Chris vraagt op 15 oktober 2008:
Caravantrekker.nl heeft mij uitstekend geholpen een nieuwe trekauto te kiezen.Één vraag heb ik nog: de relatie tussen de scores van de diverse onderdelen(topsnelheid acceleratie etc) en de eindscore snap ik niet altijd. Voorbeeld: de combinatie van de VW Polo IV 1.6 aut 105pk met de Kip Kompact 37EK Special scoort totaal 28 sterren op de onderdelen met een eindscore van 4 1/2 ster. Een combinatie van deze caravan met de Toyota Auris 1.6VVT-i (MMT) 124pk scoort op de onderdelen minder (totaal24 sterren) met een hogere eindscore van 5 sterren. Kan iemand dit verklaren?
knutsel antwoordt op 15 oktober 2008:
ik heb hetzelfde gezien met een bmw 1 met 1600cc en een golf 1600 FSI de bmw heeft samenvattend een halve ster meer , maar onderling per onderdeel heeft hij minder sterren ?
Bert antwoordt op 15 oktober 2008:
De Trekkersscore is niet simpel het delen van het totaal aantal deelsterren door zes. Bepaalde aspecten krijgen een zwaarder gewicht, andere minder. Een gewogen gemiddelde dus.
Die aspecten kunnen voor u als gebruiker qua belangrijkheid dus wel eens anders uitpakken. Het doornemen en vergelijken van de achterliggende prestaties is aan te bevelen!
Rob antwoordt op 15 oktober 2008:
Cilinderinhoud van diverse merken, zelfs als ze dezelfde motor gebruiken, zijn niet blindelings met elkaar te vergelijken.
Een Polo met 1.6 heeft een heel andere karakterestiek als de Yaris1.6. OOK de versnellingsbak speelt een belangrijke rol in de kwalifikatie qua sterren.
Dus simpel er van uit gaan dat dezelfde inhoud gelijke uitkomsten bied, gaat niet op
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.
Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.