan alleen tijdens acceleratie en "bergop". plaatsvinden. Puur gebaseerd op het feit dat de motor minder op z'n tandvlees te hoeven presteren om bij gelijkblijvende condities in beweging te komen / blijven. Op het rechte stuk zal er niet veel veranderen. Let wel, het kán een geringe brandstofbesparing opleveren. Een garantie is uiteraard zo op de theorie gebaseerd, niet te geven. Die info kunt u elders op de digitale wereld wel vinden.
Als u de Sorento wil laten tunen, puur om het verbruik te reduceren tijdens het trekken van de caravan, zal u ontzettend veel vakantiekilometers dienen te maken om de tuningskosten terug te verdienen. Enige informatie-inwinning bij de diverse tuningsbedrijven is derhalve aan te bevelen. Let wel, die ondernemingen voorzien u wel van een enigszins rooskleurig verhaal. Voor hen is het commercie. En zoals we allen weten, zijn is een commercieel relaas niet altijd een practisch gegeven.
Succes!


Roel antwoordt op 7 december 2007:

Huib, terugkomend op jouw eerste vraag aangaande het verbruik is alles terug te voeren op een natuurkundige wet.

Het komt erop neer dat om vermogen van de motor te kunnen gebruiken zul je er eerst energie in moeten stoppen, brandstof.
De verbrandingsmotor heeft een mechanisch rendement van zo'n 25%.
Dit betekent dat voor elke pk of kW er 4x meer energie in zal moeten.
Rendementsverbetering door 'chiptunen' is erg beperkt en dan alleen nog maar in bepaalde toeren wat vaak hoog tot maximaal toerental is met als keerzijde minder rendement bij andere toerentallen en belastingen (dus meer verbruik bij 60km/uur bv).
Wat wel mogelijk is, is de hoeveelheid brandstof vergroten. Dit heeft echter alleen zin als er ook meer verbrandingslucht aanwezig kan zijn om ook alle brandstof te kunnen verbranden.
Hierdoor wordt bereikt wat we willen: meer vermogen!
Meer vermogen komt dus voort uit; meer brandstof+meer
lucht+meer toeren. (=eerder versleten) Je begrijpt natuurlijk dat turbomotoren hiervoor relatief makkelijk zijn te manipuleren.
Er zijn helaas nog geen tovertruuken beschikbaar waarmee we de natuurkunde kunnen foppen om bv een motor een hoger rendement te geven. Pas dan kunnen we spreken van brandstofbesparing.


Rico antwoordt op 10 december 2007:

Mijn vorige bus (Opel Vivaro 1.9DTI) heb ik bij Chipmeister laten voorzien van een andere chip. Da's me prima bevallen. Solo merk je heel erg goed dat de motor veel harder trekt. Als je daar gebruik van maakt, en dus eerder dan voorheen opschakelt en later terugschakelt kun je een iets beter brandstofverbruik realiseren. Bijgehouden over 15000 km met originele chip en 130000 met snellere chip bleek het verbruik gechipt 1:12,5 te zijn tegen 1:12,2 bij originele chip.

Er zit echter een adder onder het gras. Bij aangekoppelde caravan zul je wel gebruik gaan maken van het extra vermogen en koppel. Dit heeft wel degelijk een hoger verbruik tot gevolg, met name in bergachtig gebied. Verbruik met moeite 1:9, tegen 1:10 met originele chip. En dan gebruikte ik het alleen nog maar op korte hellingen. Bij lange hellingen neem ik altijd wat gas terug. Ik hoef niet persé als eerste boven te zijn.....

Dus ja, bij normale omstandigheden kun je een iets lager verbruik realiseren. Maar als de motor harder moet werken, gooi je die gerealiseerde winst met bakken uit de uitlaat! Chippen moet je zien als het soepeler maken van de motor, niet om hem alleen maar zuiniger te maken.


Roel antwoordt op 10 december 2007:

Rico, jouw brandstofbesparing is meer te danken aan een veranderde rijstijl en niet zozeer een direct gevolg van het 'chippen'.
Doordat de motor na het chippen vlgs jouw eigen zeggen 'soepeler' gemaakt is kan hij in lager toerengebied meer aan. (meer koppel beschikbaar door meer brandstofinspuiting en hogere turbodruk(=meer lucht)). Minder toeren maken resulteert in een lager brandstofverbruik. Het is dus door het gebruik dat er minder brandstof wordt verbruikt.
Indirect wél een gevolg van chippen.

Eenzelfde resultaat mag verwacht worden van een motor met meer vermogen. Deze hoeft dan niet zo hard te werken en kan dus in een idealer toerengebied hetzelfde bereiken als een motor die hetzelfde vermogen levert maar bij hoger toerental.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Wet- en regelgeving

Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker