Leon vraagt op 11 november 2010:
Ja, wij willen dit jaar naar de zon. We hebben het slechte weer gehad in NL. We hebben al wat jaartjes met onze kinderen vakantie gevierd in NL, maar willen nu toch echt naar het zuiden.
We hebben alleen een erg grote caravan en vragen ons af of je de caravan dan wel goed kwijt kunt op de camping. In Nederland hadden namelijk al soms wat moeite, maar misschien zijn de plaatsen in Frankrijk kleiner??
We hebben een Adria 732 (twee assen) en hebben er een VW passat 2.0HDI (2008) voor. In Nederland gaat dit prima met deze combinatie, maar vragen ons af of dit ook gaat in het buitenland?
We gaan sowieso met deze combinatie, maar willen toch graag tips, etc. We willen naar de Ardeche...en omdat we met caravan gaan in 2 dagen (1 overnachting doen)
Ik hoop op ervaringen/tips met het rijden door Frankrijk met grote caravan en hoe het gaat op de campings.
Jan antwoordt op 11 november 2010:
« Maak hier een berekening!
Rob N antwoordt op 11 november 2010:
Als je er in Nederland mee kunt rijden lukt het ook in Frankrijk mits je geen gekke dingen doet, rustig aan en geen 130 moeten/mogen/willen rijden je hebt vakantie.stippel je route een beetje van te vooren uit en neem route kaarten mee als je het niet zeker weet vertrouw nooit alleen op je tomtom die kan ook kuuren krijgen in de warmte. je krijgt hier vast meer tips dus succes.
Dirk antwoordt op 11 november 2010:
@Leon wat je wel meer ziet ook met grote Campers dat is twee plaatsen reserveren.
Kan uit je verhaal niet opmaken dat er nog kinderen meegaan zoja moet je toch in het hoogseizoen waarschijnlijk en is reserveren meestal noodzakelijk.
En in het voor en naseizoen gaat het meestal wel maar twee plaatsen heb je vaak wel nodig mits je de auto op de parkeerplaats zet dan gaat het waarschijnlijk wel.
Geert antwoordt op 11 november 2010:
Een volkswagen HDI ??
Nieuw type ?
Is t nu een VW TDI of en citroen of peugeot HDI ?
antwoordt op 11 november 2010:
Over het rijden met zo'n bakbeest kan ik je niets vertellen.
Wel iets over de campings.
In F komt het steeds vaker voor dat caravans met "double essieux" niet welkom zijn of alleen als er een forfait (extra) wordt betaald van 35 tot 75 euro per nacht (ja, je leest het goed). Lees goed de kleine lettertjes onderaan op de tarievenlijst.
Nu hoef je niet direct te schrikken, maar ga er met beleid mee om, dwz maak van te voren goede afspraken en ga je op de bonnefooi rijd dan nooit direct de camping op maar laat je combi op straat staan en ga eerst op de receptie praten .
Ik heb meegemaakt dat een duitser die geen afspraken had gemaakt zich blauw moest betalen bij vertrek. Ruzie die hoog opliep en de campingbaas die dreigde de gendarmerie te bellen. Een paar dagen later komt een nederlander die doet zoals bg en hij is welkom voor het normale tarief.
Doe er je voordeel mee.
vrgr
JT®
Peter antwoordt op 11 november 2010:
Dat klopt wat JT schrijft,dat heeft er mee te maken dat camping eigenaars liever geen"gens de voyage" nomaden, op hun terrein willen,deze rijden meestal met zeer grote dubbelassers en zo kunnen ze deze mensen weren zonder te discrimineren.
Groeten Peter.
edwin antwoordt op 12 november 2010:
Ik breng en haal je caravan wel, met de meeste bagage erbij. Ook de koelkast, vriezer, magnetron voor in de voortent kan mee. Kunnen jullie rustig zonder zorgen naar Frankrijk rijden. neem kontakt op.....
Bob antwoordt op 13 november 2010:
Wat een onzin meningen hier.
Alleen Rob N schrijft de waarheid
Laat je niet afschrikken door de medekampeerder die 4.00 m al erg lang vinden en 2.10 breed
Verder geen ervaring hebben met een iets grotere caravan en alles van horen zeggen hebben.
Rij al jaren met een tandemasser ook in Frankrijk.
Nooit maar ook nooit geweigerd op welke camping dan ook.
Dubbel tarief is mij ook onbekend.??
Voor de duidelijkheid ik bespreek niet (dat is de vrijheid van het kamperen) en ging ook altijd in het hoogseizoen.
In de streek waar jij heen gaat ben ik ook geweest.
Stond zelfs vier maal op in het meest toeristische deel wat daar is Vallon Pont d'Arc (Ardeche) voor de kenners er zijn daar drie campings die daar op een rijtje liggen zelf op Camping: Nature Parc L'Ardéchois en Camping: Mondial (zonder te bespreken)
Geen dubbeltarief en geen weigeringen.
Laat je niet gek maken en Leon 😉
RobD antwoordt op 13 november 2010:
Fijn dat er dan tenminste nog één de waarheid spreekt en verstoken is van open staan voor andere ervaringen.
Theo antwoordt op 13 november 2010:
@Bob
Wat een onzin meningen hier.
Alleen Rob N schrijft de waarheid [\i]
Meningen en waarheid zijn totaal verschillende grootheden. Om deze te vergelijken is .........echt onzin.
Leon antwoordt op 13 november 2010:
Ik laat mij ook niet gek maken.
Kan er uiteraard evt. wat aan hebben al die ervaringen, etc.
Wij vinden het fijn om te kamperen, maar willen ook een beetje luxe, vandaar de grote caravan.
Verder hebben wij een zoon in een rolstoel die al alle ruimte nodig heeft, met slapen kan daar niet nog eens iemand naast. Naast deze zoon hebben wij nog 2 kinderen. Een beetje ruimte is dus wel fijn, maar in ieder geval bedankt voor de ervaringen en reactie's...meer is altijd welkom
Het rijden moet dus goed gaan met mijn VW passat 2.0TDI uit 2008....daar ging het mij voornamelijk om.
Willem antwoordt op 13 november 2010:
Ook ik sluit me aan bij RobN en Bob,
Al het andere is nonsens.
Wij rijden al ruim 20 jaar met Tandemassers van rond de 900 lang en 250 breed en nog nooit geweigerd, maar dat geloven de meeste hier niet. lleen maar Blablabla verhalen en dan rdjen ze zelf in ee enkelasser.
Ook in het hoogeizoen zonder te reserveren overal welkom.
Dus Leon laat je niet gek maken, klein tipje : je hebt toch wel BE he !
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 13 november 2010:
Leon, ik neem aan dat je een berekening hebt gemaakt en onze conclusie hebt gelezen?
De caravan is eigenlijk (iets) te zwaar voor de trekauto en mede gezien de afmetingen van de caravan en/of geringe toegestane kogeldruk van de auto vinden wij dit een af te raden combinatie is om veilig mee te rijden!
Op met name de hellingen naar beneden die je zal tegenkomen op weg naar Frankrijk moet je echt niet harder dan 70 km/u rijden! Sowieso ondanks dat het wellicht stabiel aanvoelt en je trekkracht meer dan voldoende is rijd niet te snel. 80 km/u is hard zat!
Bert antwoordt op 13 november 2010:
Slecht weer in Nederland? Viel vandaag, gisteren en eergisteren best mee! 😉 Ik gaf donderdag een Vlaams echtpaar een caravantraining en die verwoordde 'het weer' op deze manier: "in Antwerp is het altijd goe weer, het waait en regent vaak goe en soms sneeuwt het ook goe, dus het is 'r altijd goe weer!
Maar je wilt wel eens wat Leon en ga vooral verder 'je grenzen verkennen'! De Ardèche is een fraai en dus geliefd reisdoel van heel veel Nederlanders. Dat het in de schoolvakanties erg vol is, is helaas ook het geval. Ik heb zelf nooit de beperkingen en risico's van tegenvallers van vooraf reserveren willen accepteren en heb desondanks in drukke toeristische streken als de Ardèche, de Dordogne en de Tarn met soms wat moeite (in de schoolvakanties) altijd een plek gevonden. Ik ging dan net buiten de drukke regio een Municipalletje op en de volgende ochtend redelijk vroeg reed ik 'het bedreigde gebied' in en vond dan voor de middag altijd een camping en plek die tevredenstellend was.
Hoe jij dat dus gaat doen staat je vrij en hangt van je omstandigheden en wensen af. Als je, zoals je stelt in je vraag, er twee dagen over wilt doen en dan vervolgens vakantie gaat vieren, dus niet het 'risico' dat je een dag rond moet dolen op zoek naar een fraaie en perfecte enz. camping, maar vooraf de zaken wilt regelen? Dan ga je via het web op zoek naar campings die geschikt lijken. Dan lijkt het me redelijk essentieel dat je contact zoekt met de camping en vraagt of je met een caravan van xxx meter lang en xxx bijzettentjes überhaupt een plek beschikbaar is en er ruimte is voor die lengte. Ik zou niet meteen vertellen dat het om een tandemasser gaat. Dat doet feitelijk niet ter zake. Jij als 'Ollander wordt niet geweigerd als je aan de poort staat met je dubbele wielstel, zoals hierboven erg z/w al is toegelicht....
Het rijden in Frankrijk via de Péages gaat probleemloos, behalve op de beruchte zwarte zaterdagen. De wegen zijn erg breed en goed onderhouden en risico's bestaan juist (alleen) daarin dat je mee gaat doen met malloten die vinden dat de toegestane snelheid ook die is die je moet rijden (130) én dat je te hard hellingen afrijdt. Vooral dus die 70 km waarschuwingen opvolgen die met name op de Péages goed worden aangegeven. Menno gaf dat al aan hierboven.
Dan zijn er ook hellingen bergop. En dan doel ik niet die op de Péages - die stellen in feite nooit wat voor, maar ergens in de Ardèche of Dordogne et cetera, vaak vlak voor je beoogde camping. En erger, die laatste kilometers kunnen ook smal zijn. Volg nooit blindelings je navi, maar beoordeel je aanrijroute op (bijv.) de prima Michelin Frankrijkatlas, vaak tegen een habbekrats te verkrijgen van het afgelopen jaar. En volg de aanwijzingen van de campingwebsite of e/o de bordjes als die er al zijn in de buurt.
Samenvattend... 'Be sensible', wees verstandig en logisch. Relaxt bij helling- of tegenliggerproblemen op de laatste 100 meter naar je camping. Ga op die camping eerst even wandelen en trek je plan. Op altijd te krappe plaatsen zul je je combinatie met de auto of mover moeten kunnen neerzetten. Met de hand is dat onmogelijk en niet alleen vanwege de tandemas.
Dat alles kun je wel degelijk vooraf tot normale proporties terugbrengen en je (zelf)vertrouwen en dat van je gezinsleden op jou laten toenemen zodat die 'uitdagingen' niet meer zijn dan "dat hoort erbij, en kan zelfs heel leuk zijn". Hoe?
http://caravantrekker.nl/instructie/index.php
Sorry voor die reclamewending voor onze bergrijtrainingen aan het eind van mijn 'betoog'.
renaat antwoordt op 13 november 2010:
Ook wij rijden VW Passat (115 pk). Eentje met een maximaal sleepvermogen van 1500 kg, bij een eigen leeggewicht van 1500 kg en een max kogeldruk ( volkswagen) van 75 kg.
Ik mag er niet aan denken om daar een dubbelasser achter te hangen.
De mening van Peter klopt: Franse campinguitbaters proberen 'les gens du voyage' van hun camping af te houden en sommige verbieden daarom aan de ingang de dubbele assen (doubles essieux) maar dat is idd een beetje xenofobie...
De modale caravanner met een 'dubbele as' mag er wel in. 😉
@Eric antwoordt op 13 november 2010:
Ik rijd al jaren in een Octavia, slap Golf/Passat aftreksel zullen veel mensen denken.
Maximaal voor mijn motortype is 1200 kilo en dat is qua gewicht zat voor een Octavia.
Een Passat is geloof ik in vergelijkbare motorisering 80 kilo zwaarder dus daar zou ik evt 1300 kilo mee willen trekken.
Moet er niet aan denken dat daar 1800 kilo achter zou moeten hangen, wat betreft prestaties wellicht geen probleem maar qua stabiliteit en rijgedrag wel.
Leon antwoordt op 19 november 2010:
Wij gaan gewoon, hebben nu een camping geboekt in Zuid-Frankrijk...we gaan niet naar de Ardeche wat we eigenlijk wilden, we hadden een leuke camping aan zee gezien. We gaan naar Vias plage, tussen Nimes en Beziers.
We hebben aangegeven een grote caravan te hebben en we hopen dat ze dan voor ons een goede plaats hebben.
We hebben geboekt voor zaterdag 30 Juli en vertrekken vrijdag 29 Juli. We wilden eigenlijk vertrekken op een zondag en aankomen op een maandag, maar we hebben verkeerde datum geboekt, volgende keer beter opletten.
We hebben er erg zin in en het gaat vast goed komen.
Koen antwoordt op 19 november 2010:
Die boeking kan je toch nog veranderen ?
Zo volgeboekt zal het toch nog niet zijn ?
Vrijdag 29 juli : lijkt me het begin van een heel druk WE...
Leon antwoordt op 19 november 2010:
We zien het wel, we vertrekken vrijdagmorgen waarschijnlijk al, dus komt vast goed.
John antwoordt op 19 november 2010:
Zaterdag 30 Juli is DE zwarte zaterdag, je zult veel medevakantiegangers onderweg tegenkomen. Vanaf Lyon is het eigenlijk sowieso aanschuiven in de file.
Ook het bij Parijs sowieso files en het stuk Cl.Ferrand Spaanse grens staat vol!
Verder is het overal erg druk...
Je zult er uiteraard gewoon komen en misschien heb je geluk en valt het mee.
Danny antwoordt op 19 november 2010:
Ik hoop dat je een goede koppeling hebt. File's hoeven natuurlijk geen probleem te zijn, maar ietsje bult op in een file met deze combi??!! Succes en een fijne vakantie gewenst.
Jan Z antwoordt op 20 november 2010:
Sluit me bij Danny aan want die koppeling krijgt het zwaar te verduren op die zaterdag, ik zou zeggen ga een dag later.
Jan
Sjoerd antwoordt op 28 januari 2011:
Heb een Passat die 2000 kg mag trekken, caravan weegt 1900 kg, geen probleem, rijdt goed maar wel met verstand. Vlak en bergop is 115 hard zat, maar respecteer de snelheid bergafwaarts! Overigens nog nooit geweigerd, en die tip van de navi en de kaart zou ik maar opvolgen......heb ik 1 maal niet gedaan, en dat was geen succes.....
Tijs antwoordt op 29 januari 2011:
Ben benieuwd hoe zwaar die Passat zelf is als 115 km pas hard zat is 😉. Ik rijd zelf met een S-Max die volgens mij zwaarder is maar zelfs daar wil ik niet structureel boven de 100 rijden met onze 1.600 kg caravan. Rechtdoor gaat prima, maar een keer snel uitwijken voor een paar hard remmende auto's voor je en je zit zo over je max. / of je kant.
Hoe hard ga je trouwens naar beneden? Dan weet ik vast welke route ik moet mijden 😉.
janke antwoordt op 3 februari 2011:
Een 2.O Passat met een 732?
Overantwoord! Zoals een medelezer zij: zeg wanneer en waar u gaat rijden zodat deze route vermeden kan worden.
T'is geen afgunst hoor (Dethleffs 720 SK Lifestyle met 535D f10)
AJ antwoordt op 4 februari 2011:
Een caravan vanaf pakweg maat 600 / 650 is voorzien van een tandem. Bij het rechtuitrijden zal het minder bepalend zijn hoe groot / zwaar de trekauto is.
Ik geef het direct toe: alles moet in verhouding zijn!
Toch heb ik met een A6 ( ongeveer Bert's 850 TDI ) een 650 met 120 over de weg getrokken.
Die auto heb ik ingeruild voor een Sharan. Dezelfde dag natuurlijk ook even de caravan erachter. Ook 120.
Verschil? Ik heb geen verschil gemerkt. De Audi had 140 Pk en dat had de Sharan ( getuned ) ook.
Het "Onverantwoorde" waarover sommigen spreken snap ik daarom niet helemaal. Als je met zo'n combinatie ergens rond de 85 rijdt....dan zal het toch wel meevallen? Of vinden jullie mij nu een "beetje dom".
De vraag gaat over het rijden. Tegelijk komt ook het aankomen op een camping in beeld. Het stoppen onderweg op parkeerplaatsen. Het rijden bij bijv. Luxemburg door poortjes bij het tanken.
Als je dan kijkt naar een hele grote caravan ( 2.50 breed ) dan moet ik eerlijk zijn. Dat is gewoon lastiger dan met bijv. met mijn 450 die 2.20 breed is.
Kortom het rijden met een grote caravan vind ik geweldig. Ik voel me "stoer". Maar....het rijden met een kleinere caravan vind ik wel makkelijker.
Overigens is de stabiliteit van mijn 650 beter dan die van mijn 450. Een tandem gaat "vanzelf" rechtuit. Dat verschil met een enkelasser kan ik echt goed merken.
Ga je toch met een grote caravan naar Z.Fr. dan lijkt mij doorzettingsvermogen en een mover aan te raden.
RobD antwoordt op 4 februari 2011:
"Een caravan vanaf pakweg maat 600 / 650 is voorzien van een tandem."
Het gros is toch gewoon enkel as.
"Bij het rechtuitrijden zal het minder bepalend zijn hoe groot de trekauto is."
Klopt, kan een Fiat 500 ook.
"Het "Onverantwoorde" waarover sommigen spreken snap ik daarom niet helemaal. Als je met zo'n combinatie ergens rond de 85 rijdt....dan zal het toch wel meevallen?"
Bij het onverantwoorde was sprake van 120km/h
" Ik voel me "stoer"."
Beteugel dit even, lijd tot overmoed.
PieteR antwoordt op 4 februari 2011:
Lang geleden trok ik met 58 dieselpk'tjes door Duitsland en Frankrijk. Gezellige caravan er achter van pak'm beet 1200 kilo. Ik was steeds de langzaamste bergop en bergaf ging het dan wel weer goed (de gewichtsverhouding was prima in orde)
Regelmatig moest ik hele stukken afleggen in z'n twee, dus reed het spul dan ook niet sneller dan plm 40 à 45 km/h.
Ik ben in alle rust overal gekomen en ook weer vertrokken.
Het was vooral een kwestie van beleefd rechts houden en vooraf goed leren schakelen.
Kortom: waarschijnlijk ga je er wel komen, Leon. Laat je niet gek maken en heb vooral geduld: ook de langzaamsten komen boven!
Leon antwoordt op 4 februari 2011:
Wij wilden eigenlijk zondags vertrekken, maar door verkeerd geboekt te hebben moeten we zaterdag 30 juli aankomen.
We vertrekken 29 juli en rijden via Lyon komende uit de buurt van Haarlem.
Vermijd dus allemaal maar graag de route, omdat ik zogenaamd onverantwoord ben, en dan is het lekker rustig op de weg....al zal dat ook wel tegenvallen, want het schijnt druk te zijn op de wegen richting het zuiden op de zaterdagen, maar komt allemaal wel goed!
We hebben er zin in.
@Eric antwoordt op 4 februari 2011:
We hebben er zin in.
Ik hoop je auto ook, vooral de koppeling en het koelsysteem dan!
Zwarte zaterdag dus heel Frankrijk door in de file.... 😉
AJ antwoordt op 4 februari 2011:
Volgens mij heb jij ongelijk RobD. In de Hobby folder is alles boven de 600 een dubbelas.
Stoer stond tussen hoge komma's. Het was bij wijze van spreke. Maar bedankt voor de waarschuwing.
Ik blijf volhouden dat een dubbelasser beter het spoor houdt dan een enkelasser.
Verder vroeg ik of het zo raar is om met ergens rond de 80 voorzichtig te rijden.
Kortom, ik sluit aan bij PieteR : Leon laat je de kop niet gekmaken en rijdt desnoods wat voorzichtiger en langzamer maar houdt vol!!
John antwoordt op 4 februari 2011:
Zelfs bij Hobby zijn vele types te vinden met 6mtr opbouw (Ecl dissel) als enkelasser.
AJ antwoordt op 4 februari 2011:
Misschien praten we nu langs elkaar heen. Ik bedoel met 600 de type aanduiding.
Een 560 is bij mijn weten de grootste enkelasser bij Hobby.
De 610, de 650, de 720 en de 750 zijn dubbelassers.
De grootste enkelasser ben ik tot nu toe tegengekomen bij Dethleffs: een 595 met totale lengte bijna 9 meter.
Mijn 650 is bijna 8.50. Ik overweeg een 720 te kopen, dan komen we op afgerond 9.20 meter.
Gijs antwoordt op 15 februari 2011:
Ik las dat je naar Vias Plage gaat , ken ik aardig goed , de beste en vooral mooiste camping vinden wij "Le club Farret" , met plaatsen aan zee en in de schaduw.
Camp. Napoleon kennen we ook we hebben daar een paar dagen gestaan veel hele hoge bomen met veel blad wat nogal lawaaerig is , wel veel schaduw wij zijn om die reden weg gegaan naar Farret .
Vias is een aardig oud stadje met een Spaans sfeertje , een leuke markt en winkeltjes en terassen in de zon en schaduw,je kunt via fietspaden ook naar het centrum rijden.
Er zijn meerdere campings in Vias Plage , diverse restaurants en winkels , ik haal op m'n fiets s'morgens even verse broodjes bij de warme bakker , heerlijk , veel plezier daar en goede reis , groeten , Gijs
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!