Caravantrekker.nl

Gewicht auto & Avento

Arnold vraagt op 22 november 2008:

Wie heeft er een goed advies!!!
Ik ben een beginnende caravan kampeerder.
Ik heb een Opel Astra 1.6 club, en mag volgens kenteken bewijs tot 1000kg trekken.
Ik kan een Avento caravan van iemand overnemen, die ik overigens graag achter mijn Opel Astra wil laten hangen in de zomer van 2009.

Caravan Massa ledig voertuig is: 784 kg

Caravan Maximum massa voertuig is: 1150 kg

Laadvermogen is aldus: 366 kg

Dit bekent dus dat ik de caravan mag beladen met 216 kg achter de Opel Astra.

Is dit te halen betreft de benogdigde kampeer spullen extra?
Te denken aan: Voortent, stokken, kleding 4 personen.
Wat is jullie ervaring betreft mee te nemen gewicht?
Ik ben erg benieuwd of ik er verstandig aan doe.

groetjes, Arnold

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Caravantrekker (Menno) antwoordt op 22 november 2008:

Ik neem aan dat die Avento al wat ouder is? Grote kans dan dat het werkelijk leeggewicht hoger is dan 784 kg. Er blijft dan natuurlijk wat minder laadvermogen over. Ik zou de caravan voordat je hem koopt even laten wegen, dan weet je hoeveel je nog laden kunt. Wordt dat minder dan pakweg 150 kg dan is dat niet rieel. Daarnaast natuurlijk niet te veel meenemen en zware dingen in de auto leggen.


Gerrit antwoordt op 22 november 2008:

Een astra 1.6 club? Welk type betreft het? Als het de versie met 75 pk is, is het niet aan te raden er een caravan achter te hangen.

Een andere vraag die bij me opkomt is of het kenteken gewicht van de lege auto minimaal 1150 kg is. Zoniet, dan moet je een B-rijbewijs hebben.

Zelf laad ik altijd de zware spullen zoals voortent en stokken in de auto. Hoe zwaarder de auto en lichter de caravan, hoe beter de combinatie rijdt.


Tijs antwoordt op 22 november 2008:

Mijn tip is: ga gewoon eens met de spullen die je in de caravan wilt meenemen op de weegschaal staan. In ons geval komt dat bijv. neer op het volgende lijstje:
gasflessen 18
verlengsnoeren 11
dekmatras 15
water (toilet) 30
dekbedden en kussens 15
pannen, servies, bestek 12
levensmiddelen 20
boeken & tekenpapier 15
kleding 80
schoenen 10
leveler 2
toiletchemicaliën 5

Wij nemen dus wel toiletspoelwater mee ivm kleine kinderen die op de meest ongelukkige momenten ineens naar het toilet moeten. Ligt boven de as dus weinig last van het klotsen. Drinkwater neem in flessen in de auto mee: watertank ligt achterin de caravan en daar vind ik 50 liter te veel bewegen.

Leg inderdaad de zware dingen in de auto: voortent en stokken hoef je dan in je overweging niet mee te nemen.

En naast de voorgaande adviezen: bereken even hoe de combi het doet met een trekkrachtrapport.


@Eric antwoordt op 22 november 2008:

Ik heb ervaring met een Astra G Station 1.6 Pearl uit (ik meen) 2000.
Motor was 1.6-8V met 85 Pk en 135 Nm.
Max aanhangergewicht voor deze uitvoering was ook 1000 kg.

Heb gereden met een Caravalair van 1000 kilo geladen, ging op zich prima.
Hoeveel de Caravalair leeg mocht woog weet ik helaas niet meer, ik gok iets van 850 kilo.
Achterbak van de auto was behoorlijk beladen met zware dingen zoals grondzeilen, stroomkabel, campingtafel, kratje met eten en drinken etc.
In de caravan alleen hoofdzakelijk kleding en lichte volumieuze goederen zoals kinderwagen.

Ook de Alpen in geweest, hield niet over maar ging wel.
Stabiliteit was wel oke, mede gezien de "oppompbare" achterdempers die volgens mij extra waren op de Pearl uitvoering.

Je hebt overigens wel een E achter B rijbewijs nodig denk ik!


Arnold antwoordt op 22 november 2008:

Allen hartelijk dank voor jullir nuttige advies.
De Avento is van 1989
volgens kentekenbewijs Massa ledig gewicht Opel: 1054 kg
de astra is overigens geen station maar een HB.
zoveel mogelijk in de auto plaatsen lijkt mij ook een goed plan.
Ik heb geen flouw idee wat alle spullen die je nodig hebt wegen, maar gezien jullie geweldige tips kom ik al behoorlijk goed weg.

Bedankt allemaal.

Groetjes, Arnold


@Eric antwoordt op 22 november 2008:

Massa ledig gewicht Opel = 1054 kg schrijf je.
Je hebt dus een E achter B rijbewijs nodig dan.
Indien je dat niet hebt kun je proberen de max massa van de Avento te laten verlagen naar 1050 kilo, dan heb je genoeg aan een B rijbewijs.


Arnold antwoordt op 22 november 2008:

Hallo Eric,
Ik heb inderdaat Rijbewijs BE.
Maar ik vraag mij gewoon af of 216 kg bij het ledige gewicht van de caravan wel genoeg is. Volgens mij neemt de gemmiddelde nederlander meer mee.
Ik denk dat ik de caravan na aankoop maar moet wegen, dan weet ik in iedergeval wat ik er nog in kan gaan plaatsen.

Bedankt,

Arnold


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 22 november 2008:

Heb je het hulpje hier op de site al gevonden wat een en ander zoal weegt? Zie http://www.caravantrekker.nl/algemeen/lading.php


antwoordt op 22 november 2008:

En dan ga je daar net als de gemiddelde Nederlander ruim overheen. 😉


Arnold antwoordt op 22 november 2008:

Heeft er iemand van jullie problemen bij een caravan controlle gehad? Overgewicht ect.

Arnold


Hans antwoordt op 23 november 2008:

Natuurlijk kun je met een 1.6 een caravan trekken. Als de combinatie maar goed bij elkaar past.
Vroeger ging ik met m'n ouders in een Simca 1100 + caravan naar zuid italie.
Zal dat tegenwoordig ineens niet meer lukken dan....?


RobD antwoordt op 23 november 2008:

Vroeger, mooi om te horen, Enne Hans: dit zal nog wel lukken hoor, in zijn één kom je overal. Hang achter dat Simcaatje een caravan van vandaag en je staat stil bij 5% helling.
Vroeger (alweer) was het totaal gewicht v.d. caravan ook een stuk lager, de caravans waren kleiner.
Vroeger (mooi toch) is niet te vergelijken met heden.


gert antwoordt op 23 november 2008:

ga dan lekker terug na vroeger.
begin om te wonen in roemenie of zo dat is een jaar of 35 terug

gert


Arnold antwoordt op 23 november 2008:

Leuk alle reacties, maar laten wij het eigenlijk over het gevraagde onderwerp hebben graag.

Brand los!!!!

Arnold


Ronny antwoordt op 23 november 2008:

Arnold,
Je moet ervan uit gaan dat je toch 150kg in de caravan moet kunnen laden. Als dat niet kan moet de rest in de auto. ik begrijp dat daar reeds 4 personen met alle toebehoren in zitten dus dat wordt krap.
Ik denk dat je je niet alleen zorgen moet maken over laadvermogen, maar ook over het vermogen van je auto. Mijn vorige wagen, een Renault Scenic 19D met 65Pk trok een hutje van max 870Kg (krijgt op deze site 1/2 ster), wij reizen maar met twee en ik heb hem na enkele kampeervakanties verkocht wegens veel te licht bevonden.
Ik weet niet hoeveel vermogen je Astra in huis heeft maar met 4 pers met bagage en een beladen caravan zal het toch zwoegen zijn.


Han antwoordt op 23 november 2008:

Heren, Goed lezen.
ALS DE COMBINATIE GOED BIJ ELKAAR PAST!
Is een 1.6 geen probleem.


antwoordt op 23 november 2008:

Ben ik helemaal met je eens Han. (😉!!!!!!)
Als het spul er goed uitziet dan past het bij elkaar en dan maakt het niets meer uit wat voor motor het spul van zijn plek krijgt. (Als er maar een 1e versnelling inzit).


antwoordt op 23 november 2008:

Volgens kenteken mag de Astra 1000kg trekken.
De caravan mag 1159 wegen.
Je kan hier dan toch niet spreken van een ‘passend stel’?

Niet dat het niet kan, maar ideaal is anders.


@Eric antwoordt op 23 november 2008:

Ach, theoretisch mag/kan Arnold 213 kilo laden (als het leeggewicht van de Avento echt 784 kilo is)
Caravan weegt dan 1000 kilo en da's max voor de Opel.
Ideaal is natuurlijk anders maar gewichtsverhouding auto caravan komt dan uit op 77% met standaard belading van 250 kilo in de Astra en dat is zo gehaald met 4 personen.

Opel is altijd wel voorzichting met max. trekgewichten dus dat komt best wel goed! (sprak hij uit Opel ervaring 😉 )


Arnold antwoordt op 23 november 2008:

Hoi Eric,

Bedankt voor de reactie, ik heb zoals je hebt gemerkt geen ervaring op caravan gebied, maar heb de laatste jaren met een omgebouwde Alpenkreuzer achter mijn Opel gereden.
Perfecte bagage wagen trouwens!!! Deze bagage wagen zat trouwens flink beladen, alleen heb ik nooit gewogen hoeveel ik meetrok naar zuid Duitsland en 2x naar Frankrijk.
Ik heb toen wel gemerkt dat ik in zuid Duitsland flink mijn gaspedaal moest indrukken tijdens de klimmen naar boven op de auto bahn. Maar dat was heel goed te doen.
Nu kom ik voor de keuze: is een aravan te doen met deze auto,maar misschien maak ik mij wel teveel zorgen.

Groetjes,

Arnold


antwoordt op 23 november 2008:

Arnold, huur eens een vergelijkbare caravan voor een weekend.
Weekendje Ardennen en je weet alles. Kan je gelijk een vooraf gemaakt trekkracht rapport van deze site interpreteren


Ronny antwoordt op 23 november 2008:

Arnold,
Een omgebouwde Alpenkreuzer is geen caravan. Je zult merken dat de luchtweerstand van je caravan de grootste vijand is van je 1600cc motor op de autowegen (zeker met tegenwind). Als je in de bergen komt (beladen met 4 pers ...) denk ik dat je amper nog vooruit komt. Een combinatie van beiden vb autosnelweghelling 5% met tegenwind zal je heel snel naar 3e of evt 2e versnelling laten schakelen.


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 23 november 2008:

Wat is er mis met schakelen naar de 3e of 2e versnelling? Dat zouden meer mensen moeten doen😉


@Eric antwoordt op 23 november 2008:

Maak je geen zorgen, zolang je de de Alpe d'Huez of andere mooie bergen niet op wilt komt het echt goed.
Wel durven schakelen, 3e of zelfs 2e versnelling naar boven gaat ook prima, 't hoeft niet allemaal in de 5e versnelling, da's voor de TDI's, niet voor jouw Astra.


joop antwoordt op 1 maart 2009:

een 1.6 met het gewicht vindt ik de auto te licht reken de bagage en het aantal personen die je in de auto mee neemt ook in de auto die zal ook zeker beladen zijn in ben van mening dat een 1.6 te licht is voor dit type caravan heb zelf een opel astra 2.0 met een beladen van 850 heb dan nog genoeg over voor in nedeland is het genoeg een 1.6


janka antwoordt op 1 maart 2009:

Het hele verhaal is wel OT maar...
tsjonge jonge joop, dat is toch bijna niet te lezen! Had je haast soms?


joop antwoordt op 1 maart 2009:

ja een beetje haast maar wel te begrijpen toch


joop antwoordt op 1 maart 2009:

janka ik had een beetje haast. Even terug te komen op het verhaal van arnold vindt ik de opel astra 1.6 met wat hij trekken wil te licht en raad het ook af de eerste de beste klim die hij tegen komt is een probleem het is niet alleen het gewicht van de caravan meer ook nog eens de personen en bagage in de auto allemaal gewicht dat de auto moet trekken .
ben zelf jaren met een alpemkreuzer op vakantie geweest maar dat is een heel ander verhaal heel fijn rijden en met 500kg geladen is het te doen met een 1.6 motor heb een caravan van 650kg geladan is het dan 850kg met de opel astra caravan 2.0 is dit zeker te doen en heb dan nog wel trekkracht over arnold reken maar uit wat jij van plan bent te doen met vier personen en het gewicht van de caravan en wat de auto mag trekken en zoals ik las neem je ook nog vier personen mee en bagage dan blijft er niet veel meer over aan trekkracht .dus niet doen .beste janka heb ik zo mijn best gedaan zonet was het wat onduidelijk oke .


@Eric antwoordt op 1 maart 2009:

@joop: lees even mijn ervaring van 22 November 2008 om 19:43

Best te doen die combi zolang je de Avento maar niet zwaarder belaadt dan 1000 kilo.



joop antwoordt op 1 maart 2009:

even een reactie op het verhaal van Eric
Het is wel te doen metde combinatie van arnold maar wel in nederland . met een alpenkreuzer rijden is wel heel iets anders heb daarmee route de napolion gereden in zuidfrankrijk was wel even slikken met een 1.4 ford escord steiging van 12% in zijn eerste versnelling mijn ervaring is dan ook blijf ruim onder het trekvermogen heb je geen last dat je niet meer vooruit kom als je een helling tegen komt .dus de combinatie van arnold vind ik te licht met een 1.6 motor niet alleen de combinatie maar ook de belasting voor de motor . heb je een andere mening hoor ik het graag voor mij is het ook de eerste keer met een caravan maar heg wel gemerkt gat ook de wind een belangrijke rol speelt voor het vermogen .


RobD antwoordt op 1 maart 2009:

Arnold je vraag: "is dit te halen betreft de benogdigde kampeer spullen extra? "
Legio antwoorden inmiddels, maar wat wil je ermee? Nederland?
Verre buitenland? Realiseer je dat er in het 2e geval bergen en hellingen genomen moeten worden.
Wat versta je onder kampeerspullen extra? Een gem. uitrusting of gaan er extra goederen mee?


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker